Резултати от 1 до 14 от общо 14

Outlook 2010 главоблъсканица

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #1

    Outlook 2010 главоблъсканица

    Привет Колеги,

    имам следният казус за решаване:

    2 PC-та, офисното и notebooka за из път.
    Account-ите се дублират и на двата.
    Как да стане синхронизацията на incoming и outgoing мейлите?
    За първите я реших с leave a copy on server+remove when delete from "Delete Items (да си спестя двойното разчистване на боклука),
    но с Outgoing-a нищо не ми идва като идея. А е важно всичката кореспонденция да е достъпна и на двата.

    Помагайте..

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re:Outlook 2010 главоблъсканица

    ... bcc до себе си и Rule "bcc до тебе - move in Folder MySent"

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #3

    Re:Outlook 2010 главоблъсканица

    OK, това определено е възможно! В Send items ще излезнат коректно по получатели!
    Няма да могат да се трият "свързано" и остава неудобството от редовното присвъствие на bcc, да не забравяме и двойното присъствие на изпратеният мейл в Send items-веднъж като се изпрати, веднъж като го теглиш на същото PC и го премести според rule пак в Send items!
    Неприятното е и, че в rules точно за bcc няма rule!
    Не ме разбирай грешно Крис, решаваш ми проблема на 90%, сега остават 10% за измисляне-ей така, за кеф!
    Други предложения за елегантни варианти?

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Outlook 2010 главоблъсканица

    С копиране на съдържанието на папката където Outlook съхранява пощата. Предложението работи , но е досадно за честа употреба.

  6. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #5

    Re:Outlook 2010 главоблъсканица

    Ако ползваш IMAP може да укажеш да се съхранява и изпратената поща на сървъра.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re:Outlook 2010 главоблъсканица

    За такива ситуации е измислено елегантно (но пък скъпо) решение - Exchange Server

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re:Outlook 2010 главоблъсканица

    Или пък облачната му версия, която на пръв поглед е значително (и измамно) по-евтина ... но май все още не се предлага в БГ.

    Не разбрах обаче защо така е кръстена темата - IMAP точно затова е измислен и проблема в случая не е в Outlook, а в това дали конкретния мейл-сървър поддържа IMAP. Пък дали ще е Outlook, Thunderbird или друг клиент, като не си ползвал до момента IMAP, главоблъсканицата си е една и съща.
    В конкретната ситуация, ползването на POP3 с разни хитринки като Outlook Rules създава повече проблеми отколкото решава.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #8

    Re:Outlook 2010 главоблъсканица

    Причината за името на темата е проста:
    това е проблемът/нуждата
    и след като от MS са се погрижили в голяма степен за Incoming мейлите,
    е повече от странно "дупката" за outgoing-а.
    Така или иначе при POP3 поща каквато ползвам, въпросът за мен продължава да стои!
    Търся удобно и практично решение! (и единият от вариантите, най-лесни за управление е мейл клиентът, та затова и такава тема)

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #9

    Re:Outlook 2010 главоблъсканица

    Ах Сребро1, преди около 2 години и аз като теб бяха на същата пресечка, в голям филм се вкарах да синхронизирам 1 акаунт 2 компютъра ( Outlook 2007 ). Помня , че намерих някаква програма която беше единствено и само за синхронизация на Оутлук, не беше безплатна. За съжаление не и помня името, потърси из нет-а нещо от рода sync outlook или нещо подобно. Успех.

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #10

    Re:Outlook 2010 главоблъсканица

    ... Къде го забихте човека с IMAP? Ако имаше възможност, нямаше да пита.
    Ето ти и евентуално друго решение:
    http://www.msoutlook.info/question/13

    Ако е толкова проблем bcc-то и не ти се дават пари за платени синхронизатори - OsaSync Lite - трябва да бачка коректно, като ограничението е, че можеш да синхронизираш само 3 или 4 компютра, не помня, но 2 със сигурност стават.
    OsaSync_Setup.exe

    Хмм, май не е така - Lite като че ли е само за контактите.
    За синхронизация на директориите ти трябва OsaSync PRO, което вече е платено. Търси го...
    http://www.vaita.com/download.asp?l1=2&l2=0 - тук трябва да има шеруер версия на Про-то да видиш дали ти върши работа преди да го търсиш/купуваш.


    Ето ти и линкове към други синхронизиращи програми - http://www.howto-outlook.com/tag/sync

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #11

    Re:Outlook 2010 главоблъсканица

    Цитат Първоначално публикувано от silver1
    Причината за името на темата е проста:
    това е проблемът/нуждата
    и след като от MS са се погрижили в голяма степен за Incoming мейлите,
    е повече от странно "дупката" за outgoing-а.
    Така или иначе при POP3 поща каквато ползвам, въпросът за мен продължава да стои!
    Търся удобно и практично решение! (и единият от вариантите, най-лесни за управление е мейл клиентът, та затова и такава тема)
    Виж сега,
    POP3 е един от най-старите протоколи. Просто толкова си може.
    За да се подобри работата на потребителите, на по-късен етап е измислен IMAP и едно от нещата които решава е именно това за което питаш.
    И не са тези от MS които са се "погрижили", погрижили са се създателите на протокола POP3. По същия начин са се погрижили и създателите на протокола IMAP.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #12

    Re:Outlook 2010 главоблъсканица

    Аха, малко се избистри концепцията за мен (нямах представа за ограниченията на POP3)!
    Ще пиша на сисадмин-ите, да видим IMAP дали пък няма да е по-просто за стартиране.
    Така или иначе разглеждайки протоколите на сървъра, IMAP се поддържа за incoming-a, трябва да решим само казуса с outgoing-a.


    Благодаря на всички отзовали се!!!

  16. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #13

    Re:Outlook 2010 главоблъсканица

    http://www.hmailserver.com/

    мисля че това ще ти свърши работа - това ми попадна в един офис с него се синхронизират 3 акаунта на 4 компютъра

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    19
    #14

    Re:Outlook 2010 главоблъсканица

    Да побутна темата и с моя въпрос. Започвам с това, че с компютрите съм лееко на "вие".
    При активиране на Outlook на компютъра не обърнах внимание, че ще изтрие всички входящи писма от сървъра. Има ли начин да ги върна обратно на сървъра, за да са видими когато вляза в mail.bg, а не само през програмата на компютъра.
    Благодаря предварително за разясненията!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Outlook 2010
    От drecolli във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 06-03-14, 15:52
  2. Отговори: 2
    Последно: 07-07-11, 21:36
  3. PES 2010
    От getzov във форум ИГРИ
    Отговори: 0
    Последно: 24-10-09, 18:02
  4. Главоблъсканица... в мрежа :-)
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 5
    Последно: 03-04-08, 15:35
  5. Добра главоблъсканица
    От Cko във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 12-02-08, 22:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе