Резултати от 1 до 8 от общо 8

проблем..

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    57
    #1

    проблем..

    ами значи изгоря ми флопито, а ми трябва спешно win98. В момента съм с xp.. нямам bootable диск с 98 нямам и дос... някакви идеи?!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #2

    проблем..

    Май е нужно да бъдеш малко по-конкретен за да ти се дадат идеи... Какво значи, че ти трябва спешно Win98, но пък имаш WinXP??? Ако основния ти дял е форматиран на NTFS (това е дълга и спорна тема, но WinXP по принцип си препоръчва NTFS), то дори да стартираш с Win98 дискета, няма да можеш да "видиш" нищо от NTFS дяловете си.

    А ако ти трябва само дискета за стартиране, защо не прескочиш до комшията и да си направиш една?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    57
    #3

    проблем..

    Sorry, че не уточних основният ми дял е на fat32... Казах, че ми изгоря флопито systemни дискети имам в промишлени количества, но файда никв..

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    проблем..

    А записвачка имаш ли? Сваляш си от www.bootdisk.com нещо подходящо и си бачкаш, като си направиш боот си-ди.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    57
    #5

    проблем..

    гр опитах, но не стана. Точно как да го запиша?! Записах го като data disk и му сложих autorun.ini да боотва command.com.. Опитах и като boot cd обаче пак не стана.. (работя с Nero)

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #6

    проблем..

    Значи пак да уточним - какво точно искаш да направиш?

    Какъв е проблема да си стартираш от твърдия диск WinXP (скапа ти се ОС ли)? Или пък да извадиш диска, слагаш го на WinXP при комшията, изпичаш ако ти трябват конкретни файлове и т.н... От обясненията ти не става ясно (поне на мен) какъв точно е проблема и каква е целта на занятието?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    проблем..

    Това ми звучи като: Имаш ли огънче, да ми дадеш една цигара, че съм гладен и няма къде да спя.

    Опиши с малко повече думи какво точно искаш да направиш.

    Най-простото решение е да си купиш ново - и без това ще ти трябва винаги. Не са скъпи. Е ако съвсем няма начин, потърси от някого назаем.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #8

    проблем..

    Проблема ми е ясен, аз имам и комп без флопи. Може и без него, сега комп без записвачка почти няма. Вземи едно малко презаписваемо CD и забрави дискетите!



    Бутващ диск е нещо различно от диск с АутоРан. Това, от което се бутва, е ИМИДЖ на дискета или на неголям хард. ТО НЕ СЕ ВИЖДА, КОГАТО РАЗГЛЕЖДАШ ТОВА CD.

    За да бутнеш от CD, ти трябват 2 неща: буващо CD и да сложиш в BIOS First boot device - CDROM

    Аз съм си направил такова CD по метода на Bart Lagerweij, с мой "майсторски" бутващ имидж. Колкото и да са добри безплатните неща, NC-то си е по-хубаво

    С Нерото може да направиш бутващ диск, ама на друг комп, с изправно флопи. Нерото иска да види бутващата дискета във флопито. Барт работи с имиджи на дискети, може и 2,88 имидж да сложиш.



    ВАЖНО: При бутване от CD, неговият бут-имидж е А:. Флопито, ако го има, е B:

    Обаче има тенденция да губи А: от поглед. Трябва ти имидж, правещ виртуален диск в паметта, копиращ там Command.com и сетващ:



    set comspec=БукватаНаRAMдиска:\Command.com



    Този имидж задължително трябва да има досовски драйвери за CDRom-a. [] [] [] []

    Мултисесийност не се допуска, трябва да е финализирано. Втората сесия премахва бутването.



    Барт: http://www.nu2.nu/bootcd/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе