Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 41 от общо 41

От Windows 7 na xp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #31

    Re:От Windows 7 na xp

    Ами опитвам се . То само да те хвалят също не си е работа...

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #32

    Re:От Windows 7 na xp

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    .........Разбира се ще кажа как се казва Tiny 7 rev 01 . Дърпай, слагай и гледай каккомпа ти лети, като запазва същата функционалност.
    Ще споделиш после какво е станало, нали ?
    Еееее френд, това нещо го дръпнах от любопитство да го разгледам и го инсталирах на една виртуалка и в него намерих решение за главната причина поради която недолюбвах хич седмицата, а тя е липсата на класическия си от ХП куик лаунч. Та след инсталацията на десктопа имаше едно малко .exe което внася тази тъй важна за мен функционалност и от него я инсталирах и на лаптопа ми който си е с пълнофункционален ултимейт и вече мога и да я залюбя седмицата.
    От известно време съм почти изцяло на линукс и идея си нямах, че някой може и да е измислил начин да я добави тази функционалност в семицата!

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #33

    Re:От Windows 7 na xp

    @backinblack
    куик лонча си го има по начало в седмицата, само дето не е активиран, трябва просто да се направи една лека процедура, за 2сек и се появява.

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #34

    Re:От Windows 7 na xp

    Цитат Първоначално публикувано от Chertoianov
    Присъединявам се с казаното по-горе.
    Но не е само това. Ами XP-то как се разбира с новите процесори и контролерите, които са в тях? А с новите чипсети? Как операционната системи ги управлява? А как въобще се оправя с дву, три, четири, пет или шест ядрените процесори и управлението на задачите към ядрата? Навремето когато излизаха първите двуядрени процесори се правеха отделни драйвери за XP, за да работи с тях... Но това беше преди 4-5 години. А сега такива драйвери някой играе ли си да пише?
    Това се решаваше не с драйвери ами с актуализация от майкрософт. Например:
    http://support.microsoft.com/kb/896256

    Що се касае за Wi-Fi - многократно съм се убедил, че драйверите на wi-fi за седмица за на да кажем Dell Wlan 1ххх Mini-саrd са толкова смотани, че едва ли не трябва да си в стаята на рутера за да хващаш изобщо нет. Имам подобни наблюдения с модели на MSI, Dell, HP, Acer. Проблемът отпада с преминаване към XP където разбираш, че в един момент от 2-3 точки в обхват са станали 20-30.

    ХР-то си има свои достойнства най-вече относно съвместимости със специализиран софтуер който не е лесно да бъде заменен и искането от клиенти за downgrade почти винаги не е от незнание или отказ от "в крак с новото".
    Просто те искат да си вършат работата. Никой не работи с Windows, а приложенията под Windows. Така че е най-малко неумесно да им се подиграва който и да е било щото е тъпо и непрофесионално. Аз имам Win98se в обкръжението си за управление на машини и нямам никакви проблеми с това - никакви сривове или преинсталации от години. Апропо - долу АТМ терминала е с NT4. Високотехнологични индустриални лазери Trumpf TLF с цена близо един милион евро са под управлението на Windows NT. И тук едно друго мое отколешно наблюдение - всяка операционна система е достатъчно добра стига с нея да не се гавриш и да инсталираш всяка боза от нета.







  6. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #35

    Re:От Windows 7 na xp

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    @backinblack
    куик лонча си го има по начало в седмицата, само дето не е активиран, трябва просто да се направи една лека процедура, за 2сек и се появява.
    Преди да премина на Линукс бях на ХП(преди около почти година), но продължава да ми се налага да ползвам и Уиндоус и това заради което държа във фейса на ХП е куик лаунча и иконките на лан картата в трай менюто с двете компютърчета дето премигват когато има движение по лана и с един клик върху тях ми отваря статуса и пропъртиса на картата, а не както е сега в седмицата. Ако ми кажеш и това с лан картата как да го реша ще е идеално

    Напълно подкрепям казаното от Tommorow и аз съм един от тези които ползват компютрите за конкретни неща и нямам нужда от купищата излишни за мен неща в седмИцата.

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #36

    Re:От Windows 7 na xp

    Значи си сложил само глупавото .ехе, което ти пуска куик лонча и след като пуснеш някаква оптимизация, напр. ТU utilities, барът отива по дяволите, понеже всичко си е върнато както преди. Главното предимство е БЪРЗИНАТА на орязаната седмица, запазваща същата функционалност като пълната версия. Особено за лаптопи си е мехлем. Пробвай !

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #37

    Re:От Windows 7 na xp

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Значи си сложил само глупавото .ехе, което ти пуска куик лонча и след като пуснеш някаква оптимизация, напр. ТU utilities, барът отива по дяволите, понеже всичко си е върнато както преди. Главното предимство е БЪРЗИНАТА на орязаната седмица, запазваща същата функционалност като пълната версия. Особено за лаптопи си е мехлем. Пробвай !
    Не ме разбра май! На лаптопа си има седмИца ултимейт, а тази която препоръча я инсталирах на виртуалка за да я разгледам. Като видях това екзе, че пуска куик лаунча го копнах на лаптопа и си пуснах на него куик лаунча с езето и сега съм доволен от седмИцата, само мигащите компютърчета в трея ми липсват.

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #38

    Re:От Windows 7 na xp

    Така, така, имаш си пълна тромава 7-ца, която товари лапчо + само прословутия бар от орязаната. Както и да е, пълен уиндоус 7 за непрофесионални цели, особено на не много силен лап, за мен си е пилеене на ресурси.

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #39

    Re:От Windows 7 na xp

    i5 с 4ГБ рам , малко ме съмнява, че ще направи разлика между орязаната и не орязаната!

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    164
    #40

    Re:От Windows 7 na xp

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Това се решаваше не с драйвери ами с актуализация от майкрософт. Например:
    http://support.microsoft.com/kb/896256

    Що се касае за Wi-Fi - многократно съм се убедил, че драйверите на wi-fi за седмица за на да кажем Dell Wlan 1ххх Mini-саrd са толкова смотани, че едва ли не трябва да си в стаята на рутера за да хващаш изобщо нет. Имам подобни наблюдения с модели на MSI, Dell, HP, Acer. Проблемът отпада с преминаване към XP където разбираш, че в един момент от 2-3 точки в обхват са станали 20-30.

    ХР-то си има свои достойнства най-вече относно съвместимости със специализиран софтуер който не е лесно да бъде заменен и искането от клиенти за downgrade почти винаги не е от незнание или отказ от "в крак с новото".
    Просто те искат да си вършат работата. Никой не работи с Windows, а приложенията под Windows. Така че е най-малко неумесно да им се подиграва който и да е било щото е тъпо и непрофесионално. Аз имам Win98se в обкръжението си за управление на машини и нямам никакви проблеми с това - никакви сривове или преинсталации от години. Апропо - долу АТМ терминала е с NT4. Високотехнологични индустриални лазери Trumpf TLF с цена близо един милион евро са под управлението на Windows NT. И тук едно друго мое отколешно наблюдение - всяка операционна система е достатъчно добра стига с нея да не се гавриш и да инсталираш всяка боза от нета.
    Едва ли има програма за XP, коятно да не мога да пусна под Седмица. Проблемът с драйверите е проблем не на самата операционна система, а на производителите. С XP се занимавам от около половин година преди официално да излезе като Бета тестер на Майкрософт в далечната 2000 година и знам почти всички стъпки, през които е минал, за да стане стабилна и вървяща операционна система. Знам и за големи производители които сума време се дънеха с драйверите за устройствата си и за безбройни сини екрани, свързани с това. Помня как две-три години след излизането на XP-то имаше разни, които разправяха как никога тази бъгава ОС никога няма да припари към компютрите им и колко хубав е 98SE. Даже прекрасен. Тогава аз говорех същото, което говоря сега за седмицата за самото XP.

  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #41

    Re:От Windows 7 na xp

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack
    i5 с 4ГБ рам , малко ме съмнява, че ще направи разлика между орязаната и не орязаната!
    Щом десктопски комп пак с 4 рам, 1 ТБ хард, само че с 3,9 mHz клокнат Core Duo направи голяма разлика, сам прецени. Най - добре пробвай. Предложих решение за хора с по- слаби машини, които са недоволни от 7-цата, заради големите хардуерни изисквания, но в същото време връщането им към ХП е възпрепятствано или просто ХП им се струва морално остаряло. Пълната 7-ца върви незадоволително, на по-стари машини, просто е като една амеба, която обсебва всичко. По крехките лаптопчета/нетбуци направо берат душа, а на практика 7-цата не предлага някаква по-голяма функционалност или нещо повече от малко по-различен интерфейс от ХП-то. ( говорим за обикновения потребител ) Измислили са го хората, за разлика от множеството експерименти с променени ОС, по- гореспомената си е стройна, бърза и стабилна.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. 3DMark за Android и Windows Mobile (Очаквайте скоро за iOS и Windows RT)
    От stenly във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 02-04-13, 22:22
  2. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 17:21
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 17:35
  4. Отговори: 2
    Последно: 15-07-08, 07:57
  5. Windows Genuine Advantage разпозна Xubuntu като легален Windows
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-07, 23:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе