Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45

Поредно извиване на ръце на клубове и зали

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #1

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Какво ще кажете за новата "доброволна" смяна на Windows-a за зали ? Май ще минем задължително на XP и то не само по слухове и някакви статии ами направо на сайта на Майкрософт България си го пише. Парадоксално тъпо - оказва се че това, което сме купили като Windows 98SE не можем да го предлагаме на 3-ти лица (т.е. клиенти) ами ще трябва и задължително да работим (купим преди това) и нарочен софтуер - XP Club Manager защото видите ли - това е единственият, който не дразни Майкрософт, другите административни програми нарушават "външният изглед" на великата OS. Само се питам - кога точно се сетиха дистрибуторите и самите Майкорософт България - когато ни прибраха парите или на края на годината, като си отчетоха загубите от спад на продажбите. И всичко това като се има в предвид че със затегнатият режим поне 90% от Windows-a в клубовете е легален.... Всъщност няма да се учудя, ако утре променят и смисъла на думата легален.. или смисъла на фразата "отдавам на 3-ти лица" [:-banghead]

    Кажете вашето мнение за официалният рекет (за пореден път)[:-bigmouth]

    с уважение

    Topper

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Е какво да кажем... речено - сторено:

    Решили М$ да си продават ХР на клубове и зали, защото повечето зали предпочитат да си останат на '98 - направили го. На всичко отгоре на страницата има грешка:



    ...

    Windows 98 Не можете да обновите софтуера. Необходимо е закупуване на нов лиценз или лиценз със софтуерна осигуровка.

    Windows 98/Windows 98 SE Windows XP Home Edition/Windows XP Pro

    ...



    Явно в първия случай става дума за '95. Нейсе, ще изчакаме за ServicePack на страницата дето да оправи грешката...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    146
    #3

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    za sajalenie dokato iskame da igraem na igri ... i da ni e udobno shte trqbva da se saobrazqvame s tiq tapaci >

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #4

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    А някой да ме светне - как се ъпгрейдва '98 с XP щото и това го пише на страницата на MSBG. Да не вземе да стане ситуация, при която ако искам да преинсталирам XP...да ми трябва инсталация на '98 ?! Не че не сме го виждали но....

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #5

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    А какво пречи като купуваш софтуер (98ОЕМ) да прочетеш EULA-та и да се консултираш с юрист?

    Че МС са тъпанари - са, ама не е луд оня дето яде зелника...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #6

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Правилно ! Като западните фирми - към всяка зала да има и юридически отдел !!! Тъкмо ще има кой да се разправя с НСБОП. Ако не си разбрал - едва сега има промени в EULA и до сега се е работило с презумцията на "липсващо ограничение - липсващо нарушение". За тези който си нямат юристи под ръка с две думи - щом не пише че е забранено, значи е разрешено. Сега положението се променя, след като в EULA на ХР се появава понятието "отдаване под наем в интернет кафе". Което се разбира и без адвокат, но си остава все така фрапиращо. Може би някъде пише че са забранени и шеловете и други административни програми ???

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #7

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    To topper:

    Не и ако са от M$

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #8

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Ами не са, на страницата им пише - разработка на ОН ТАЙМ ООД...с тази подробност че Google-a нищо не знае за такава фирма ? Пък мен ме притеснява, защото сме си платили за административна програма, много неща са направени по нея и си ни задоволява напълно ! А да очаквам поддръжка от фирма, свързана с MS....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    80
    #9

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    В "Мрежата" бул. България и Гоце Делчев вече работи. На 200 PC-та

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #10

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Дам, това е единствената следа, която се изнамери за XM Club Manager....поне един скрийншот да бяха сложили, да знаем с кой ще си лягаме и ставаме.....ебаси и рекета, честно !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    80
    #11

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Иди да поразгледаш.

    Това е просто XP орязан тотално с Group Policy-та.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #12

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Ти май .... Аз не искам да ги гледам, нито искам да си сменям OS !! Нито пък аз ви го налагам. Да ида и какво ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    80
    #13

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Еми няма начин. Или минаваш на Lnux или на XP

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #14

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Опаа, някой пак се изцепи...

    Тъкмо отивам в къщи да си поцъкам малко CS под Linux, че най хубаво ми върви (????)

    Май не сте наясно, че както всичко останало и Linux-a не е панацея за всички проблеми ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    80
    #15

    Поредно извиване на ръце на клубове и зали

    Аз съм наясно. За това клубовете на Virtualworld не работят под Linux. За game зала ще ти бъде меко казано невъзможно да минеш с Linux. Ako искаш да правиш зала само за интернет нямаш грижи.

    BTW исках да ти кажа , че нямаш избор. XP и тва е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Пианист със 78 пръста и барабанист с 22 ръце с дебютен албум
    От kod във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 18-02-14, 09:15
  2. Брюксел гласува поредно намаление на роуминга
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 13-05-12, 14:04
  3. Lineage2 - Компютърни Зали - Лиценз?
    От lil във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 08-03-06, 09:25
  4. Нова наредба з акмопютарните зали
    От nniki във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 22-10-03, 14:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе