Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Windows 7 (aplication data)!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #1

    Windows 7 (aplication data)!!!

    Разгледах темите за 7-цата и имам един въпрос, а именно:
    ползвам вече 4-ти месец тази ОС и ме дразни факта, че си създава скрита папка aplication data на системния дял и ми "прилапва" около 10 гигабайта от"С:"
    по мое скромно мнение това е нещо като бек ъп на всичко на този дял...е, аз не искам да ми се "случва" това
    ако някой има идея къде да "бръкна" и да спра тази опция да каже
    ако въпроса ми е тъп - може да изтриете темата
    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Windows 7 (aplication data)!!!

    Application data е само линк към AppData, което не е бекъп на системата, а папка с най-разнообразно предназначение

    второто нещо е, че тя не е една, а по една за всеки юзър

    да, в нея има неща, без които които може (temp internet files и temp папката), но тяхното разчистване си е лична твоя "отговорност", както и белите, които можеш да направиш там

    и не я виждам да е 10 гиги. при мен е нещо от рода на 500 мега, като "излишните" temp int files и temp сумарно са към 150

    и като отговор - не само, че това не е нещо, което може да се спре, ами и изтрий я и виж какво става

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #3

    Re:Windows 7 (aplication data)!!!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    и като отговор - не само, че това не е нещо, което може да се спре, ами и изтрий я и виж какво става
    Дано човекът да е разбрал майтапа...

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #4

    Re:Windows 7 (aplication data)!!!

    Благодаря за предупреждението
    Белите вече станаха и преинсталнах ОС-а
    Ето какво става като затрия всичко:

    След като изтрия всичко възможно и рестартирам компа се случват доста неприятни неща
    всички настройки на десктопа изчезват, не се зареждат програми (искат в повечето случаи преинсталирване)
    и т.н. абе все "сладки" нещица
    незнам при fearme как така е само 500 Mb...
    при преинсталирване на ОС + всичко което ми трябва на "С:" имам около 12 Gb free space...
    обаче мине не мине време и ми изревава за недостатъчно място
    та за това се чудех как да реша задачката (то май ще трябва или нов HDD или да си напрая системния дял по голям от 20 Gb)

    П.С.
    Снощи преинсталирах на ново...

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Windows 7 (aplication data)!!!

    ами можеш да решиш задачката като примерно спреш system restore

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #6

    Re:Windows 7 (aplication data)!!!

    В интерес на истината не се бях сетил за това...довечера като се прибера ще пробвам, благодаря за съвета (надявам се да се окаже за пореден път, че сложните задачи винаги имат прости отговори)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #7

    Re:Windows 7 (aplication data)!!!

    следващия път преглеждай размерите на папките една по една за да разбереш откъде идват тези огромни гигабайти. недей да триеш всичко наведнъж, защото си има и задължителни папки и файлове без които не може а и заемат съвсем малко място.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #8

    Re:Windows 7 (aplication data)!!!

    Ха..., тъкмо изключвам систем рестор-а и гледам че заделеното място за това е 540 Мб...странно
    ...сега ще чакам да видя кога ще ми се "случи" отново

    Чудно ми е как така при положение, че изрично е написано 540 Мб тази папка се раздува като балон...
    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    следващия път преглеждай размерите на папките една по една за да разбереш откъде идват тези огромни гигабайти. недей да триеш всичко наведнъж, защото си има и задължителни папки и файлове без които не може а и заемат съвсем малко място.
    за това си прав, всяка подпапка си е с опеделен размер...въпроса е, че направих глупоста да изтрия всичко на общо основание

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #9

    Re:Windows 7 (aplication data)!!!

    ....само да добавя, понеже следя стриктно какво се "случва" на системния дял в момента:
    размерът на "С:" се променя по неразбираем (за мен) начин след рестарт на ПС-то, а най ме изненада факта, че след инсталация на 270 Мб програма и рестарт , размерът на "С:" НАМАЛЯ...
    П.С. на 100% съм сигурен, че нямам "буболечки" ....
    ако на някой му се занимава да сподели впечатления за ситуацията при него бих се радвал да сподели

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Windows 7 (aplication data)!!!

    чак ти се кефя

    не трябва да те учудват подобни ситуации, защото windows си прави толкова много неща "зад кулисите", че няма как да си знаеш свободното място до килобайт, все едно си под dos . кеширания, временни разкомпресирания за инсталации, промяна на swap файла, преместването му, триене на временните файлове след браузване в нета... не ме карай да изброявам повече

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #11

    Re:Windows 7 (aplication data)!!!

    Имах подобен проблем с фотошопа който беше решил да прави невероятно големи темп файлове и после не си ги триеше...просто намери папката (програмката) която се раздува. Зависи какво се случва със системата при стартиране също виж дали някоя програмка не се активира непредвидено

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #12

    Re:Windows 7 (aplication data)!!!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    чак ти се кефя
    ...абе опитвам се да правя аналогия с Windows XP, явно някоя програмка (както спомена колегата след теб) си прави огромен темп файл...ще разбера аз какво става и ще пиша

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Windows 7 (aplication data)!!!

    само да уточня нещо със задна дата - system restore не е в тази папка. предложих го като начин да си освободиш малко повече място на дяла, а не че това ще намали големината й

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Re:Windows 7 (aplication data)!!!

    Аз имам едно странно наблюдение. Горе-доло по едно и също време инсталирах бета-та на моят комп и на компа не един приятел. Моята я наместих на 100 гигабайтов партишън а на приятеля на 40 гигабайтов. След почти година работа моята седмица заедно с прилежащите и папки за програмните файлове и т.н. беше заела малко над 60 гигабайта от диска (като windows папката ми беше почти 20 гигабайта) докато на моя човек беше заел около 34 гигабайта. Та дали седмицата не се шири според диска който сме и заделили да ползва ?

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re:Windows 7 (aplication data)!!!

    какво разбираш под
    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    ...моята седмица заедно с прилежащите и папки за програмните файлове и т.н....
    ?

    ако имаш предвид Program Files и Program Files (x86) (при 64-битова), то там се сещаш, че са и инсталациите. Program Data е тюрлю-гювеч, но би следвало само за нея да се говори, ако все пак искаме да не ни се пречкат инсталираните неща.

    ти дали не си забравил да махнеш кризи, unreal-и и т.н. джитки от тези 60 гиги?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам нова рам памет A-DATA 1GB и A-DATA 512MB DDR400
    От mitko_tt във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 31-07-12, 20:37
  2. Дайте мнение за IAA(Intel aplication accelerator)?
    От g_velev във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 31-05-07, 15:53
  3. Помощ! - ban в data.bg
    От gonzolito123 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 22-06-06, 13:23
  4. Data.bg?
    От Sunny във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 15-05-06, 17:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе