Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Странен проблем Win 7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    175
    #16

    Re:Странен проблем Win 7

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Странно наистина. Ако дъното е стояло извън кутията и е имало някое метално болтче , сам знаеш как бързо заминава батерията при окъсени пътечки , или някой е забравил джъмпера на "Clear CNOS"
    Ами не не е стояло извън кутията постоянно дъното, вътре в кутията си е която се и заключва при това с ключове .
    А къде се намира тоя "clear cnos" и този чъмпер че нещо не се сещам сега.
    А от това че батерията е здала багажа или по пътя докат е здавала багажа можели да прави и други проблеми дъното.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #17

    Re:Странен проблем Win 7

    За какво ти е Clear CMOS?
    Батерията пази настройките направени в БИОС. Ако няма ток, всичко се връща по default!

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    175
    #18

    Re:Странен проблем Win 7

    един по горе го спомена и че питам къде се намира

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #19

    Re:Странен проблем Win 7

    @beretta92sd
    често близо до батерията и най често до чипа на биоса.

    P.S.
    Минималното уважение и възпитание изискват, при обръщение или цитат на дадена личност, да се ползва името, което родителите са му дали ( в случаят той си е дал - Mr.TECHNO ).
    Твоят случай се ползва само, за животни, пример - " абе една офцъ ми е метилява да го ега, и са чуда кво да ги права"


  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Re:Странен проблем Win 7

    Цитат Първоначално публикувано от beretta92sd
    Ами не не е стояло извън кутията постоянно дъното, вътре в кутията си е която се и заключва при това с ключове .
    А къде се намира тоя "clear cnos" и този чъмпер че нещо не се сещам сега.
    А от това че батерията е здала багажа или по пътя докат е здавала багажа можели да прави и други проблеми дъното.
    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    За какво ти е Clear CMOS?
    Батерията пази настройките направени в БИОС. Ако няма ток, всичко се връща по default!
    Нека поясня.
    Някой ( примирно ) е гледал по дъното е пипнал този джъмпер и какво става - казва че всичко е на дефалт , и часовника е със странни показатели.
    Това не нарушава работата на компютъра, но постоянно окъсява батерията.

    glowndark не съм казал че това е причината, изразих съмнение , защото няма как дъно на две , макс 3 години , да му замине батерията .
    fXOrange - споко ве, нищо не е станало- човека го е мързяло да пише.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    175
    #21

    Re:Странен проблем Win 7

    До Mr.TECHNO
    Значи казваш сега ако сменя батерията ще се оправи, и ако има сложен джъмпер да го махнали .
    Тя тая работа с часовника изведнъж стана смисал не след отваряне на кутията.
    Сега сутринта го пускам пак и дори и годината се беше сменила на 2006 декември месец 23: и нещо си часа.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #22

    Re:Странен проблем Win 7

    Батерията трябва да се замери. Понякога причината е, не защото е заминала, а защото се е получил лош контакт. Случвало ми се е дори при компютри на годинка!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Re:Странен проблем Win 7

    beretta92sd ( хубав пистолет между другото )
    смени батерията , свери часовника и си готов.
    Джъмпер първо провери дали има . От схемата която гледам - пред батерията трябва да има два голи пина. Не ги свързвай. А ако има джъмпер - махни го.
    http://easyy-s.ubuntufreunde.de/hwinfos/ga-p35-ds4.pdf - страница 7 !
    Винаги ти показва 2006 декември , защото това е датата на биоса . Ако си ъпдейтнеш биоса ще ти показва друга дата.

    http://www.gigabyte.com/products/pro...2744&dl=1#bios
    Ако това което пишеш е вярно , то ти си с първата ревизия на биоса и е добре да го флашнеш. Но само ако знаеш как и си убеден че трябва.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #24

    Re:Странен проблем Win 7

    Колеги, слезте на земята!
    От месеци това май е единствената тема, в която можем да коментираме истински (колкото и малък да е) хардуерен проблем. И всички се юрнахме да говрим за това, за което го можем и знаем, че ей, го на - "със затворени очи ще го направя!"
    Та никой ли не обръща внимание на нивото на хардуерна грамотност на beretta92sd (нищо лично, никой не се е родил научен) и при положение, че той търси написаното с правописна CNOS и още под. примери, та му препоръчвате да си обнови BIOS-a... Е, аз поне бих се въздържал от такъв съвет на този етап...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #25

    Re:Странен проблем Win 7

    emos - изрично съм го казал
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ... ти си с първата ревизия на биоса и е добре да го флашнеш. Но само ако знаеш как и си убеден че трябва.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    175
    #26

    Re:Странен проблем Win 7

    Do emos

    Ти сега за една сгрешена буква и тръгваш се изказваш, какъв съм бил.Просто питам хората от къде може да е проблема щото компа ми е скъп преди години (2-3) дадох 1600 (само за компа) и сега нямам финансите ако се скапе нещо от по скъпия хардуер да го подменям.Че за това питам преди да почна да разглобявам и да бъзикам да знам точно къде да пипна и кое да сменя, че да не стане грешка.
    Биоса е старичак да ама засега няма проблеми с него и не виждам смисал да го сменям щом не прави проблеми.
    Иначе имам и други компове който си разглобявам и т.н се занимавам като няма какво да правя, но те компове не са чак толкова скъпи.За комп купен за 10-20 лв от едиси къде човек може да си позволи да си поиграе без да се замисли и да си пробва това онова ама за машина за няколко хиляди ще се замислиш преди това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #27

    Re:Странен проблем Win 7

    Колега, компютъра ти за 1600 преди 3 години в момента струва 500-600 лв. А дънна платка може да намериш и под 100 лв...
    Така, че смело ...

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    175
    #28

    Re:Странен проблем Win 7

    Абе то няма значение колко струва сега, важно е че не ми се рискува да му стане нещо, с тия сегашните заплати човек нищо хубаво не може си купи.Преди 3-4 години преди да дойде тиквата беше по добре събираха се пари пък сега нищо .

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #29

    Re:Странен проблем Win 7

    Gigabyte имат перфектна програма в Биоса за флашване.( вместо делл , натискаш F8 - quick flash )
    Първо теглиш най-новия биос от сайта
    Слагаш го на флашка и рестартираш компа.
    Като светне помпиш F8 и от менюто което ще ти излезе Load bios - отваря флашката и търсиш фаила ( примерно EP35-DS4.f6 - примерно )
    натискаш ентър и се МОЛИШ ДА НЕ СПРЕ ТОКА ПО ТОВА ВРЕМЕ !!! )
    това е цялата философия .
    А батерията случайно може ли да замериш - интересно ми е колко волта показва .

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #30

    Re:Странен проблем Win 7

    @ Mr.TECHNO
    Потвърждава се написаното в предния ми пост - поради изключително редките хардуерни теми постове като предходния не ме учудват. Учудва ме само упоритостта ти... И ся ко - ако му цъкне точеца, ти ли ще му фиксваш дъното? А ако не сте от един град? Авторът правилно каза - вече трудно се събират пари, сервизът едва ли е планиран разход. Отделно в нечий пост прочетох и вярното, че ако нещо работи, защо да се пипа?

    И тъй като проблемът Е ясен и се решава за 1.50-2лв, определено заставам отстрани и започвам да струвам сеир - колкото и по български да изглежда...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 05-11-11, 17:02
  2. Странен проблем
    От devyl във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 23-04-10, 17:05
  3. Странен проблем?!?!
    От rockboy във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 18-09-06, 00:43
  4. Странен проблем!
    От Whiskey във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-03-05, 18:03
  5. странен проблем
    От masterross във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 08-05-04, 18:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе