Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Защо....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #16

    Защо....

    Google mnogo ne si naiasno s protokolite pich

    Purvo ne mojem da govorim za takava mreja poneje ne mojesh da poluchavash internet bez da konfigurirash default GW DNS i IP v sushtata podmreja.

    Vtoro v network neighborhood niama da vidish nito edin computer ako niamash file and printer sharing a tova e edinstvenia protokol za koito ne vidiah da pishesh!!!

    Drugoto e che broadcastite kogato ima default GW se prashtat kum nego a kogato tam ima i router minavat prez nego.

    Tova mojesh da go vidish elementarno s Commview prosto gledash kakvo stava na portove 137 138 139 !!!!

    I posledno da ti obiasnia principa na broadcastite:

    Ima 4 vida broadcast v mreja i tova sa:

    B-node(broadcast)-B-node uses broadcast NetBIOS name queries for name registration and resolution. B-node has two major problems: (1) Broadcasts disturb every node on the network, and (2) Routers typically do not forward broadcasts, so only NetBIOS names on the local network can be resolved.

    P-node (peer-peer)-P-node uses a NetBIOS name server (NBNS), such as a WINS server, to resolve NetBIOS names. P-node does not use broadcasts; instead, it queries the name server directly.

    M-node (mixed)- M-node is a combination of B-node and P-node. By default, an M-node functions as a B-node. If an M-node is unable to resolve a name by broadcast, it queries a NBNS using P-node.

    H-node(hybrid)- H-node is a combination of P-node and B-node. By default, an H-node functions as a P-node. If an H-node is unable to resolve a name through the NBNS, it uses a broadcast to resolve the name.



    Tova mojesh da si go prochetesh v helpa na win2000 i shte te posuvetvam sledvashtia put kato izkazvash mnenie otnosno mreji konsultirai se purvo s niakoi administrator a sled tova procheti helpa!!!!





    Променено от Ivan на 31/08/2001 17:19:38

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #17

    Защо....

    Еми уж всичко е ок(така казва админа),дори нетбиос има,но аз продължавам да виждам избирателно,в един момент всички,в следващия само няколко човека...




  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #18

    Защо....

    DPetrov pri tebe problema e hardwaren ne si gubi vremeto v tursene na softwareni reshenia ami vzemi che vij kakvo se posira dali e huba ili kabela do nego!!!!!



    proveri dali imash ping kogato ne vijdash komputrite i sled tova pochvai da smeniash purvo kabela posle i huba!!!!!





    Променено от Ivan на 01/09/2001 18:46:03

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    160
    #19

    Защо....

    Offf Ivane! zashto se lovish za slamki be choweche! I sam sebe si "oborwash" s towa deto si go razpechatal za broadkastite.



    Nqma da sporq s Iwan, az wi kazwam che:

    - ako na klienta na Microsoft Networks nqma konfigurirano da izpolza WINS server ili DNS for name resolution toi namira drugite w Network Neighb... chrez broadcasti , a imeno deto Iwan gi e copnal i pastenal - chrez B-node

    - broadcastite ne napuskat podmrejata! Citiram Iwan : ": (1) Broadcasts disturb every node on the network, and (2) Routers typically do not forward broadcasts, so only NetBIOS names on the local network can be resolved." => ne minawat prez gateway i ne napuskat podmrejata!

    Moje i da se konfigurira rutera da gi forwardwa nawyn no towa se prawi samo narochno a i w sluchaq kakto Iwan kzwa -da se puska NETBIOS (137 -139 p)trqfik w inet e nerazumno.

    -ako imash konfiguriran WINS da polzwat klientite pak polzwash NETBIOS samo che "broadcasta" e razlichen - "unicast" ili kato pastewash ti "P-node". Tezi querita obache mogat da se rutirat - t.e mashinite mogat da si tyrsqt WINS serwera i izwyn podmrejata - stiga da znaqt che go ima.

    - mojesh da wijdash drugite komputri w mrejata i bez da si wkluchil "file i print sharing" (towa ne e protokol a service!),dori mojesh da im wijdash shareingite,nemojesh samo da sherwash.

    Mojesh i da nqmash definiran DNS,IP i DGate i pak da si imash inet - kato se wdigne ppp-to dostawchika dinamichno ti assignwa IP i "ti kazwa" koi mu e DNSa - taka prawqt dobrite dostawchici!

    -problemyt na DPetrow i Iwan sa razlichni.

    Pri DPetrow mislq che mrejata e izwyn standarta i poneje razchita na broadcastite za da se namirat computrite, browse lista za NNeighb ne e napylno aktualen. Moga da kaja samo che shte e dobre da se namali max dyljina na segment i /ili cascadiraneto na hubowe ili da se pusne na edna mashina WINS

    server i wsichki da go polzwat.

    Pri Ivan ne znam kakaw e problema - ne e dal podrobnosti za situaciqta , no moje naprimer da sloji w LMHOSTS failowete na win clientite w ofica si mapingi m/u IP i NetBios imenata s direktiwi #PRE i taka

    machinite shte se znaqt predwaritelno koq kakwo IP ima.

    P.S.Iwane, towa poslednoto deto si go napisal..shte se naprawq che ne sam go widql

    Aide sys zdrawe




  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #20

    Защо....

    Е ТОВА НА НИЩО НЕ ПРИЛИЧА!Проблема се реши след като комшията свърши ремонта на терасата и спря да използва електрожена....не се бях сетил-днес правихме тестове:само при вкл.електрожен заочват мизериите-а когато заварява дори нямам мрежа!

    Смушения:-)




  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #21

    Защо....

    google ti pak schupi tupomera be pich nachi bez file and printer sharing shte vijdash computrite v network neighborhood a!!!!!!

    Krai niama da pisha poveche shtoto pochva da me boli korema ot smiah!!!!!!

    Da ne govorime che biah prav za fizicheskia problem na Dpetrov....

    Hora vervaite mu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #22

    Защо....

    file and printer sharing е, както каза google, УСЛУГА!, не клиент и не е нужен, за да отваряш чужди компютри. Компютрите, които отваряш трябва да имат File&print sharing!



    Всичко е почти точно, както google го каза, само май, че



    Linux s SAMBA --> NT Server --> NT WS --> Win9x --> Win3.1 /LANMan Client



    не е точно така (всяка OS си има собствен OS level, и от него зависи, само линукс няма и както го настроиш така се държи, ма айде това са подробностти, с лека настройка на Линукса схемата е вярна :-))) )







    Променено от exabyte на 02/09/2001 15:16:00

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    160
    #23

    Защо....

    ee nai posle nqkoi deto gi razbira neshtata (exabyte) da si kaje i toi mnenieto!

    Towa za OS Levelite e tochno kakto go kazwash, no sym dal prednina na SAMBATA poneje mojesh da si go slojish kolkoto si iskash inache by default e 34 mislq.

    DPetrov - radwam se che ste otkrili negodnika!

    Iwane - pocheti malko ,a towa s File i Print sharing pone mojeshe da go probwash i da widish che e tochno taka kakto kazwam.Towa e neshto kato serverska usluga za Win9x, ne mu e nujno za da si raboti mashinata kato workstation. Struwa mi se obache che ima neshto obshto s kontroliraneto na Browse Mastera zashto ima takiwa opcii tam. Kakwo mislish po wyprosa exabyte?




  11. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #24

    Защо....

    default os levela e 20, mai vyv primera v mana na smb.conf na starata samba e dadeno 34 (v mana na novata e 64, qvno s izlizaneto na windows 2000 i XP 34 ne e dostatychno). Az go dyrja 20 na clientite i 67 na servera (predi beshe 255, no po edno vreme se poqviha 2 sambi s os level 255 i za okolo chas-dva v mrejata se vijdashe samo servera ;-)) )



    Znachi File and print sharing bi trqbvalo da otgovarq na smbd v linux, t.e. mahaneto mu vodi do tova che drugite komputri veche ne go vijdat v mrejata, ne se otkriva ot master browsera, ne se otvarq (toi nema sharing se pak), ne moje da e master browser, obache moje da poluchava winpopup-i (tova ne sym go probval, no mislq che stavashe, v linux bez smbd ne moje).




  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #25

    Защо....

    Tova koeto se opitvah da kaja e che bez file and printer sharing v mrejata izobshto ne na otdelnia computer nikoi ne vijda drugia!!!




  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #26

    Защо....

    google a sega da komentiram drugata glupost koiato napisa citiram

    "Mojesh i da nqmash definiran DNS,IP i DGate i pak da si imash inet - kato se wdigne ppp-to dostawchika dinamichno ti assignwa IP i "ti kazwa" koi mu e DNSa - taka prawqt dobrite dostawchici!"

    Tova che niamash definiran DNS IP i GW ne znachi che vuobshte niamash a samo che gi poluchavash abvtomatichno ot servera na dostavchika!!!






  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    160
    #27

    Защо....

    exabyte: taka si i misleh i az no twoeto doutochnenie beshe dosta qsno i tochno. 10x.

    BTW - kazwash za OS levela "az go dyrja 20 na clientite" , otkydeto zakluchawam che klientite ti sa Linuxi, ako pak sa Win - kak promenqsh OS lewela na Windowsa?



    a Iwan... ah tozi Iwan - sporyt predi wsichko - nali Iwane! Nali i az kazwam syshtoto - nqmash predwaritelno configurirani, dostawchika ti gi assignwa (moje bi dumichkata "assign" te obyrkwa - assign oznachawa "opredelq , naznachawa") kogato se swyrjesh s nego. A pak stawshe duma che za Microsoft Networks ( kogato ne se polzwa wins server izwyn podmrejata) GW nqma znachenie - moje i bez da e diefiniran, a pak i da e definiran ne se polzwa za towa!



    E, mislq che poizqsnihme neshtqta i nqma nujda da q nishtim oshte taq.






  16. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #28

    Защо....

    Imah predvid che ako ima clienti na linux (ima) im slagam/ostavqm gi na os level 20.






Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Защо ?!
    От dokkito във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 42
    Последно: 17-10-14, 17:55
  2. защо?
    От lorams във форум Овърклок
    Отговори: 13
    Последно: 19-07-09, 19:29
  3. Защо?
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 17
    Последно: 03-05-04, 12:25
  4. Защо??
    От Waverunner във форум За Форума
    Отговори: 10
    Последно: 26-11-03, 00:24
  5. ЗАЩО???
    От LordOfEvil във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 10-02-03, 22:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе