Резултати от 1 до 12 от общо 12

Windows-System Error

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #1

    Windows-System Error

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">! Windows-System Error



    A duplicate name exists on the network.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Това съобщение излиза при всяко стартиране на Win-a. Така е от как форматирах диска. Не съм забелязала да ми прави проблеми компютъра, но ми е чудно какъв е този дубликат и дали някой ден няма да ми сервира някоя лоша изненада.



    Идей?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #2

    Windows-System Error

    Това означава, че в локалната мрежа има компютър със същото име като твоето. Можеш да си промениш името на компютъра или да изчакаш този със същото име в мрежата да си го смени. Аз също бях така доста дълго време и не е имало никакви поражения, но накрая си смених името, защото ме дразнеше този грозен надпис и жълтото триъгълниче в system tray. Също е неудобно и за останалите потребители да има 2 компютъра с еднакви имена.

  4. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #3

    Windows-System Error

    Благодаря, Съни.

    Не мога да променя името, защото са ми забранили такива промени, но поне се успокойх, че зад ъгъла не ме дебне опастност.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Windows-System Error

    Мда, почнах да пиша нещо, отказах се, но сега прочетох поста на Profita и почвам да пиша пак.



    Та идеята ми беше, че вероятно тъпаците от екипа на ISP на Profita, освен MAC адреса и IP, връзват с потребителя и името на машината в мрежата.

    С този пост Профита потвърди предположението ми.

    Всичко това се прави за да си улеснят отчитането в края на месеца. Да кажем счетоводно, кой колко пари дължи.

    Името на машината е нещо като ID на потребителя.

    По него го търсят при плащането.

    Тук има подобна организация, но на потребителите не им е забранено да си сменят имената на машините, което води до липса на мрежа при промяна.

    Много весело. Особено, ако е някоя ламя.

    Профита, кажи на тъпаците от твоя ISP да ти дадат уникално име и проблемите ти ще приключат.

    Или пък да проверят на кой олигофрен не са забранили да си сменя името и той успява да го направи.

    Опасност има и тя ще е видна в края на месеца.

    Ако съм прав, че името се използва за счетоводството и администраторите на мрежата не са вързали едновременно MAC адреса, IP и името на машината накрая на месеца може да се окаже, че Профита ще плати сметката и на някой змей, който не знае [или много добре знае] какво прави.

    <hr noshade size="1">

    Опасността за теб Профита:

    При такава организация Профита, администраторите обвързват едновременно MAC адреса на мрежовата карта, IP адреса и името на машината. Ако всичко е добре настроено, за да влезеш в мрежата и да ползваш интернет, компютъра който се използва трябва да е с твоята мрежова карта [или някой да знае MAC адреса ти], трябва да ползва твоето IP и да е кръстил машината с твоето уникално по принцип име.

    Трите условия едновременно са трудно изпълними, ако си внимателна.

    Но ако администраторите са допуснали "пропуск", може да се окаже, че ще плащаш и чужд трафик.

  6. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #5

    Windows-System Error

    Мдааа, Малоун....аз май много ще тябва да изисквам от тях, ама да видим кога и моето търпение ще се изчерпи...[}]



    //edit

    Всъщност потреблението ми не е на трафик. Плащам точно определена сума за - месец неограничен във времето и трансфера достъп. Ако няма друга опастност за мен и компютъра ми, за сега ще кротувам, но ако открия някакви тъмни "сделки" наддавам яко вой...[}]

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #6

    Windows-System Error

    Profita, не знаех, че не можеш да си смениш името на компютъра - при мен не е така. Все пак ако съм на твое място бих се обадила на ISP, за да оправят този проблем. Изобщо не мога да разбера каква е логиката да не можеш да си смениш името, след като MAC адреса на мрежовата карта е уникален и би трябвало по него да се следят нещата, а не по някакво си име - не знам каква е логиката?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Windows-System Error

    Абе не разчитайте много на уникалните МАС адреси на картите. Тук на няколко пъти се разискваше въпроса за карти със сменяеми МАС адреси и как да се направи това.

    Profita, аз не бих разчитал много на това, че съм с неограничен достъп. Такова животно нема!!! Ако някой юнак се е научил как и "цица" трафик за твоя сметка, рано или късно това ще направи впечатление и ще започнат да търсят начини как да те резнат.

  10. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #8

    Windows-System Error

    Ще се погрижа![}]

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Windows-System Error

    Слънце, името на компютъра е трети показател, не че другите два отпадат.

    Да кажем мрежата на ООД "Съни нет".

    При нас има нещо такова и да кажем, компютъра с име snss02140504l00024 ще рече

    <font color="red">sn</font id="red"> - Съни нет

    <font color="red">ss</font id="red"> - ж/к "Сусурлево"

    <font color="red">0214</font id="red"> - бл. 214

    <font color="red">05</font id="red"> - вх. 5

    <font color="red">04</font id="red"> - ет. 4

    <font color="red">l</font id="red"> - апартамента в ляво

    <font color="red">00024</font id="red"> - клиентски номер.



    Някакви такива пинизи си правят тука, още една застраховка.

    Разбира се аз го представям много опростено. Кодират си имената на клиентите по тяхна си система.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #10

    Windows-System Error

    Profita Щом е със същото име флашни му биоса да речем или нещо подобно и проблема е отсранен[]

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #11

    Windows-System Error

    Не разбирам - как точно с флашване на биоса ще смениш computer name на win-а ??? Мак адреса верно се сменя, ама не мисля да не е по - лесно от нетбиос името. Как точно са ти забранили да си сменяш името? Виж от десен бутон на my computer - сomputer name - change дали ти разрешава да го сменяш. Ако да - поне докато ти дадат уникално име, можеш да си връткаш имена - измисляш си ново и го въвеждаш за да имаш лан, а за да имаш интернет - връщаш старото. Съмнявам се да са ти забранили софтуерно да си сменяш името....

    P.S. - DHCP сървър ли използвате за мрежата или как точно е организирана тя? Да не би някъде под някаква форма да ти е съхранено името на сървъра и сега да отказва да те оторизира за лана наново? Това е само предположение, ама съмнявам се, че ако мрежата е организирана така, както казва Малоун, и двамата едновременно да можете да цицате от интернет, при условие ,че се връзвате по име. Би трябвало често да ти прекъсва и интернета... Във всеки случай, говори с ISP -тата и - ново име...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #12

    Windows-System Error

    Проблемът е решен.

    Извинявам се, че заедно със себе си заблудих и вас. Явно не внимавам като ми се обяснява. Просто е трябвало да проверя по навътре в настройките и да си сменя сама името. Днес съвсем случайно се получи докато ровех в компютъра.



    Интересно защо Full computer name се промени според зададеното от мен име, а в General / Registered to си остана старото?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 16:35
  2. Windows error II
    От sorrowsad във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 03-02-06, 17:18
  3. Windows error
    От sorrowsad във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 02-10-05, 15:19
  4. Minimum System Requirements for Windows XP
    От MetalMilitia във форум Windows
    Отговори: 30
    Последно: 18-12-03, 11:07
  5. "windows protection error"
    От adios във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 25-12-01, 02:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе