Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем с гледането на клипове от vbox7, youtube и при някой филми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    14
    #1

    Проблем с гледането на клипове от vbox7, youtube и при някой филми

    Здравейте, имам проблем с гледането на клипове от vbox7, youtube и при някой филми, значи като пусна на голям екран от vbox7, youtube, или някой филм, от двете страни на екрана, има три пръста черен екран т.е. не ми дава на цял екран картината и това е доста неприятно, къде е проблема, защо се получава така и съответно как да го оправя? Мислих да не е от плеърите, смених доста, но за съжаление без резултат. Моля ви помогнете ми. P.S. Забравих да спомена, мисля че е важно, с лаптоп съм acer aspire 5551 с windows 7 ultimate 32 bit на български език.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Проблем с гледането на клипове от vbox7, youtube и при някой филми

    филмът е на 4:3, а ти имаш 16:9 дисплей
    ако ги няма лентите отстрани, образът ще бъде деформиран, така че не разбирам кое точно е неприятното

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    14
    #3

    Re:Проблем с гледането на клипове от vbox7, youtube и при някой филми

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    филмът е на 4:3, а ти имаш 16:9 дисплей
    ако ги няма лентите отстрани, образът ще бъде деформиран, така че не разбирам кое точно е неприятното
    Ами това че има черни черти, отстрани и по този начин образа е по малък, това е неприятното, а при стария стационарен компютър това го нямаше, той беше с Windows XP, добре де, аз не мога да разбера, това какво означава че и при вас като гледате клипове на цял екран от Vbox7 има черни черти отстрани и при някой филми, така ли?

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    150
    #4

    Re:Проблем с гледането на клипове от vbox7, youtube и при някой филми

    Както ти е отговорил FearMe, няма никакъв проблем. Просто видеото, което искаш да гледаш е във съотношение 4:3, а екрана на ноутбука ти е със съотношение 16:9. Нормално е да се получават такива черни черти отстрани. Както можеш да видиш от прикачената картинка.
    За да виждаш 4:3 видео на 16:9 екран без черни черти или трябва да разпънеш изображението (губят се пропорциите и хората изглеждат странно дебели), или трябва да приближиш (но така се губи голяма част от изображението отгоре и отдолу). Повярвай ми, и двата варианта няма да ти харесат.

    П. с.: Сега остава някой да пита и какъв му е проблема, защото има черни черти отдолу и отгоре на филма. angel
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    14
    #5

    Re:Проблем с гледането на клипове от vbox7, youtube и при някой филми

    Цитат Първоначално публикувано от Little_Alien
    Както ти е отговорил FearMe, няма никакъв проблем. Просто видеото, което искаш да гледаш е във съотношение 4:3, а екрана на ноутбука ти е със съотношение 16:9. Нормално е да се получават такива черни черти отстрани. Както можеш да видиш от прикачената картинка.
    За да виждаш 4:3 видео на 16:9 екран без черни черти или трябва да разпънеш изображението (губят се пропорциите и хората изглеждат странно дебели), или трябва да приближиш (но така се губи голяма част от изображението отгоре и отдолу). Повярвай ми, и двата варианта няма да ти харесат.

    П. с.: Сега остава някой да пита и какъв му е проблема, защото има черни черти отдолу и отгоре на филма. angel
    Добре, но не получих отговор на двата въпроса който зададох по горе, а именно, защо при стария ми стационарен компютър този проблем го нямаше и клиповете от Vbox7 и филмите си вървяха нормално без такива черти а с лаптопа не става, да не би в монитора да е проблема, защото стария ми компютър беше квадратен а лаптопа е правоъгълен, да не би да е от това или не? И другия въпрос, и при вас ли се получават такива черни черти с клиповете от Vbox7 и при някой филми?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    176
    #6

    Re:Проблем с гледането на клипове от vbox7, youtube и при някой филми

    ти наско,на колко си години?
    питам,за да можем да ти отговорим адекватно и да разбереш...

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Проблем с гледането на клипове от vbox7, youtube и при някой филми

    погледни картинката, която ти е дал @Little_Alien , в нея е обяснено всичко много просто, по просто от това няма.
    На кратко на стационарния ти екранът му е 4:3 ,като пуснеш значи клипче 4:3 картината се разполага нормално на екрана, без никакви линии, обратното на лаптопа ти, където екранът му е 16:9 и когато се пусне клипчето се получават такива черти, ако самите черти се премахнат картината ще се разпъне и детайлите в нея ще бъдат несъразмерни.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    14
    #8

    Re:Проблем с гледането на клипове от vbox7, youtube и при някой филми

    Ясно, добре, благодаря на всички.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с гледането по HDMI на Orion T32-DLED
    От plamen74.72 във форум Други телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 24-07-12, 21:01
  2. Как се гледа/добавя в nmt popcorn youtube , vbox7 ?
    От gydi във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-12, 14:52
  3. Проблем с гледането на филми на ТВ !
    От joni81 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 09-11-11, 23:51
  4. Проблем с гледането на филми!
    От minkov във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 28-11-05, 07:57
  5. Проблем с гледането на филми
    От Guaihir във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 04-07-05, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе