Резултати от 1 до 9 от общо 9

network neighborhood ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #1

    network neighborhood ?

    <font color="red">О</font id="red">т както го имам кабелния<font color="red">,</font id="red"> ми е изкарвало 2<font color="red">-</font id="red">3 компютъра от мрежата<font color="red">,</font id="red"> а те са поне 15 и това се е случвало около 5 пъти най-много<font color="red">.</font id="red"> <font color="red">Н</font id="red">апоследък н<font color="red">е</font id="red"> ми изкарва нищо<font color="red">.</font id="red"> <font color="red">П</font id="red">реди поне ми изкарваще моя PC<font color="red">.</font id="red"> <font color="red">С</font id="red">ега и него го няма<font color="red">.</font id="red"> <font color="red">О</font id="red">т време на време ми изкарва надпис или че нямам достъп или че списъкът на PC-тата не бил достъпен за server-a<font color="red">.</font id="red"> <font color="red">В</font id="red">ъзможно ли е причината да е в моя PC и ако да<font color="red">,</font id="red"> каква е тя<font color="red">?</font id="red"> <font color="red">Н</font id="red">е е от drivers защото ги смених наскоро<font color="red">.</font id="red">

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #2

    network neighborhood ?

    //офтопик

    Malone, ти така си му почервенил поста, че чак страх да те хване да го четеш .



    По темата : Прейнсталирай си мрежата, но не забравяй да сложиш и IPX/SPX, ако си с ХР разреши NetBIOS-a а не да е от DHCP.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    network neighborhood ?

    <font color="blue">-------- offtopic ---------</font id="blue">

    По страшен беше преди да го почервеня.

    Нищо лично ... редактирах го за да може все пак да се разбере за какво точно става дума, а не за да го обидя.

    Без главни букви, точки и запетайки трябваше да се прочете няколко пъти за да схванеш смисъла.

    <font color="blue">-------- offtopic ---------</font id="blue">



    @MAKAPOB

    Лошото е, че може и да не е от твоя PC МАКАРОВ.

    Преинсталирай все пак, но и ако тогава е все същото обади се на ISP, вероятно проблема е в рутера, има и такава възможност.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    network neighborhood ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">//офтопик

    Malone, ти така си му почервенил поста, че чак страх да те хване да го четеш .



    По темата : Прейнсталирай си мрежата, но не забравяй да сложиш и IPX/SPX, ако си с ХР разреши NetBIOS-a а не да е от DHCP.



    <div align="right">оргинално мнение на BAD_BOBIK</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Какво общо има тук IPX/SPX ? при условие, че ползва TCP/IP.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #5

    network neighborhood ?

    и преди и след инстал същата работа.Аз се надявах че поне тук ще се спася от червеното ама уви Не че пиша съчиненията без точки и главни букви а администратора веднъж ми каза че съм имал вирус и за това не ми изкарвало PC-тата от мрежата аз лично за пръв път чух за такъв вирус ама очевидно нямам щом F-prot не каза нищо.Вече незнам дали като shre-на нещо трябвали да ми излезе на network-a (преди поне моя PC иказрваше ) сега и него го няма а според ISP причината не е в тях ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    33
    #6

    network neighborhood ?

    problema e i v tiah nakarai gi da startirat Wins server za da ne se nalaga ti da tursih kompiutrite v mrejata a routera da ti dava napravo gotov spisuk

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    163
    #7

    network neighborhood ?

    Хех, не е идеята в Wins server-a, може пък ISP-то да не иска да се виждате в мрежата. Колега(МАКАРОВ) кога се изгубиха компютрите, преди или след като мина червея msblast. Съдейки от моя опит(все пак в ISP работя), ние забранихме на Cisco Aironet-а(WIFI AP) клиентите ни да се виждат, щото msblast-a вилнееше из мрежата и дори и да имаше някои незаразен, щом си сложеше кабела на мрежата и не беше сложил защитна стена автоматично се заразяваше. След консултиране с няколко по големи доставчици(сега няма да откриваме топлата вода я) забранихме видимостта(ping, traceroute, netbios) между клиентите. Сега вече клиентите не могат да си шарват директорийки, но няма шанс и да се заразят. Ако искат могат да използват FTP сървъри за обмян на данни.



    ~Deadmaker~ Computer Security Experts Member

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #8

    network neighborhood ?

    заради червеите ще е да ти кажа като знам кокло много ги имат тези от мрежата ужас

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #9

    network neighborhood ?

    Ами Макаров, аз тука имам една мрежичка - неколкостотин говедца сме вътре Звучи ми супер познато.... Какво е положението с Мастер Браузърите? Ти сигурно си го конфигурирал това ама аз за всеки случай пак да спомена защото 99% проблема е в тях, дори и ако имате модификация на бласта... Ако ви са правилно конфигурирани, е , пуснете някоя измерваща трафика програмка на мастера и ако няма или има малко свързани хора да дърпат а се генерира луд трафик, значи бластерчо ви е поел контрола. 15 компа се пачват бързо, още повече че не всички уиндоуси са податливи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Network ID
    От gogocuk във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-08, 18:44
  2. LAN network
    От DENITO във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 23-12-06, 17:50
  3. губят се ПЦ-та в Network Neighborhood
    От Shog0 във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 15-10-03, 15:53
  4. Network XP to WIN 98
    От FOX007 във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 29-07-02, 01:01
  5. Network Neighborhood, пак
    От pjMarvin във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-01, 09:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе