Резултати от 1 до 13 от общо 13

Проблем с печат на мрежови принтер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #1

    Проблем с печат на мрежови принтер

    1. Принтерът е HP LaserJet 5MP, с RAM 2 Mb. Свързан е към Cel500, RAM 64 Mb, Win98.



    2. При печат от компютър с инсталиран XP се разпечатва частично първата страница, след което и страницата със съобщението за недостатъчна памет.



    3. Това се случва в повечето случаи при печат в среда на Word XP, Excel XP, Outlook Express 6, Internet Exlorer 6, CorelDraw 10.



    4. Същите файлове, копирани на компютъра с Win98 се разпечатват без проблеми.



    5. Ако в Corel експортирам в .pdf също нямам никакви грижи. Въобще, с Acrobat Reader всичко е ОК.



    6. Промяната на PostScript-опциите (Optimize for Speed -> Optimize for portability) на драйвера на принтера (в Win98-компютъра) не дава резултат.



    Какво да направя?


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Проблем с печат на мрежови принтер

    А пробвали без PostScript да печаташ.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Проблем с печат на мрежови принтер

    или да намалиш DPI -тата, т.е- на 300 точки вместо на 600

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #4

    Проблем с печат на мрежови принтер

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">А пробвали без PostScript да печаташ.



    <div align="right">оргинално мнение на Julian</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ми то в един печат на .eml от Outlook Express например не би трябвало да има никакъв PostScript...



    Може би питаш дали съм сменял драйвера от HP LJ 5MP на HP LJ 5P. Не, не съм, но все пак ми трябва от време на време и печат на PostScript (най-често от PageMaker или InDesign).



    //edit

    @BlackAdder

    Мерси за предложението, ама това няма да го направя никога. За мен не е решение на проблема. Вярно, че така може и да мога поне пощата да си разпечатвам, ама... Не е редно да се връщаме 10 години назад, защото сме си инсталирали нещо ново, нали?

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #5

    Проблем с печат на мрежови принтер

    Ако приемем, че си инсталирал правилния драйвер (за NT/2000, защото доколкото си спомням за HP LJ 5XX, няма писани специално за ХР), тогава остава възможността на 98-цата да не работи добре принт драйвера и/или принт спулера. Това второто ми се случва непрекъснато ( принт спулера на win98 забива и/или не печати всички страници на споделен принтер закачен на 98) Ако някой знае решението на този проблем и аз ще съм му много благодарен.

    За мен решението ти за момента е да закачиш принтера на ХР-то

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Проблем с печат на мрежови принтер

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Raid


    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">А пробвали без PostScript да печаташ.



    <div align="right">оргинално мнение на Julian</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ми то в един печат на .eml от Outlook Express например не би трябвало да има никакъв PostScript...



    Може би питаш дали съм сменял драйвера от HP LJ 5MP на HP LJ 5P. Не, не съм, но все пак ми трябва от време на време и печат на PostScript (най-често от PageMaker или InDesign).



    //edit

    @BlackAdder

    Мерси за предложението, ама това няма да го направя никога. За мен не е решение на проблема. Вярно, че така може и да мога поне пощата да си разпечатвам, ама... Не е редно да се връщаме 10 години назад, защото сме си инсталирали нещо ново, нали?

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">Сега винга като печаташ към принтера се изпозва постскрипт. Ако исшак да се използва трябва да се изключи. Незнан как става. Най лесното е да използваш дривер за не постскрипт принтер. Аз имам LJ4+ и бях пробвал да му сложа платка със постскрипт и не останах доволен. Печата се много бавно. А освен това трябва да сложиш почечко памет ако искаш да печаташ нещо различно от текст и да става бързо. Като му сложих 14мб всичко заспа. Пак го ползвам като мрежов принтер но компа от който печатам е със win98 а компа на който е вързан е със win2000.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Проблем с печат на мрежови принтер

    А сетих се нещо друго. Правило ми е такъв номер да миу отпечата до някъде страницата, но като си обнових компа проблема изчезна. Получаваше се когато принт файла ставаше по голям от 200мб. Сега при печат принт файла ми достога и до 1гб и няма проблеми. Ткаче и в компа може да е проблема.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #8

    Проблем с печат на мрежови принтер

    Всеки уважаващ се принтер има поне 2 драйвера. Този модел печата наи-добре през ПостСкрипт драйвера.



    Да, именно, от Уорда пращаш към HP Laserjet 5MP PostScript. При печат през PCL или Enhased драйвера наистина се предава на втората страница.



    Приел съм го като факт, не му търся причина. Печатам си.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #9

    Проблем с печат на мрежови принтер

    Аз съм имал подобен проблем с HP4000, след преинсталиране на windows(NT) нещата се оправиха

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #10

    Проблем с печат на мрежови принтер

    Settup XP printer driver with 2Mb RAM, ako ne stane sloji mu 2.5 v drivera na XP-to


  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #11

    Проблем с печат на мрежови принтер

    @Julian

    Когато принт-файлът е наистина голям (както казваш - 1 Gb) бих разбрал поведението на принтера. Ама аз опитвам да отпечатам e-mail - я има 20 Kb, я няма. Наистина, този Win98 не е обновяван от няколко месеца - mea culpa, ще го оправя. Мерси за напомнянето []. Като резервен вариант може да стигна до предложението ти за добавяне на памет към принтера, ама той е вече на 7 години (безотказна вярна служба [8D]) и бих предпочел да си взема нов, вместо да наливам още пари в стария. Стига да съм сигурен, че проблемът е в недостига на памет, а засега не е така...



    @LazyDog

    Не мога да преместя принтера на друго място, но мога да пробвам да инсталирам XP на "неговия" компютър. Първо обаче ще трябва да му направя upgrade, така че това ми е последният вариант. По принцип търсех чисто софтуерно решение...



    Първо ще пробвам предложението на dash (10x!) и ще ви кажа какво става.



    Мерси пак на <u>всички</u> за съветите [].


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #12

    Проблем с печат на мрежови принтер

    Ако е старичък компютъра можеш да качиш NT , поне няма да ти товари хардуера, че това ХР е като змей - лапа много и иска още. Почти 100% съм сигурен, че проблема е в 98-цата.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #13

    Проблем с печат на мрежови принтер

    Raid виж си темп директорията дали случайно не е претъпкана най вече на pc-то с win98.

    Това е най-логичното ако преди си е работил както трябва на дали е драйвер или някакви настройки които преди не е имал.Отне ми 3 дена да се сетя когато ми се появи подобен проблем и сега си работи както трябва

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избора на принтер : мрежови или с PCL
    От valio.toploto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-03-11, 10:25
  2. Отговори: 11
    Последно: 22-03-07, 19:05
  3. Отговори: 11
    Последно: 29-12-03, 14:48
  4. Печат с матричен принтер под Windows
    От mitko-pitko във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 26-03-03, 00:10
  5. възможен ли е печат на USB принтер под DOS
    От DIL във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 22-04-02, 02:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе