Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Разделяне на диск на дялове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #16

    Разделяне на диск на дялове

    Da, ama vaznikana problem i nqma kak da probvam-cd-to s Win98 se e skapalo. Taka 4e dokato ne namerq novo-nqma kak

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #17

    Разделяне на диск на дялове

    Абе аз си качих 98 на дял, започващ над 15 ГБ, ама той веднага стана активен и се смени буквата на С и ХР - то не искаше да тръгне. Иначе нямаше проблеми с това, че е над 4 или 8 ГБ дялът.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    7
    #18

    Разделяне на диск на дялове

    idejata na DEADKNIGHT e naj-kratkia pat kam saob6tenieto "NO BOOT DISK"

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    240
    #19

    Разделяне на диск на дялове

    Абе инсалирал съм 98 на един хард дето е 4ГБ(целия) разцепен на две(2х2ГБ). Първо си качих ХР и после 98 (е беше отдавна не си спомням много добре ама трябва да стане)

    ИЛИ пък беше обратното...[:D]

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    102
    #20

    Разделяне на диск на дялове

    Edited by draganka

    .......... ...............

    Мдааа.. какво ще кажете за тази опция:

    1. Resize на NTFS

    2. на свободното място правиш FAT32

    3. Инсталираш Partition Magic правиш NTFS дяла скрит (primary hidden) а FAT дяла (primary active).

    4. reboot и инсталиране на Win98. Инсталация на Partition Magic. Отново активираш NTFS дяла и с помоща на инсталационния диск на XP-то си възстановяваш MBR-а на диска. Това задължително трябва да го направиш иначе ХР то няма да иска да стартира (missing ntldr или нещо подобно).

    5. По късно с PQBoot превключваш между двата ОС-а. Предимството е, че не ти трябва Boot Manager.



    По принцип винаги първо се инсталира Win9.x а след това NT, 2k , XP.

    Причината е, че Win9.x безогледно презаписва MBR-a на диска и съответно boot кода на на NT (ХР)-то. Не е болка за умиране, но е по голяма играчка.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #21

    Разделяне на диск на дялове

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Абе аз си качих 98 на дял, започващ над 15 ГБ, ама той веднага стана активен и се смени буквата на С и ХР - то не искаше да тръгне. Иначе нямаше проблеми с това, че е над 4 или 8 ГБ дялът.



    <div align="right">оргинално мнение на Pitar K</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    За 98 не знам ,

    ама тва NT го качвах 2 дена, докато не прочетх в нет-а че не става така

    Идеше ми да убия тез от MS


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    206
    #22

    Разделяне на диск на дялове

    Не знам ,пък и не четох мн. внимателно какво му казахте на човека ама ме накарахте да се смея!Какави Партишън Меджик и не знам си к`во...В ХР си има Диск Мениджмънт от там се форматира,дели и какво ли още не...Така,че най-лесния начин е с вградената функция..

    Аре чао и друг път не давайте мнения ,без да сте подготвени!



    П.П. Повтарям,че не изчетх всички мнения по темата и може да се повтарям ама карай...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #23

    Разделяне на диск на дялове

    Абе то в ХР има и вградена възможност за запис върху CD-R / CD-RW, ама защо ли всички ползват някой специализиран продукт за целта ? System Error, според мен по-добре е човек да ползва нещо по-изпитано и създадено специално за целта, отколкото вградените инструменти на Windows, пък бил той и ХР. Я, че аз не знам, кажи, можеш ли с вградения Disk Management да направиш resize на някой partition (не че с РМ няма риск от загуба на данни при такава операция, ама ако човек е взел мерки, може да се окаже много полезно и понякога единствен изход от ситуация).

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    206
    #24

    Разделяне на диск на дялове

    Ясно ми е,че има и по-професионалнипрограми ,но човека искаше най-лесния начин и това е ХР.Иначе съм съгласен,че вградените функции не са мн. добри.

  12. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #25

    Разделяне на диск на дялове

    а че диск мениджъра на ХР-то може ли да преоразмерява дялове?! ново е за мене тва... карай с маджика! само да няма компресирани папки на нтфс-то, че тогава не ще да го променя... после може да се премести към края на харда, пък в началото да се направи праймъри ФАТ, както вече казаха, обаче как да се окаже там буут-сектор за НТ след като вече ще е системен за дос? пък и промяната на буквите за дяла на НТ? айде, за ntldr и ntdetect.com може и на ръка да се копират, boot.ini да се редактира... май най-добре ще е да се започне някаква фалшива инсталация на някое NT, като рестартира в син текстов екран да се прекъсне с рисета и като се зареди от дос-дискета да се изтрият временните файлове... а преди това с debug например трябва да се спаси дос-буута като файл с име bootsect.dos... малее, акробатическо стана... баси... аз съм правил нещо такова, де, не плямпам баш наизуст!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Разделяне не хард диск с Windows Vista
    От fXOrange във форум Общ - софтуер
    Отговори: 79
    Последно: 10-12-10, 02:09
  2. Въпрос за дялове на харддиск.
    От vanko68 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 11-03-10, 17:26
  3. Отговори: 6
    Последно: 30-05-09, 18:57
  4. Разделяне на диск под Windows 2003?
    От saint056a във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 26-11-04, 08:31
  5. Разделяне на хард диск
    От pip00 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 11-11-01, 00:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе