Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 48

Mp3Pro...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    215
    #16

    Mp3Pro...

    Eми сори, не съм просветен в тая област!



    Never fear, Psycho's here!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    157
    #17

    Mp3Pro...

    Наистина в момента най-доброто е ogg vorbis, но файловете стават малко по-големи и иска повече ресурси от процесора при разкодирането



    One Ring to rule them all

    One Ring to find them

    One Ring to bring them all

    and in the darkness bind them

    "J.R.R.Tolkien"

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #18

    Mp3Pro...

    mixman чакам ти резултатите

    аз прайх 3 месеца тестове с музикалната апаратура на музиканти и на хайфиманяци и на най елитния магазин за аудио манящини и резултата е следния

    При новите 40 или 60 гигабайта харддискове както и при цена на празен диск 650мб или 700мб под един лев или до 1.4лв КОМПРЕСИЯТА КАКВАТО И ДА Е ТЯ Е НАПЪЛНО БЕЗСМИСЛЕНА.

    Ако обаче много държите да наврете много песни със осакатен честотен диапазон според ушите на рокгрупа и моите собствени +апаратура за 10000$

    на 128кб се енкодира най добре със fraunhofer (HQ)

    следва LAME задължително на вариябъл (VBR)и задължително на максимума 256кб или нагоре



    OGG VORBIS нещо не ни стана ясно на екипа тестери дали повдига изкуствено високите честоти или просто е много добър енкодер и ги запазва като на оригинала.Тествахме само 350кб защото е неразумно ниска цената на празните дискове и закво да губим качество.

    Много важно се оказа да се слага аудио ресинхронизация при копирането от сидито на харддиска за да не вдига повече от 4-5х скорост а за скъзи сидироми 7-9х





    mail:mfg@abv.bg

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #19

    Mp3Pro...

    hm mp3pro imam plug in za winamp ama ne si spomqnm otkade go drapnah

    ako na nqkoj mu trqbva da potarsi na sajta na WinAmp ili na Coding Technologies.mp3pro player & encoder znaete otde da go drapnete.

    ve4e mojete da si ripvate v mp3pro i da slu6ate na winamp s cool ka4estvo pri 64kbps,oba4e(tvarde hubavo za da e istina :P)pri moq Sb live zabelqzah 4e kato instalirate tozi plugin i slu6ate obiknoveni mp3 te sa s malko po lo6o ka4estvo po4ti ne se use6ta ama vse pak...Taj 4e re6ite li da probvate mp3pro na winamp napravete vsi4kite si mp3 v mp3pro za da nqma razlika (maj ne stapva zdravo tozi standart):P




  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #20

    Mp3Pro...

    Аз лично компресирам по следният начин:

    1.Рипвам със WinOnCD;

    2.Нормализирам със Sound Forge

    3.Компресирам през Sound Forge с fraunhofer codec.



    Стига с тая апаратура за 10000$ - тук говорим за PC. В България основната маса ползватели имат звукова карта за 20$ и настолни колонки за още 20$, което ще рече, че качеството на mp3 128kb/s e по-високо от максималното за аудио системата...

    Освен това компресирането има и друг аспект - не е до 70ст. за CD... За колко време се теглят 50МБ wav на Dial-Up?...Ще ви отговоря - за около 10-12 пъти повече, отколкото да изтеглиш същата музика във MP3 формат......






  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #21

    Mp3Pro...

    Za ghost

    аз имам по гениална идея

    да си дръпна любимата музика на 64кб mp3 pro 18-22 пъти по бързо отколкото на waw да я чуя на домашния си усилвател 2x65w pioneer купен от заложна къща за 160 лева с дистанционното или да отскоча до музикантите с апаратура за 10000$ да се напием да хапнем бирени фъстъци да чуем изтегленото на 64кб и да хукна до вас да повърна алкохола и бирените фъстъци върху тонколоните ти от 20$ тоест ако питаш мен 16$ за сатурн 632(много добри за парите си )и върху компютъра ти





    mail:mfg@abv.bg

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #22

    Mp3Pro...

    noises, не се заблуждавай - не ползвам колони за 20$...в същност никога не съм си купувал настолни колонки - имам си и усилвател и колони т.н...Aко обичаш, дръж се прилично - пиянските си подвизи и намерения можеш да разказваш в други форуми, създадени с именно такава цел (още по-добре в IRC). Тук темите са малко по-различни, ако не си забелязал.

    По отношение на "гениалната" ти идея - mp3 pro съвсем не е толкова разпространен формат, колкото ти се иска и със сигурност няма да намериш по-голямата част от музиката, която търсиш...така че, най-вероятно, ще си останеш само с пиенето...и мечтите за дребно хулиганство.




  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #23

    Mp3Pro...

    TEMATA Е много информативна и наистина не си струва да се джавкаме взаимно.Един от моите приятели е чел статия според която ог ворбис не били толкова добри колкото ги изкарва господина от ревюто.Spisanieto bilo ot sorta na pc mania но аз самия не чета такива списания и не знам какво точно е пишело.Мога обаче да питам като и ти си с добра домашна апаратура като усилвател с дистанционно и тонколони поне с 20 сантиметра бас и трилентови ,за предпочитане руски или според парите ,как така не си чул или забелязал огромната разлика между звука от диск (музикалеен)и компресиран звук .На 128 кб и малко дете усеща тоталния срив на динамика и честоти .Целта на занятието е да открием наистина добре звучащ енкодер а до момента аз не съм доволен от никой.Апаратурата на музикантите я използвахме за прецизни тестове а не за общи приказки.Ето едно експертно мнение



    http://www.comexgroup.com/multimedia/ogg_vorbis.htm

    Аз се радвам че първо мога да изтегля мъзика независимо от формата 128кб и да не обръщам внимание че е отврат звука но като се убедя че музиката си заслужава и ме кефи да отида да купя музикален сиди за 15лв или вносен за 45-55лв





    mail:mfg@abv.bg

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #24

    Mp3Pro...

    noises, радва ме новата ти позиция по въпроса...

    Естествено, че усещам разликата при компресирания звук. Мъча се да компенсирам с различни филтри, но пак не е същото...

    64kb/s mp3pro, обаче е много по-гадно от 128kb/s mp3. Когато компресирам, аз използвам по-високи kb/s степени.

    Засега съм тествал само един mp3pro codec, който идва с mp3PROAudioPlayer-THOMSON. Беше демо и можеше да прави само 64кб/сек, което не ме удовлетвори...




  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Живее в
    София
    Мнения
    78
    #25

    Mp3Pro...

    Някой ако е почитател на плаващия битрейт може да ползва АудиоКаталист 2.1

    Ей ви линк:

    http://free.techno-link.com/alexbg67...Catalist21.zip



    'Shtot Bratcheda e vatre

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #26

    Mp3Pro...

    ако някой харесва плаващи пясъци или ден преди да си купи компютър е слушал музика на касетофон сузика или шиваки от пазара определено много ще се изкефи на аудио каталиста но ако не е така ......относно касетофона де



    mail:mfg@abv.bg

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #27

    Mp3Pro...

    Дайте, моля, link за теглене на mp3 pro codec, който да не е ограничен в bitrate.

    Искам да направя малко тестове при компресиране над 64kb/s...






  16. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    157
    #28

    Mp3Pro...

    Казаха ми че в последната версия на Нерото имало вграден плъгин за Мп3 про, който пускал 96 kbs, но това мен не ме задоволява и затова не съм и опитвал....някъде нямали codec който да ми даде към 350 kbs.



    One Ring to rule them all

    One Ring to find them

    One Ring to bring them all

    and in the darkness bind them

    "J.R.R.Tolkien"

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #29

    Mp3Pro...

    В момента правя много задълбочени тестове, с цел да открия най-добрата програма за екстракт/кодиране в mp3 формат и ще постна тук резултатите. Очаквайте много, ама много скоро. Много съм близо до крайният резултат, и лично мен малко ме учуди истината. Явно съм бил в (ако не пълна, то) известна заблуда. Тръпнете в очакване!!



    Mix forever!



    Променено от MixMan на 25/09/2001 02:49:15

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    157
    #30

    Mp3Pro...

    Хайде казвай....аз лично ползвам Audiograbber 1.80 със Lame 3.89



    One Ring to rule them all

    One Ring to find them

    One Ring to bring them all

    and in the darkness bind them

    "J.R.R.Tolkien"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. :RQ:Mp3Pro codec
    От Botzko® във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-02-05, 13:14
  2. mp3pro plugin
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 01-01-03, 17:18
  3. MP3pro procutiq format(help)
    От JEITY във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 30-12-02, 01:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе