Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 49

Bulgarian Interface pack ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #1

    Bulgarian Interface pack ?

    само windows xp pro ли има "Bulgaria<u>N</u>([:D]) Interface pack" ?

    възможно ли е home edition да се преведе ?

    []

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    163
    #2

    Bulgarian Interface pack ?

    Няма невъзможни неща

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #3

    Bulgarian Interface pack ?

    и как може ? :-)

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Bulgarian Interface pack ?

    home edition няма никакви достойнства сравнен с по-големия си брат XP pro. Обикновенно създава проблеми с несъвместимост. Слагаш си XP pro и не се занимавай с екзотични издънки на XP-то.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #5

    Bulgarian Interface pack ?

    ru-boy, в нас съм с про...

    едни приятели ме помолиха да им намеря хоум на български... ама май няма... да видим домин какво ще каже по въпроса :-)

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Bulgarian Interface pack ?

    Ми убеди ги да си сложат XP pro. Изтъкни им предимствата на XP pro и позасили нещата в негова полза.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #7

    Bulgarian Interface pack ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ми убеди ги да си сложат XP pro. Изтъкни им предимствата на XP pro и позасили нещата в негова полза.



    <div align="right">оргинално мнение на ru-boy</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    убеди ти някой да даде 100$ в повече, без да знае за какво ги дава [^][^][^][^][^]



    както и да е, инсталирах им про с бг пак-а, дано в близките дни не им минат на проверка []

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #8

    Bulgarian Interface pack ?

    по-скоро ги убеди че не си заслужава да е на български...

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #9

    Bulgarian Interface pack ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">по-скоро ги убеди че не си заслужава да е на български...



    <div align="right">оргинално мнение на mitsy</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    хубава работа.... хората хабер си нямат от езици[]



    пс - според мен си заслужава, преводът не е толкова дразнещ[]

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #10

    Bulgarian Interface pack ?

    Откровенно казано не виждам никакъв бонус от езиковият интерфейсен пакет за Windows XP. Който не знае езици и няма понятие от системата няма да се оправи по-добре с него. Още повече, че не е преведена помощната документация към самата система. И какво се получава? Пълно несъответствие - търсиш нещо в HELP системата и не знаеш английски? Ами намери си го.... Там всички понятия, термини и елементи на интерфейса са описани на английски. Търсиш нещо в специализираната литература? Същата работа... Имам наблюдения върху продуктивността на голям офис(над 20 работни места) с инсталиран езиков интерфейсен пакет - спад на продуктивността от 20 до 30 процента! Най-накрая самите служители(заради които направихме тази надстройка) помолиха да се върне английския вариант. Друго нещо е българизираният офис пакет. Преведен е само Microsoft Word, но е преведен перфектно, HELP системата е с български примери, изобщо човек който не разбира и не знае език може да се оправи чудесно. Дори аз, който по принцип съм противник на локализираните версии го ползвам. От гореописания ми опит считам, че бих могъл да отрека смисъла от инсталирането на Bulgarian Interface Pack за Windows XP. Този пакет за мен е едно замазване на очите на потребителите и нищо повече! Дори поддръжката на Microsoft в България нямат квалификация да го поддържат(и то си е нормално). По добре хората да си вземат една книжка за Windows XP, която да си държат до компютъра и с която да се консултират, когато изникне проблем.

  13. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #11

    Bulgarian Interface pack ?

    100% съгласен с orpamarosa

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #12

    Bulgarian Interface pack ?

    Един малко тъп въпрос[]

    Може ли на един дял да инсталира XP Pro - българска и английска версия и при пускането на компютъра да се избира с коя от двете версии да се работи?

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #13

    Bulgarian Interface pack ?

    Теоретично, а и практически не виждам проблем да се направи, само че инсталацията ще бъде доста сложна, съпроводена с редактиране на BOOT.INI на ръка... Освен това, между WinXP и WinXP BG няма разлика - просто на стандартния XP се добавя прословутия езиков интерфейсен пакет. Не ми се пише в момента стъпка по стъпка как ще стане - много водка се изпи тази нощ;-)))))

    За финал - сещам се за един цитат от братя Стругацки, който е характерен и описателен за този случай "Можеш да научиш мечката да кара мотоциклет, но дали това ще и хареса и ще има ли тя полза от това?":-)))))

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #14

    Bulgarian Interface pack ?

    orpamarosa,

    ще ти дам конкретния пример:

    офис

    4 души персонал

    най хай-тек нещо там е кафемашина

    никой от тях не разбира английски,

    никой от тях не е работил с ПЦта,

    по 18 часа на ден са на работа / недържавната работа е друго нещо /

    варианта с книгите не върви, версията на английски ги плаши само като е видят

    за по-добро от хп про с бг пак в този случай не виждам - ако греша коригирайте ме

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    259
    #15

    Bulgarian Interface pack ?

    Примерът ми е достатъчно изчерпателен. Ако говоря за намаляване на продуктивност - бих могъл да цитирам и конкретните финансови загуби, които произтекоха. И въобще не ми е необходимо да си представям офис - знам много добре за какво става въпрос. И въобще не става въпрос за държавна работа! Освен това обясни ми, какво би разбрал редовият потребител от следния бисер "Работа с отдалечен таблет"(Remote desktop)?!!!

    По-ефективно решение:

    Квалифициран персонал!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. WIN INTERFACE LANGUAGE - GER. - Как ?
    От connect във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 02-09-07, 21:03
  2. Windows XP Home Edition и BG Language Interface Pack ?
    От DEF във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 25-06-06, 22:32
  3. MKPortal 1.1 Bulgarian Pack
    От Malone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 04-02-06, 04:24
  4. ideq za INTERFACE
    От PC-Lamer във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 16-12-02, 12:42
  5. Winamp3 na Bulgarian?
    От ARN0LD във форум Windows
    Отговори: 18
    Последно: 30-08-02, 18:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе