Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45

Поредно извиване на ръце на клубове и зали

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #31

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Май като съм подхванал тази тема, трябва да внеса няколко уточнения:

    1.Игрите, подлежащи на лицензиране са тези, който в своето EULA имат упоменато "отдаване на трети лица под наем в зали, клубове и кафета" (скромно 15-тина заглавия)

    2.Всякакви други игри ( а това са 75, 89 или и по-вече %) въобще не могат да се пускат в клубове

    3.Вивенди интернешънъл е световен представител на няколко фирми, разпространителки на игри и им защитава авторските права за ОПРЕДЕЛЕНИ заглавия.

    3.ПУЛСАР си са единствени - това е факт. И не се чудете - там има пълно с епитета "единствен": "единствено" ако си платиш на тях, няма да има проблем; "единствено" от тях може да си купиш игри (сблъскахме се с този факт); "единствено" от тях може да произлезе съдебно следствие (или от донос до тях от колеги и благопожелатели - пак собствен опит); "единствено" арменци може да работят във фирмите на ПУЛСАР...или поне на по-отговорните постове

    4.Има си адвокати на Sierra и ЕА в/за България. Въпроса е че те не могат (а и няма) да тръгнат да претърсват клубовете - те разчитат на сигнали и операции на Икономическа полиция и НСБОП (забележете, Борба с Организираната Престъпност, и понеже съм бил в тези служби известно време си правя извода, че това се таксува като углавно престъпление и организирано, т.е. може и държавата да те преследва съдебно, ако няма иск от фирма или частно лице, държател на вторските парва)

    5.Игри се закупуват толкова бройки, колкото работни места ти трябват - тук не се търпи друго мнение. Дори и CS която е безплатна и е за мрежа не може да се купи един брой (с един CD-KEY могат да играят до 8 РС-та, но...) нито да си я свалиш от Интернет! Т.е. ти можеш, но това че някоя фирма е решила да издава на CD това заглавия......автоматично те вкарва в престъпление. А ако някой иска да обясни разликата м/у Retail и Full весията на Икономическа - моля, да опита ;/

    6.Мърдане няма, вярно е, но е факт, че ако искаш и да си редовен - пак не може !! Аз лично съм претърпял 5 промени в закони/постановления/правила/наредби за 6 годишната ми практика в тази област и всичките поправки изключват предишните и винаги са в ущърб на бизнеса

    Ами туй то...Венито да не се прави на Кибер Христос ами да вземе да направи нещо за ЕЛЕКТРОНИЯ БИЗНЕС а не за бизнеса на Нашите хора..

    Предложението към майките на отговрните хора и фирми е още в сила..

    Останете си със здраве.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #32

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Здравейте. Някои собсвеници на нет зали знаят че трябва да се минава към Windows XP, други само са чували нещо, трети си мислят че може би ще минат "метър" и този път. Един приятел ме помоли да попитам, ако го задължат да купи (и от кога?), не може ли да е Home Edition, a не Pro? И щял лиценза да важал до 2007г., така ли. По-тънко било. Благодаря

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #33

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Вече минахме на ХР (скоропостижно). Минаването метър - до едно време, т.е. ще минава, докато не го проверят. Може да е HOME ако става въпрос до 10 компютъра (само). Лиценза ще му важи до 2006 ако го купи сега и то по сложната система на МС - плаща наме за WinXP-то за срок от 3 години и след това - ако иска да го изкупи, ако иска да поднови за 3-и години.



    ПС:Инфото от справки с Майкрософт България и собствен опит

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    298
    #34

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Добре Topper , след изтичането на тоя "срок" колко трябва да се плати на М$ за да се поднови договора ???????

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #35

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Не знам със сигурност, но от МС ме "информираха учтиво" че наема е $45/PC за година. Ако мога да смятам - 3х45=135$ за WinXP, който сега не струва толкова, а пък след 3-и години.... че и още пари в + за да остане мой ?!?! Не ми се нрави, вярно, че са по-малко пари на куп... но знам ли какво ще измислят утре, камо ли за след 3 години ?

    М/у другото - някой знае ли нещо за този XPClubManager.... информацията на фирмата "разработчик" Он-тайм ООД на сайта им е... хм, сякаш 6 годишното комшийче е сканирало рекламата им от PCClub? Някой от клуб "Мрежата" ми каза, че било орязано HOME XP с group policie. Айде да не се майтапим - може да работим от един месец на ХР но и ние книжки четем (може и скартинки) - кой от вас не знае, че HOME не работи с policies ??? Или пък резоният въпрос - да не трябва сега и сървър с домейн контролер да се прави на скапаните 20 РС-та, защото group policie-те работят само през домейн ?! Естествено ще е MS Server 2003 по изисквания, предполагам...

    Та някой да внесе светлина ? Щото много на жълто ми бие тази до сега... Супер неизвестна фирма разработва ЕДИНСТВЕН софтуер за тъй апетитният залък гейм клубове/интернет зали и рекламата им - като на местният месокомбинат !!! Ама какви ги говоря - та те продават съместно с това и ДАМСКИ ПРЕВРЪЗКИИИИИИИИИИИ !

    Справки:

    Собствено производство МУЛТИПАК

    захарчета за кафе и чай

    разтворимо кафе MATTO GROSSO

    суха сметана за кафе и чай MATTO GROSSO

    за контакти Мирослав Вълчев miro@ontime-bg.com

    Официален вносител и дистрибутор на шведската фирма SCA



    дамски превръзки Libresse

    бебешки пелени Libero

    хартии и салфетки Zewa

    за контакти Ана Димитрова dimitrova@ontime-bg.com

    Дистрибутор на Microsoft развлекателен и бизнес софтуер



    за повече информация games.ontime-bg.com

    за поръчки games@ontime-bg.com



    !!! Warning !!! Сайта не е за хора със слаби нерви или естетически вкусове. Пликчетата за повръщане са задължителни.

    Блях, повече няма да си слагам захар в кафето...дамски превръзки лелееее..... Не, повече в клуба кафе няма да пия !

    Уф, майната му...им....их.......

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    80
    #36

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Когато компътърът не е член на домейн използва локалната групова политика.Можеш да я настроиш както си искаш , да си направиш template и да я сложиш по другите машини. В този случай без домейн контролер трабва да имаш еднакви групи и потребители с еднакви пароли по всички компютри за да ти важат политиките базирани на потребител (тъпо нали?) Използването на XP Pro без домейн контролер е тъпа работа , не е замислено така просто....



    XP Club Manager не е задължителна за купуване. Просто е единствената засега лицензирана от M$.

    XP Club Manager изисква:

    1.Работни станции XP Profesional Edition - за да могат да се логнат в домейн.

    2.Domain Controler - Windows 2000 Server

    3.SQL Server - база данни за billing системата.



    Сравнително евтино решение - Microsoft Small Busines Server - SBS , което включва:

    Windows 2000 Server с ограничение до 50 клиентски машини.

    Microsoft SQL Server

    Microsoft ISA Server



    И струва 1199$

    http://www.microsoft.com/bulgaria/sbs/



    BTW ... Едва ли скоро Microsoft ще те подгонят да слагаш XP Club Manager в гаража ти с PC-та в Панагюрище


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #37

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Хо хо хо, това беше злобно }:>

    Дам, гордея се че съм от Панагюрище...преполагам че ти си софиянец или нещо от тоя сорт (то един сорт). За твоя информация - клуба ни не е гараж, и за нас 1199$ са пари. С тази разлика, че тук ние се самофинансираме и парите ние ги изкарваме, не перем чужди парички. За теб ако са джобни - друг въпрос. Само ми е странно - как нас ни гонят, а вас, Голямата Работа (с малката работка) не ви гонят ??? Ще кажеш - ми селяни, да ви гонят....бих ти отвърнал да си прочетеш пак историята, полезно е за сваляне на самочувствие.



    ПС:Среща в чата."Ти от къде си?"-"От Младост, а ти?" - "От далече :">>" "Оу, да не си от Люлин???". Цитат от bTV"Другата България"

    Нищо лично м/у другото :"> И мерси за полезната информация.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #38

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Известно доуточнение:



    Microsoft Small Business Server 2000 English

    c 5 клиентски лицензи за достъп (CAL) $1 199

    * Посочени са крайни, препоръчителни цени, без включен ДДС.




    Значи цената съвсем не е за 50 клиента, и една скромна "селска гаражна зала" с 25 компютъра ще трябва да се ръсне само (25/5)х1200х1,2=$7200 и това е минималната препоръчителна цена. Хайде бе, който е съгласен да даде тези пари (става дума за собственици, оператори и администратори да не споделят мнения за чужди пари) моля да гласува.......и без чужди карти моля и без агенти на MS



    Мисля да прекъсна темата до тук, защото се изроди в мерене на пи***ки. А за това може много да се спори.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    1
    #39

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    на един приятел дядо му беше казал:не може 2-3 от управляващите да измислят как да издоят народа а 8(ве4е 6[])милиона да не намерят на4ин да им отвърнат.от Ямбол съм и при нас положението е същото.полицията използва сьщите аргументи които явно са им спуснати отгоре(имаха сбирка преди месец нейде из България).да си купиш малко от Пулсар 4е да те оставим на мира.

    според мен и мои колеги е краино време да си направим сдружение под шапката на някои синдикат за да ни эащитават пред мафията,пардон,пред държавата.[?]

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #40

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    С две ръце съм ЗА сдружение, някой трябва и НАС да защитава. Крайно време е да се направи нещо, стига са яли за наша сметка....

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #41

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Ima samo edin maluk problem nqama koi da razvee baraka za da se obedinim pof nego i da izgonim porobitelite!!!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #42

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Добре, ако трябва все пак да им играете по гайдата, какво ще правите?![:-banghead]

    Няма ли други алтернативи на Win98?! Само Linux ли има?!

    Я вижте каво са направили братята Руси![:-bigeyes]

    www.winbeos98.km.ru

    Ако още ви мързи ето ви и цитат:"БедОС2 "ТАНЯ" - это свободнораспространяемый бесплатный клон Windows. БедОС2 "ТАНЯ" НЕ

    является коммерческим продуктом. Автор не несет ответственности за использование БедОС2 "ТАНЯ"

    на предприятиях любых форм собственности."

    Ползвам я от 3 месеца и до сега нито eдна игра не ми се е "опънала". Това "момиче" е с DirectX 8, Norton Utilities, Opera 6.05, Word и Exel 95 /по желание/ и WinRar, а IE изцяло липсва.

    Мисля, че руския език Ви е станал "трети майчин" [:D], а и с няколко щраквания ще е с цветовете на "любимия" Ви 98... Какво още търсите!...

    Признавам, че имам проблем с разпознаването на Lan-картата, но се надявам, че това ще е само при мен! [:-angel]

    Иначе приказки на пазара, но Вие ще кажете!!

    Пия само Gin!!! [:-drunk]



    <div align="right">оргинално мнение на loot.neverni</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ще те черпя 180 годишно уиски, само качи "Таня"-та някъде из BG пееринг-а, че на руското - по-точно естонското фтп има закачени маса народ и не мога въобще да дръпна каквото и да е...


  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #43

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    От 30.06.2002

    Теперь БедОС2 "ТАНЯ" доступна в Интернете. Интернет версия предназначена <font color="red">ТОЛЬКО для применения в домашних условиях.</font id="red">



    От което следва пак LINUX.

  17. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #44

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">От 30.06.2002

    Теперь БедОС2 "ТАНЯ" доступна в Интернете. Интернет версия предназначена <font color="red">ТОЛЬКО для применения в домашних условиях.</font id="red">



    От което следва пак LINUX за интернет, XP за игри.



    <div align="right">оргинално мнение на ru-boy</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #45

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Мисля че го споменах още преди месец

    Още повече, че ми прилича на port или RIP тази ОС и то на Windows. Да се хванем ли на бас, дали ще я признае някой за законна в зала ?



    Чао от мен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Пианист със 78 пръста и барабанист с 22 ръце с дебютен албум
    От kod във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 18-02-14, 08:15
  2. Брюксел гласува поредно намаление на роуминга
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 13-05-12, 13:04
  3. Lineage2 - Компютърни Зали - Лиценз?
    От lil във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 08-03-06, 08:25
  4. Нова наредба з акмопютарните зали
    От nniki във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 22-10-03, 13:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе