Резултати от 1 до 14 от общо 14

Lenovo Windows 7 System Recovery

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #1

    Lenovo Windows 7 System Recovery

    Здравейте,
    Имам стари desktop и laptop Lenovo. И двата са с OEM Win 7, с лицензен код и т.н.
    На единия recovery дялът беше изтрит при форматиране. Преди това при 3 опита за възстановяване даде грешка, а се налагаше формат на дяловете.
    Recovery DVD няма по принцип в окомплектовката на компютрите. Всичко е на съответния HDD. Икономисали са 2-3 цента на бройка, гадовете!
    Искам да сменя HDD-та и ми трябва оригиналният или някаква друга официална версия на Win 7. Без значение 32 или 64bit. Някои от софтуерните инструменти вече са спрени от
    Lenovo, а не всички от новите работят.
    Пробвах да сваля от сайта на MS ISO image, но ми изписа да се обърна към производителя на компютъра. За Win10 машините са слабички и старички, но за всеки случай ще запиша едно копие.

    Има ли някакъв вариант да клонирам Recovery дяла от оригиналния HDD?
    Или да пиша на Lenovo support? Разбрах, че искат да се заплаща копието, което за мен е странно. Два пъти да се дават пари за нещо, което е неразделна част от вече закупен продукт!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Lenovo Windows 7 System Recovery

    Щом си го затрил, не е неразделна част (между другото много често хората го правят за да си освободят още няколко гиги място по съвет на "специалисти"). Предполагам, че имаш стикер със серийният номер на OEM версията на Windows-a от долната страна на лаптопа. Намираш си OEM Windows от Lenovo и си готов. Дргугият вариант е да даваш пари на Леново.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: Lenovo Windows 7 System Recovery

    А за какво ти е този recovery дял?
    Нещо не можах да разбера какво точно се опитваш да направиш. Ако целта е само подмяна на диска, има доста по-интелигентни програмки с които да си копираш дяловете, или само системния дял.
    На уиндоус 7 аз използвам r-drive image 4.7 4730. Много е лесна и удобна програмка за създаване на бекъп на дялове. Също има възможност за копиране на съдържанието от един диск на друг.
    Ако само искаш да копираш стария диск на новия може да използваш програма за клониране, примерно тази
    Best Free Hard Disk Clone Software – AOMEI Backupper

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Lenovo Windows 7 System Recovery

    На recovery partition-a е имиджа на инсталираната ОС. В случай на драма, бутва се от рекавърито и се преинсталира от имиджа. Лошото е, че го е затрил.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Lenovo Windows 7 System Recovery

    Еми аз това му обяснявам, че няма полза от тези рекавъри дялове, има много по-интелигентни програми за възстановяване. С r-drive си правя на няколко месеца бекъп - имидж на системния дял, който е като файл, не заема много място и мога да го съхранявам на флашка, на същия диск, на друго устройство, или където си искам и при проблем възстановява уиндоуса за няколко минути. Да се заделят цели дялове за бекъпи е безмислено.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #6

    Отговор: Lenovo Windows 7 System Recovery

    1.Благодаря за линковете!
    2.Трябваше поради IT Security policy на фирмата да се изтрие информацията на HDD на двете машини.
    Последните се прехвърлиха на мен и трябва да се оправям сам.
    На лаптопа със System Recovery просто се преинсталира системния дял до фабричната конфигурация.
    При няколко последователни опита да се направи същото на настолния, изведе грешка. Повреден recovery или нещо от сорта.
    Някой от София явно се е опитвал да го затрива дистанционно или да забрани възстановяването от него. И е успял, гадът!
    Колегата от IT бързаше и форматира целия HDD, в това число и Recovery дяла. Въпреки настояването от моя страна.
    Аз не съм трил и форматирал нищо!
    3.Заради т.2. нямам back-up, а и всичко беше за преинсталация вече.
    4.Търся OEM Windows от Lenovo, който да инсталирам начисто.
    Както вече написах, имам за Win 7 активационните кодове (серийните номера) на машините и всичко останало от окомплектовката им.
    На сайта на Lenovo е написано, че еднократно изпращат безплатно recovery DVD. Ама за доставени с WIN10 компютри. https://support.lenovo.com/bg/en/solutions/ht035659 Платеният вариант е за останалите "издания". Конкретно за Win7 е 35E + пощенските разходи. И никъде не е описано дали съдържа актуализираните версии на SW и OS или е от времето на производството на машините.
    5.Recovery partitition може и да не е неразделна част от изделието.
    Но лиценза за Windows вече е платен при закупуването на железарията. Това е удостоверено със стикера на корпусите на компютрите. Така, че си е моя собственост. Откъде-накъде клиентът ще трябва да го плаща повече от веднъж?
    6.Утре ще питам в Стемо как се процедира при такъв проблем. Все пак оригиналният HDD може да се повреди или собственикът да иска да го смени със SSD, примерно.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #7

    Отговор: Lenovo Windows 7 System Recovery

    Важното е, че имаш серийните номера на Windows. Останалото е напълно решим проблем.

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    4.Търся OEM Windows от Lenovo, който да инсталирам начисто.
    Не е зор непременно да е от Леново.
    Всякакъв ОЕМ-медия с правилната версия (HOME, PRO, или каквато е точно) ще ти свърши работа.
    Най-много след инсталацията на Windows да се наложи да свалиш и инсталираш нужните драйвери от сайта на Леново. Възможно е при инсталацията на Windows да не разпознае никакво мрежово устройство, така че за свалянето на мрежови драйвери от сайта на Леново ще ти трябва друг работещ компютър и някоя USB-флашка за да ги пренесеш.

    Пробвай оттук да свалиш нужното ти iso за Windows :
    https://www.microsoft.com/en-us/soft...nload/windows7
    https://www.microsoft.com/bg-bg/soft...nload/windows7 <-- това в случай, че си с българска версия

    Ако нещо не се получи, пиши тук в темата

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #8

    Отговор: Lenovo Windows 7 System Recovery

    Благодаря!
    Пробвах първия линк и получих съобщение за грешка:
    "Error
    We encountered a problem with the product key. Please try again or visit Microsoft Support for assistance."
    Още вчера пробвах линка на български https://www.microsoft.com/bg-bg/soft...nload/windows7 и получих това:
    "Грешка
    Въведеният от вас продуктов ключ изглежда е за софтуер, който е предварително инсталиран от производителя на устройството. Свържете се с производителя на устройството за информация относно опциите за възстановяване на софтуера."

    Взе да ми писва вече!
    Имам ключ, всичко е законно, а няма откъде човек да си свали OS. И после се чудят защо имало толкова пиратски софтуер...

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #9

    Отговор: Lenovo Windows 7 System Recovery

    Разполагам с няколко оригинални ОЕМ диска, както и iso-та които съм правил от тях.

    Вчера бях написал в предишния ми пост (ама го изтрих), че "в зелката има такива iso-та, но с неизвестен произход и не се знае дали не са тунинговани с някой троянец".
    Ако мислиш, че можеш да ми се довериш за произхода на моите iso, то да го кача някъде ?
    Няма да се обидя, в случай, че не проявиш интерес - питам за да знам "да си" или "да не си" давам зор с качването.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #10

    Отговор: Lenovo Windows 7 System Recovery

    Благодаря, но няма нужда да си даваш зор!

    Аз "тунингованите" ги знам. Мога да намеря и други. Обаче първо не са сигурни и второ - са доста старички. Липсват попследните MS updates.
    На лаптопа след възстановяването излязоха 178 urgent и 80 optional updates!
    При положение, че имам валиден COA, исках да сложа Lenovo OEM Win, който по възможност да е по-новичък..
    Днес четох в диста форуми, че някои от вариантите дори са блокирани от lenovo. За което са уведомили и MS.
    А сега да видим как ще ме накарат да си купя компютър с операционна система?

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: Lenovo Windows 7 System Recovery

    Вече е лесно при новите. В самият BIOS има една LIC (или аналог) таблица в която грбо казано е написано какъв лиценз за кой Уиндоус имаш (работи само с Windows 10 може би и с 8/8.1). И при инсталация Windows-a прочита тази таблица и се активира автоматично.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #12

    Отговор: Lenovo Windows 7 System Recovery

    Мерси за линковете. Имам драма с единият комп в офиса и ще сменям хдд. Мисля че ми решихте проблема с търсенето на софт.

    Ключовете за 7 би трябвало да стават и за 10ка.
    Защо ще се мъчите със 7ца???

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #13

    Отговор: Lenovo Windows 7 System Recovery

    Защото машините са на 5,5 години, но са почти като нови. Особено лаптопът, който е работил 2-3 часа месечно.
    Upgrade с нова RAM струва повече, отколкото цената, която съм заплатил. Не можах да намеря дори втора употреба 4GB DDR3L 1600Mhz на сносна цена.
    А за настолния има противоречиви спецификации за общия обем и по отделни слотове. При това от различни документи на Lenovo за модела и SN! Пишат пишат на едното място 4х8GB DDR3 1600Mhz UDIMM, на друго 4x4GB, а пък за HDD обема и дума не обелват.

  17. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #14

    Отговор: Lenovo Windows 7 System Recovery

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Защото машините са на 5,5 години, но са почти като нови. Особено лаптопът, който е работил 2-3 часа месечно.
    ....
    У дома ползваме два VAIO (VPCEB1E1E и VPCEH1M1E) купувани преди 6 и 5 години. Бяха със Windows 7 Home , като и двата в момента са ъпгрейдвани до Windows 10 (ъпгрейдвах ги докато все още имаше оферта за безплатен ъпгрейд). Машинките са с I3 - съответно m330 и m2310 и с по 4 GB RAM и се държат съвсем адекватно (единствено съм сложил SSD на по-стария) и мисля че и въпросното LENOVO би се държало съвсем добре. По-големия проблем би бил ако производителя не е предвидил ъпгрейд до по-новия Уиндоус: точно така стана в моя случай. По-новия лаптоп беше листнат от SONY че става за ъпгрейд, докато по-стария - не. И новия си се ъпгрейдна като птич без моя намеса, за стария ми се наложиха някои фокуси със намирането на всички дрйавери но и него го преборихме.

    Така че и аз бих препоръчал Win10, но не знам дали има начин за ъпгрейдване от седмица в момента (освен вратичката оставена от Microsoft).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 17:35
  2. Отговори: 0
    Последно: 14-01-08, 01:05
  3. Windows - Registry Recovery - ГРЕШКА
    От deveca във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 10-12-07, 13:00
  4. Windows-System Error
    От Profita във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 01-02-04, 21:42
  5. Minimum System Requirements for Windows XP
    От MetalMilitia във форум Windows
    Отговори: 30
    Последно: 18-12-03, 12:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе