Резултати от 1 до 3 от общо 3

Смяна буква на системен ХР диск

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    64
    #1

    Смяна буква на системен ХР диск

    Имам лаптоп с купен уиндоус виста. Реших да си кача и ХР и го направих успешно (дуал буут). Неизвестно защо само че, ХР-то ми се инсталира на партишън F, като бях му заделил D за тази цел. Това не би ме бъркало, но F ми е запазена буква за диск с данни и не искам в различните операционни системи този диск да е с различна буква. Въпросът ми е: как да сменя буквата на системния ХР диск от F на D (вистата ми показва ХР-то на диск D, което е нормално, а ХР-то - на F). Мога да се пробвам да преинсталирам ХР-то, но не съм сигурен, че няма пак да бъда изнуден да го качвам на F.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Смяна буква на системен ХР диск

    няма как да стане, ако опиташ под XP не може, ако я промениш под Виста, XP няма да зареди после.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    64
    #3

    Re:Смяна буква на системен ХР диск

    Стана ... накратко: сменят се буквите на партишъните чрез системните регистри в ХР, рипейрва се ХР от СД след ресет, после ХР се появява на Д. Губи се дуал буута, но се възстановява с подходящо утилити (напр. EasyBCD)... Абе ... зор, ама се получи ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хард диск за смяна или ? !
    От chippen във форум Мобилни устройства
    Отговори: 21
    Последно: 10-11-14, 08:26
  2. избор на системен диск ... кой да избера
    От T.Spasov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 15-06-10, 01:44
  3. Смяна на диск на лаптоп чрез "Disk cloning"
    От MitkoS във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 24-03-10, 22:22
  4. Отговори: 0
    Последно: 10-10-06, 23:19
  5. Отговори: 4
    Последно: 14-04-05, 17:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе