Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree3Одобрявам

Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    28
    #1

    Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

    Не съм сигурен дали й е тук мястото на тази тема, но се извинявам ако съм сбъркал нещо. Ще обясня накратко какъв ужасен проблем имам.
    След дълго четене по най-различни форуми, реших да си купя нова машинка и да кача Windows.С компютри се занимавам доста отдавна,не съм някой новак, но този проблем не успях да реша сам и ше помоля за помощ.
    Конфигурацийката е следната:

    Computer Type ACPI x64-based PC
    Operating Sys Windows 7 Professional
    OS Service Service Pack 1
    CPU Type QuadCore Intel Core i5-3570, 3700 MHz
    Motherboard Asus P8Z77-V LK
    RAM Corsair Vengeance 2x4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM
    Video Adapter NVIDIA GeForce GTX 650 Ti (1 GB)
    Disk Drive WDC WD1002FAEX-00Z3A0 (1000 GB, 7200 RPM, SATA-III)
    SSD ADATA SX900 (SATA-III)

    Всичко вървеше добре,най нови драйвери за всички, последни ъпдейти на windows и на софтуера ми и .... докато на 3-я ден ми излезе якия син екран.(по долу съм пуснал общо взето всички неща които ми излизат и на които направих снимки. Като за пръв път, го отсвирих. След няколко часа пак се появи. На следващия ден започна да се появява през час. А на по-следващия на всеки 5 минутки.... докато накрая всичко се скапа и не искаше и да стартира. Стартирани приложения почти нямаше през тези дни на крашването, освен клипчета в ютуб и една online игричка, която играя. Не
    съм товарил с нищо по сериозно компютъра . Реших да преинсталирам, но по средата на инсталация ми излезнаха нови грешки (които пак съм дал на снимка).2-3 дена не съм пускал компа и после той "реши" да се оправи от само себе си,
    след като реших пак да преинсталирам. Всичко си вървеше перфектно, докато отново след 2 дена се появиха същите сини екрани.
    Пуснах няколко тестове на хардуера и всички минаха успешно.
    Не съм пипал никъде по хардуера или софтуера, не съм променял никакви специфични неща, които да омажат системата и аз да съм виновен за крашовете, просто има някакъв проблем, който не мога да разбера какъв е. РАМ ли е скапан, видекарта ли, дъно ли.... нямам идея.
    Ако някой може да помогне , ще се радвам. Иначе отивам да им го хвърля на фирмата от която го купих и да се оправят сами. Проблема е, че не винаги дава синия екран, и не е на равни интервали. А фирмата като го тества компа да си работи без проблем 2 часа, да излезе че всичко е наред, да ми го върнат и да стана за смях. А не малка сумичка съм дал за него, доста дълго съм спестявал и се ядосвам, че не работи и не мога да го ползвам.
    Благодаря предварително ако някой реши да ми помогне!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (87.3 KB, 199 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (87.8 KB, 189 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 3.jpg‎ (82.6 KB, 121 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 5.jpg‎ (82.1 KB, 170 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 8.jpg‎ (35.8 KB, 151 Прегледи)

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #2

    Отговор: Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

    Провери паметта за грешки с Memtest86+ и/или Windows Memory Diagnostic.
    Разкачи SSD-то, инсталирай един Windows на WD-то или на друг нормален твърд диск, и пробвай така.

  4. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #3

    Отговор: Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

    Щом е в гаранция изобщо не се занимавай, а още по-малко трябва да те интересува какво ще си кажат във фирмата - тяхно задължение е да ти дадат работещ компютър, а не купчина чаркове, събрани в кутия. Ако все пак си решил да се занимаваш сам - изкарай плочките памет, огледай ги и им размени местата - ако няма ефект извади едната и тествай как ще се държи само с една. Ако пак го прави извади първата, сложи другата и опитай отново. Погледни и видеокартата дали е сложена добре - извади я и пак я постави. Виждам и някаква грешка в DirectX от снимките ти, така че може да погледнеш и драйверите на видеокартата си и евентуално да пробваш да ги преинсталираш или направо да ги смениш с други.

    Съвета ми е - носи го обратно и настоявай да ти го върнат нормално работещ.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #4

    Отговор: Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

    1. Стартирай в Safe mod, така избягваш драйверите, ако работи нормално, значи е драйвер.
    2. Ако е драйвер, слагаш DriverScanner и сканираш, при нужда програмата ще качи който драйвер трябва. След всеки качен драйвер РЕСТАРТИРАШ.
    3. Ако не е драйвер:
    3.1. под сейф мод въртиш паметта, но най-добре това го направи под ДОС с хирен буут сд
    3.2. махни видео картата и пробвай как се държи с вграденото видео
    3.3. ако имаш USB устройства ги сведи до минимум (клавиатура и мишка)

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

    двете памети сигурен ли си, че са в един канал?

    проблемите са прекалено разнородни, а да са ти насъбрали всичките дефектни чарколяци в твоята машина не ми се вярва, затова е добре да се проверят "общите" за всички, т.е. опосредствяващите компоненти

    имаш два пъти повтаряне на видеокартата, така че съветът за проба без нвидията е напълно резонен

    освен това провери дали някъде в биос-а не си позволил някой shadow...

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Отговор: Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

    ....и не си казал нищо за захранването.... което може да е основния виновник....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Отговор: Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

    смени паметта

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #8

    Отговор: Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

    Ако не ти е качествено захранването - пробвай с по мощно качествено (трябва да тежи)...Понеже се появяват разнородни грешки е възможно да има проблем с захранването. Други предположения дефект в дъното, памет или ssd-то...

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #9

    Отговор: Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

    Съвета на Shienar си струва единствено занимавката (проба с плочките памет). Ако не се оправи - във фирмата да се оправят.
    Не си длъжен да му береш нервите.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #10

    Отговор: Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

    Имал съм подобен проблем с Доминатор памети преди. 3-5 дни може да ги разнищиш от тестове - няма проблем. След това се почва със сините екрани. Дъното също беше Асус /БТВ още съм си с него/. Определено имаше някаква несъвместимост. Избие ли син екран - пусни Мемтест и ще си покаже. Ако не, както ти е написал koranto - във фирмата да се оправят.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    28
    #11

    Отговор: Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

    - Ето направих теста с Memtest 86 и всичко май си е ОК.

    - Забравих захранването, то е :650W Fortron FSP Raider 80 PLUS Bronze , а и това не струва некакви 50 кинта , така, че може и то да се окаже че е читаво.

    - Не мога да свалям плочките или SSD-то или видеото, защото компа е запечатан и ако сваля лепенката , няма да ми признаят гаранцията или ще ме обвинят, че аз съм го повредил и трябва да плащам за нови части.

    - Сега пак работи компа след поредната преинсталация, но вече съм с 32 битова версия. Но по време на онлайн игра, мозилата ми се скапва, забива и иска рестарт. По време на игри например CRYSIS 3 , Assassins Creed III, Max Payne 3, Mass Effect 3..... ми дава постоянно грешка ,но всеки път пред напълно различно игрово време (понякога 1 мин, понякога 30 мин, понякога 2-5 часа) играта забива, изхвърля ме и излиза системно съобщение да затворя играта или да намеря онлайн решение.А сините екрани са по-редки, но започват да се появяват и нови съобщение за грешки, който са различни от предишните.
    Вече незнам какво да правя, отчаян съм тотално. Имам чувството че всички чаркове на компа ми са прецакани или низко качество, правени в кръжока по трудово. Ама това не е машина за 300 лева ... мам.а му ста.а........
    Накрая ще отида в фирмата и ще седя там докато не ми сменят всички компоненти за нови.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ivanivanivan; 05-11-13 в 20:45.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Отговор: Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

    Цитат Първоначално публикувано от TRENDS Виж публикацията
    Имал съм подобен проблем с Доминатор памети преди. 3-5 дни може да ги разнищиш от тестове - няма проблем. След това се почва със сините екрани. Дъното също беше Асус /БТВ още съм си с него/. Определено имаше някаква несъвместимост. Избие ли син екран - пусни Мемтест и ще си покаже. Ако не, както ти е написал koranto - във фирмата да се оправят.
    Моля те колега - това бе преди години. Отдавана няма такова нещо ако щеш вярвай , вече Асус си работят с А -дата без грижи.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Отговор: Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

    А бе какви са тия фирми дето запечатват компютрите като ги продават.... Запечатана машина може да е само такава която е сглобена и тествана в завод на производител на компютърна техника. Гаранцията на нашите фирми може да е за частите, а не за крайното изделие. Те така могат да ти набухат всякакви боклуци вътре.... даже и втора употреба... от такава фирма и винтче няма да си купя даже!
    kod, stenly и wrathchild харесват това.

  17. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #14

    Отговор: Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

    Цитат Първоначално публикувано от ivanivanivan Виж публикацията
    Накрая ще отида в фирмата и ще седя там докато не ми сменят всички компоненти за нови.
    Щом е запечатан, не виждам какво друго можеш да направиш, освен да го занесеш обратно. Честно казано ми е чудно защо все още не си го направил. Гаранцията е, за да се използва при нужда, нали?

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #15

    Отговор: Чисто нов компютър + Windows7 64bit + безкрайни СИНИ ЕКРАНИ

    Приятел, вземай кошницата и я хвърли на лепачите да си я бият в тъпите глави. Според мен имаш проблем с видеото, НО нека разбирачите с лепенките да си я тестват. Що за малоумие да слагат лепенки, вече сме 2013! При затворена кутия си с вързани ръце.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Настройка на мрежа при Windows7
    От slave във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-02-11, 11:23
  2. Визуализация на Windows7
    От slave във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 17-04-10, 19:01
  3. Windows7 и BSPlayer 2.50 free
    От babatam във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 04-01-10, 13:28
  4. Купих си чисто нов компютър и постоянно забива!!!
    От krasimir_hristov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 09-08-05, 14:55
  5. СИНИ ПЕСНИ
    От kalchev във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-04, 03:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе