Резултати от 1 до 8 от общо 8

Забавяне нри зареждането на мрежов ресурс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #1

    Забавяне нри зареждането на мрежов ресурс

    Наскоро си преинсталирах WIN XP - то поради смяна на дънна платка, сега като се опитам да отворя някои компютър от ЛАН става следното: 1. \\computername - отваря ми веднага всички шернати папки. 2. като се опитам да отворя която и да е explorera става not responding и така около 5-10 минути след това няма проблем, докато не отоворя следваща шерната папка.

    Някои има ли идея от какво се получава това и как се оправя

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #2

    Забавяне нри зареждането на мрежов ресурс

    Точна идея нямам. Във всеки случай ще ти нахвърля няколко идеи, които ти може би вече си реализирал.

    Отваряш notepad, paste-ваш и save като *.reg



    1.

    Windows Registry Editor Version 5.00



    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\RemoteComputer\NameSpace]



    2.

    Windows Registry Editor Version 5.00



    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FileSystem]

    "NtfsDisableLastAccessUpdate"=dword:00000001





    3

    Windows Registry Editor Version 5.00



    [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]

    "NoNetCrawling"=dword:00000000



    Може би и това долу, макар и да не съм сигурен дали то важи за входящите или само за изходящите пакети, показващи, че има принтер. Във всеки случай няма да те сбъгяса, ти мрежов принтер не използваш предполагам, шернат на фул...



    4

    Windows Registry Editor Version 5.00



    [HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Print]

    "DisableServerThread"=dword:00000001



    Тия щуротии оптимизират мрежовото браузване, работата на браузъра и автоматичното откриване на шернати мрежови ресурси. Може и да не помогнат, но във всеки случай опитай, като преди това си виж съответните ключове в регистъра, за да можеш да си ги възстановиш - промените можеш да направиш и ръчно. Във всеки случай мрежата ни последните дни беше доста бъгава.

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Забавяне нри зареждането на мрежов ресурс

    не е от това, нешо друго е ама няма идея от какво

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #4

    Забавяне нри зареждането на мрежов ресурс

    Хм, ами и аз нямам ясна идея, при мен всичко е ок. Да не би да сте качили някоя програма, която да дропва пакетите много бързо или да ограничава времето за листване .... ?

    Ето ти още два простотии. за по - бързо ти ги paste-вам в "суров" вид:

    Settings:

    System Key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Symantec\pcANYWHERE\CurrentVersion\System]

    Name: TCPIPBrowseDelay

    Type: REG_DWORD (DWORD Value)

    Value: Delay in Milliseconds



    Това е времето, за което отдалеченото браузване се лимитира да направи листа. Милисекунди са 1/10 от секундата, ти сигурно знаеш. Не го увеличавай много.... Времето се увеличава между отделните пакети, сумарното изчакване е повече.



    За Time to live на TCP\IP пакетите ключът е следният:



    System Key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\VxD\MSTCP]

    Name: DefaultTTL

    Type: REG_SZ (String Value)

    Value: (Default = 32)



    Мисля,че и това е в същите стойности. И двете искат рестарт...

    Друго в момента не ми идва на акъла. . . Ако ми дойде, пак ще ти досаждам.




  6. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #5

    Забавяне нри зареждането на мрежов ресурс

    Понеже за сега само гадаем, и аз се включвам в налучкването:



    1. С каква ланка си, и правил ли си промени в настройките и по дефолт? Питам защото преди време на 1 интел му промених нещо си за цпу оптимизация, и като броузвах лана отиваше към 100% натоварването на процесора.



    2. Явно след първоначалното отваряне всичко се кешира и затова после ти се отваря бързо. Поради същата причина виждаш шернатите неща веднага а поддиректориите се бавят. Подобно нещо (забавянето)може да стане и от по-дълги кабели, кофти накрайници, лошо кримпване или невъзможност на суича да работи на дадената от теб настройка на картата(примерно твърдо 100мбт фул дуплекс)



    3. От колко РСта ви е мрежата(само не казвай 100-200)????Пробай да ресетнеш суича и да рестартираш всичките компютри в мрежата(ако са 2,3..5).



    Успех!

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    Забавяне нри зареждането на мрежов ресурс

    LAN картата ми е Realtec 8139, кабела е 50 метра, но не е от това до преди си беше нормално не би трябвало да е от това. Мрежата е от 350 компщтъра. Проблема е при мен носих РС-то до суича и пак така. Нещо явно съм го прецакал много здраво, ама какво е не знам.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #7

    Забавяне нри зареждането на мрежов ресурс

    И аз съм в същата мрежа, Брей и нямам такива изпълнения... Що се отнася до кримпване и хардуер той най вероятно няма проблеми... Пък и така, както е описан ппроблема, мисля че не става въпрос за втори достъп до \\computername, т.е. за кеширане. Вероятно проблема му е софтуерен. Но Ицо, напиши верно малко повече за новия комп - беше споменал, че и дъно си сменял, някой еко познава компонентите или е имал подобен проблем да сподели. Пробвай с някоя програмка като Magic tweak, Tweak hp, Tweak now да оптимизираш мрежата. Друго не се сещам. Само за пробата опитай и да върнеш на процесора реалните му честоти...

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    Забавяне нри зареждането на мрежов ресурс

    MB: ASUS TUSL2-C i815PE

    CPU: iNTEL Celeron 800/133/128 изпърйил съм го на 1066, относно температурите също съм пуснал тема

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 01-11-11, 21:45
  2. Зареждането с вода при Indesit 2296 XW
    От agk във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 26-08-09, 15:28
  3. проблем при зареждането на windows xp
    От erudita във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 15-05-08, 20:13
  4. Отговори: 2
    Последно: 13-04-07, 15:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе