Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

W32.Blaster.Worm

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #16

    W32.Blaster.Worm

    Прав си Docki, не съм го видял. Сега го намерих, в същия ревижън.

    Бяха ми се просълзили очите от нерви и сигурно затова не съм го видял.

    То е и логично, щом Symantec има Removing Tool, би трябвало и с дефиницията да са готови, но не се замислих.



    Вече всичко е наред, оправих нещата за щастие.



    Благодаря Docker.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #17

    W32.Blaster.Worm

    А пък аз имам друг проблем - не съм се опаразитил защото си имам firewall, а може би и защото нет-а ми минава през линукс рутер. Както и да е - не знам защо го нямам вируса, но се оказа, че не мога да слагам пача на MS. Някой има ли идея защо? Да не би да е заради Corporate Edition-a? Грешката която ми дава е "Setup could not verify the integrity of the file Update.inf. Makesure the Cryptographic service is running on this computer.", естествено мейк-нах се "sure" че сървиса го има и е "running", но това не променя нещата.



    Иначе - любопитен пропуск на MS е това с RPC-a .

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #18

    W32.Blaster.Worm

    Благодарен съм на тези които написаха този вирус и се вдигна врява. Така се напънах и се поразрових из любимите ми руски сайтове. Оказа се, че отдавна си има експлойд точно за RPC DCOM, който експлойд, забележете, дава мигновен администраторски шел достъп до системата. Любопитството ми не стигна до тук, аз го изтеглих и познайте....работи чудесно Леле, не ми се мисли. Добре, че при мен поне видими поражения няма. Щях да го пробвам и на сетком, ама версията на екплойда с който се снабдих не поддържа 2003 сървър. Това не значи че няма друга която поддържа )) Майтапа на страна, ъпдейта е важен и още един път - браво на вирусописачите

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #19

    W32.Blaster.Worm

    blue, нямам представа, но и при едната машина от около 110 при мен е така. Нямам представа защо.

    И имай предвид, че инсталацията на всички е еднаква. Направена е на един, след това Truel Image и оттам на другите. Абсолютна идентичност. Рестартирах Cryptographic service и то нееднократно, но без ефект. Утре ще видя, какво са направили тигрите, но мисля, че ще изберат по лесния вариант и ще преинсталират.

    Ще ти напиша впечатления де, така или иначе.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #20

    W32.Blaster.Worm

    Добре де, само не можах да разбера къде точно го намерихте тоя вирус и как...аз аз никога не на мирам

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #21

    W32.Blaster.Worm

    Малко допълнение и от мен, освен в RUN - USER, и в RUN - System, вируса, или негова разновидност, инсталира сървис с аdutorun параметър.

    Забравих как се казваше сървиса, но ще го намерите, няма дескрипшън и ще се ориентирате

    По принцип от опитен USER вируса се унещожава за 10-15 мин. без антивирусна програма.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #22

    W32.Blaster.Worm

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Добре де, само не можах да разбера къде точно го намерихте тоя вирус и как...аз аз никога не на мирам



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    И аз съм така, постоянно кисна в нета, не използвам антивирусна програма и огнена стена и все другите попадат на вируси, не и аз [:D].

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    20
    #23

    W32.Blaster.Worm

    10x на сички,аз имах наистина големи проблеми с тоя вирус,ама накрая сложих тоя пач WindowsXP-KB823980-x86-ENU , от саита на маикроцофт и се махна маи тоя вирос...

    П.С. Един вапрос има още ,значи аз първо сложих pc-clean 2003,тя почна да сканва и не намери никакви вироси ,ама след като сканира и pc-to почна да рестартва без предопреждение(се едно че натискаш рестарт),така ми напраи 4-5 пъти и накрая махнах pc-clean,сложох тоя пач и не се е рестартирал вече!Обаче искам да питам от pc-clean ли е почнало да се рестартира без предупреждение или и тва вироса го праише....

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #24

    W32.Blaster.Worm

    Има нова модификация на вируса Обновете си антивирусните.

  12. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #25

    W32.Blaster.Worm

    Интересно, аз съм на Win2000 и преди ден-два ми забиваше единия svchost.exe процес онлайн (само потребителския) - доколкото разбрах днес, сигурен признак за посещение от червея. Не мога да разбера защо не прихвана обаче - дали защото обикновено не работя като 'administrator' или поради вътрешна грешка при заразяването ? Не прочетох никъде дали правата на потребителя влияят... Така или иначе, никакъв не го откривам наоколо !!! И svchost си работи...

    Така или иначе, при пролуката си остава открита, защото ъпдейта на M$ иска SP2, а аз съм го проспал

    А на тези (като мен впрочем), които се чудят как така все на другите им се лепят гадини - е срещу такъв ръжен не се рита, момчета и момичета! Едно е да не отваряш глупави атачмънти и javascript-ове, друго си е чичо Бил да ти сложи мрежа за комари вместо метална врата...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #26

    W32.Blaster.Worm

    Hmm, при пробив от такъв мащаб май вируса действа с права на SYSTEM... трябва експериментално да се зарази машина и да се тества подробно как работи...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #27

    W32.Blaster.Worm

    аз доколкото разбрах може да не си заразен на някои от заразените да ти прави DoS атака на портове които са отворени по принцип и се ползват за пускане на сървиси от отдалечен компютър (това са предположения основно защото не намерих и аз тялото на вируса никъде по хард диска си и като извадя мрежовия кабел и рестартна нямаше никакви проблеми) това че вируса може да се копира сам някакси без намесата на потребителя не е вярно просто поема контрол над сървисите и при мен svchost.exe се срина нямах copy/paste ама и това се дължи на някой от спрените процеси от ремоте компютъра който е заразен



    бързам да кажа преди да сте се нахвърлили че това са предположения сигурен съм единствено че от микрософт са предвидили да може да се пускат процеси от отдалечен компютър и е включено по подразбиране

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #28

    W32.Blaster.Worm

    Абсолютно си прав Coppermine, ако спреш ръчно процеса, изтриеш самото ехе и евентуално редактираш регистратурата, като ПРЕДИ ТОВА си отстранил всякъкъв физически дъстъп до някоя мрежа, проблема ти е решен.

    Но само до момента в който се закачиш и някоя заразена машина атакува теб или машина от твоята мрежа. Избора на IP e random.



    А за възпроизвеждането не си прав. Срещал съм възпроизвеждащи се от source файлове, без участието на потребителя.

    Възпроизвеждането е свързано с изпълнението на две условия. Отсъствие на отрочето и определен периодичен event от операционната система.

    Тук случая не е такъв, няма възпроизвеждане, ами приемане от друга машина [чрез мрежата]

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #29

    W32.Blaster.Worm

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> микрософт са предвидили да може да се пускат процеси от отдалечен компютър и е включено по подразбиране



    <div align="right">оргинално мнение на Coppermine</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Да аз имам програма която може да инсталира приложения, пуска/спира сървиси и т.н. на всяка NT-class машина. (4, 2000, XP, 2003)

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #30

    W32.Blaster.Worm

    Включително и да ти преинсталира или деинсталира OS.

    Novell имат такава програма.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. "W32/Nachi.worm" - след инфекцията
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 17-12-03, 09:26
  2. W32/Nachi.worm
    От Vandal във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 29-11-03, 08:55
  3. W32.Welchia.Worm
    От Raid във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 05-09-03, 16:28
  4. W32/Hybris.worm.B
    От Baby Thomas във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 17-12-01, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе