Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

WinXP SuX !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #16

    WinXP SuX !

    Е писна ми да слушам неподплатени изказвания как нетскейп и опера били по добри от ИЕ аиде засрамете се и си признайте че 99% от вас ползват ИЕ в 99% от времето което прекарват в интернет или поне това показва статистиката на собствения ми сайт.

    Ако нетскейп беше по добър сега нямаше да му спират разработката да не говориме колко неща, които ИЕ подържа, а другите браузери не могат дори да си мечтаят за тях.

    Това че някой не може да си настрои уиндолса за да му вървят приложенията гладко не значи че уиндолса е боклук, а че задклавиатурното устройство е некадърно.

    Чудя се защо при мен никога не се е налагало да си преинсталирам уиндолса штото не ми върви ИЕ или пък ми сечат филмите аутоапдейта ми е постоянно вклучен и до сега не ми е скапал нито ХП нито 2000 сървър. Как мога да работя примерно с един уиндолс хр 2г без да го преинсталирам и той да не загуби бързината си.

    О както съм с хр имам точно две преинсталации и двете поради смяна на хардуер дъно просесор или ХДД.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    515
    #17

    WinXP SuX !

    alexandro, това "линукс маниак" под ника ти гъзарийка ли е? Имам впчетатление за теб от твои други постове, в които се проявяваш като разумен и най-малкото "разбиращ" човек.



    Не зная за статистиката на сайта ти, но за мен Опера е възможно най-удобният браузър. Когато съм отворила 6-7 програми, всичките от които ползвам, най-малкото което ми трябва са в лентата долу още 6-7 IE-та. Операта ми побира всичко, а заема само 1 (словом: едно) място.



    Другото нещо е бързината и dl-manager-а. Чувствителна е разликата във времето, за което се зарежда една тежка страница с IE и същата с Opera. Опитай и ще видиш. Както Инжинера спомена, dl-manager`а има resume. Полезно.



    Единственото "неудобство" е това, че липсва "download all using flashget", което се вгражда в попъпа на IE след инстал на джеткар`а. Има плъгини, но не съм търсила, защото просто няма смисъл: толкова ли е трудно да копирам url-а и да го пейстна в IE? Десен клик - и FlashGet си дърпа, милия.



    Темата се казва "winXP sux", обаче би разбрал какво дискутираме, ако беше прочел постовете дотук. Никой не плюе Уиндоус и аз лично не можах да "подразбера" тази дзен-идея за reinstall при неработещо IE.



    Аз явно съм от 1% хора, които са с default browser Opera.



    Хайде, със здраве.


  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #18

    WinXP SuX !

    IE наистина е отличен браузер (става въпрос за 6.х, другите версии са ... [!]). Операта има някой ценни предимства, които никой друг браузер не може да прави, но това са по скоро екзотични функции, отколкото практични, да увеличава и намалява в избран % размера на екрана например и други, докато при IE това са само 5 степени на щрифта. За Netscape не би могло да се каже добра дума, въпреки напъните за оптимизация на ядрото, Mozilla е далеч по-добра с разните и разновидности. Та както ви казах войната на браузери завърши с победа едни гърди на IE (за съжаление). И пак ви препоръчвам IE + MyIE и като втори браузер Опера 7.х (само за експерименти). <font color="orange">IE+MyIE </font id="orange">е голяма сила, пробвайте, за да се убедите.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #19

    WinXP SuX !

    Taka titlata linux maniac ne sum si qa slojil za guzariika na mashinata mi vinagi e imalo OS linux kato vtora OS .. Ne za drugo a poneje vinagi mi ostava rabota za vkushti a tqa pochti izcqalo e pod linux ..



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Не зная за статистиката на сайта ти, но за мен Опера е възможно най-удобният браузър. Когато съм отворила 6-7 програми, всичките от които ползвам, най-малкото което ми трябва са в лентата долу още 6-7 IE-та. Операта ми побира всичко, а заема само 1 (словом: едно) място.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Tova e moje bi shtoto ne si zabelqazala che pri otvarqaneto na 6 prozoreca na taskbara imash samo edin IE ...



    Shto se otnasq do burzinata na otvarqane na tejki stranici do sega ne sum zabelqazal s drug browser da mi se otvarqat stranicite po burzo ..

    Resuming ima prosto ne trqabva da zatvarqash prozoreca ot koito startirash downloada...




  6. Bri
    Bri е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    43
    #20

    WinXP SuX !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">и аз немога да разбера какво му е лошото на IE като сте фенове на Netscape и Opera кажете някое тяхно предимство не само общи приказки</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Аз лично ползвам IE 6 под Windows XP Pro.

    Досега не съм имал проблеми.

    Едно от предимствата на Opera са така наречените жестове.

    Примерно Right Click + Left Click = history.back().

    Отначало са доста объркващи обаче като/ако свикнеш...

    Един приятел сърфира два пъти по бърза с Opera отколкото с IE.

    Аз лично много харесвам опцията Paste and go Ctrl+D.

    IE винаги е бил най-разпространения браузър и това ще е така докато Windows е най-разпространената OS т.е. още доста време - тъжно но факт[](за такова изказване може да излезнеш от Linux-фен-клуб с краката напред[:D]).

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #21

    WinXP SuX !

    Единствения недостатък на IE 6 (според мен) е че ги няма табовете на Операта и Мозилата, ама зверски са ми удобни)) Иначе последните две нямат равни по забивания, бъгове и изяждане на системни ресурси

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #22

    WinXP SuX !

    Забравих да спомена и другата основна сила на Операта, а именно клавишните комбинации. Колкото и да е странно, чрез тях се работи в пъти по-бързо, отколкото с мишката. Странно, но факт. []

    --------

    Няма да коментирам опитите на М$ да влага код в страниците си, който пречи на Операта да изобразява коректно страниците. Явно от М$ смятат Операта за достоен противник ... сами си правете изводите.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #23

    WinXP SuX !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">и аз немога да разбера какво му е лошото на IE като сте фенове на Netscape и Opera кажете някое тяхно предимство не само общи приказки</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Аз лично ползвам IE 6 под Windows XP Pro.

    Досега не съм имал проблеми.

    Едно от предимствата на Opera са така наречените жестове.

    Примерно Right Click + Left Click = history.back().

    Отначало са доста объркващи обаче като/ако свикнеш...

    Един приятел сърфира два пъти по бърза с Opera отколкото с IE.

    Аз лично много харесвам опцията Paste and go Ctrl+D.

    IE винаги е бил най-разпространения браузър и това ще е така докато Windows е най-разпространената OS т.е. още доста време - тъжно но факт[](за такова изказване може да излезнеш от Linux-фен-клуб с краката напред[:D]).



    <div align="right">оргинално мнение на Bri</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    и IE-то си има разни shortkut key's ама си има някои големи предимства от които най-голямото е че всички страници се оптимизират за него тъй като е най масов. Другото му голямо предимство е че си иде с windows-a и е много добре интегрирано с него.Всички опери мозили нетскейпове и други се равняват по него и немога да разбера (подобно на кирилицата в XP) защо като има инсталирано най-доброто се слагат други боклуци от 3-ти лица. Всеки си има право ня мнение естествено но общото мнение на 90% от ползващите интернет е в полза на IE



    колкото до линукс фен клуба само едно ще кажа: Тия линукси освен за рутери за друго не стават. Ако някой желае да спори моля :-)


  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #24

    WinXP SuX !

    Аз съм склонен да споря !!!!

    И за КС сървър става

  12. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #25

    WinXP SuX !

    Не ми е приятно да го кажа, но <font color="orange">IE 6.х</font id="orange"> прави всичко и го прави отлично, другите браузери му дишат пепеляка ... и така ще е дълго време по обективни причини.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    20
    #26

    WinXP SuX !

    Hi

    няма да споря кой е най-добрия браузър. Секи да ползва квот си иска аз лично използвам FireBirdv6.1 (Phoenix v0.5) и съм супер доволен от него защото е супер лек и затова мозилата я почнаха на ново за да прилича повече на FireBird. Препоръчвам ви да го пробвате. В началото когато си го инсталирах този браузер преди около половин година използвах и IE ама сега го използвам само за сайтовете на CISCO и M$

    Аре мир пичове и ви моля спрете да споменавате Flextype във форума че Инжинера направо полудява []

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #27

    WinXP SuX !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз съм склонен да споря !!!!

    И за КС сървър става

    <div align="right">оргинално мнение на KOKOSH</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    То, че става става въпроса е, че е доста по труден за конфигуриране и доста повече ресурс дърпа отколкото под уиндолс..



    Иначе ако има ентусиазъм и сумати игри можеш да подкараш на линукс друг е въпроса да не те мързи а гениалните хора са мързеливи.

    Що да си губя времето да подкарвам 1ден игра под линукс като под уиндолс направо сядам и си играя.

    С две думи под линукс сичко е възможно проблема е само колко време ще ти отнеме и ако не ти се харчи времето дето можеш да го оползотвориш в пиене на биричка с приятели и лафче в ровене по линукса просто слагаш уиндолс .

    Аз за момента точно това правя където е по лесно нещо да се прави на линукс линукс където е по лесно уиндолс уиндолс. Излишно време за човъркане нямам пък и да имам предпочитам да пия бира вместо да ме боли главата от седене пред монитора..


  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #28

    WinXP SuX !

    Имах в предвид СЪРВЪР, а не да си цъкаш игрички от него.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #29

    WinXP SuX !

    IE е най-ползвания браузър и това е. А че Mozilla и Opera били малко по-бързи няма никакво значение.

    По тази логика links са lynx още по-добри )

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #30

    WinXP SuX !

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Hi

    няма да споря кой е най-добрия браузър. Секи да ползва квот си иска аз лично използвам FireBirdv6.1 (Phoenix v0.5) и съм супер доволен от него ..... В началото когато си го инсталирах този браузер преди около половин година използвах и IE ама сега го използвам само за сайтовете на CISCO и M$



    <div align="right">оргинално мнение на Simon Phoenix</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    как така хем си супер доволен хем ползваш и друг [:D][:D][:D][:D][:D][:D]



    KOKOSH да прав си че става той и за други неща става но не и за сериозна работа [:D] колкото до контрата немога да кометирам защото съм много слабо запознат

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. WinXP SP2 ICS/NAT
    От GreenOreh във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-06, 03:33
  2. Замяна на WinXp Pro с WinXp Home
    От skaishev във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-06, 09:29
  3. WINXP BG
    От Ofink във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 17-10-03, 19:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе