Резултати от 1 до 10 от общо 10

error code 0x80070002

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #1

    error code 0x80070002

    Moля ако някой е имал проблем с тази досадна грешка и се е справил с нея да ми помогне. Появи се при опит да деинсталирам Essentials и въпреки многото препоръки и съвети не мога да отстраня това съобщение което ми излиза при всяко стартиране на лаптопа
    Въпреки че съм изтрил името на програмата от всяко място където я е имало дори и от опцията за добавяне/премахване на програми, то пак се появява, даже и при опит да го инсталирам отново? Благодаря!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: error code 0x80070002

    естествено .. преинсталираш бозата и си готов

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #3

    Отговор: error code 0x80070002

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    естествено .. преинсталираш бозата и си готов
    Да сеньор, ...естествено но....там е работата че ...май не си разбрал написаното от мен или пък може би аз не съм в час??
    Да попитам, има ли разлика в това да инсталираш и преинсталираш нещо?
    Благодаря все пак!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    естествено .. преинсталираш бозата и си готов
    Да сеньор, ...естествено но....там е работата че ...май не си разбрал написаното от мен или пък може би аз не съм в час??
    Да попитам, има ли разлика в това да инсталираш и преинсталираш нещо?
    Благодаря все пак!

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #4

    Отговор: error code 0x80070002

    под "бозата" имах предвид уиндоуса

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #5

    Отговор: error code 0x80070002

    (copy/paste)
    "Причина
    Този проблем възниква, когато някои файлове в актуализацията липсват, макар че актуализацията е изтеглена и извлечена успешно."

    Fix Windows Update corruption errors such as 0x80070002 and 0x80070057
    Грешка "0x80070002" или "0x80070003" на Windows Update

    Пробвай първо втория линк, че е по-мързелив (има "FixIt)")

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #6

    Отговор: error code 0x80070002

    Благодаря ви че се опитахте да помогнете но за мое съжаление , не става и не става
    Както съм споменал пробвал съм всички препоръки за помощ включително и тези на колегата модератор ,които се намират на страниците на помощният център. Има помощ и на Български език което ми помага донякъде, тъй-като не знам езици и си служа главно с преводача там където е на чужд език. Може би тук трябва да спомена че не съм и толкова добър на компа.
    Та , изтеглям си изброените програми ,инсталирам, отварям и сканирам. Намира ми грешката и когато опитам с " оправи ", се почват мъките понеже от там нататък се иска заплащане, за лицензи . Аз съм с лаптоп ASUS със фабрично инсталиран WindowsXP , нямам бизнес някакъв и ползвам си го само за сърфиране из мрежата. За да дам пари за нещо което ще ми върши работа за определен срок от време ,струва ми се безсмислено? Оставам го така но голяма е досада и не знам до кога ще издържа Искам да се извиня ако съм загубил времето ви за писане на отговори на зададеният от мен въпрос и още веднъж да ви благодаря!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #7

    Отговор: error code 0x80070002

    След като казваш, че си пробвал всичко по конкретната грешка, дай да направим нещо от общ характер (това нещо понякога прави чудеса).
    START/RUN
    chkdsk /F
    като те пита дали да се изпълни при следващото рестартиране, кажи "Y" и след това рестартирай и го остави да се изпълни.

    Конкретната грешка е свързана с Windows Update, но може да има доста по-конкретни причини (така казва Google). Карам те да направиш логическа проверка на диска, защото в по-горните текстове се говори за липсващи и некоректни файлове.

    ПП.
    Коментарите за лицензите и техния статус не ни вълнуват никак, но е по-добре да ги няма.
    И не е нужно да се извиняваш - ако не ми се пишеше или бях зает нещо, нямаше да пиша. Това е форум, в който е нормално да потърсиш помощ (дали ще я намериш е друг въпрос).
    Този пост е редактиран от MitkoS; 21-01-14 в 22:06.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #8

    Отговор: error code 0x80070002

    Проверката е извършена,резултатът е същият? Само да спомена че ставаше дума за звук който се изпълнявал от друг процес?
    Един път при запитването изписах "Y" , вторият път Y.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #9

    Отговор: error code 0x80070002

    С regedit работил ли си ?
    Един от най-бързите начини да повредиш Windows необратимо.
    Шегувам се, той при теб така или иначе е повреден вече.

    START/RUN
    regedit
    Отиваш на:
    Computer\HKEY_LOCAL_MASHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Current version\Run
    Тук има списък с изпълними файлове, които се стартират автоматично с пускането на Windows.
    В списъка търсим ред който започва с MSC - ако има такъв ред, изтрий го. Това е остатък от "Essentials" и е възможно при автоматичното му стартиране да прави неуспешния опит за ъпдейт и оттам да идва съобщението за грешка.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #10

    Отговор: error code 0x80070002

    Хиляди благодарности колега!!Понеже ми бе писнало да се занимавам с този проблем, оставих това за днес. И, амиии... , получи се, реши се проблема. Ама да ти кажа бях се отчаял напълно и ако не ми беше предложил и това да опитам, така щях да го оставя. Още веднъж едно голямо благодаря !!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. BIC-code
    От asko44 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 09-08-14, 11:56
  2. Windows source code
    От REHIT във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 31-01-04, 16:11
  3. Opera 7.0 Registration code
    От Vip_A във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 04-01-03, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе