Резултати от 1 до 7 от общо 7

Изчезна ми jpg формата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Изчезна ми jpg формата

    Ето какво наблюдавам напоследък.

    Отварям някаква картинка и искам да си я запазя на РС-то, давам save и вместо оригиналното име и формат на файла win-a ми предлага да го запазя като untitled.bmp, това става с всякакви картинки

    Използвам IExplorer, WinXP, SP1

    Не се сещам появата на товва да е свързна с инсталирането на някакъв софтуер, но може и да има нещо, което ми обягва. Моля ви ако се сещате за нещо HEEEEELLLLLPP

    [:D]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Изчезна ми jpg формата

    Имал съм подобен проблем преди доста време на Win98 (абе може и още на Win95-OSR2 да беше). Състоеше се в това, че от File Types изчезваше .jpg, или по-точно операционната система "забравяше" как се отваря такъв тип файлове с Windows / Internet Explorer. Оправяше се, като му добавиш ръчно описанието на типа файлове.



    Дано съм те насочил в правилната посока, laMartin !

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Изчезна ми jpg формата

    laMartin сигурен съм, че ще се справиш с английския.

    Ако не, свиркай ...



    http://support.microsoft.com/default...b;en-us;810978



    http://support.microsoft.com/default...b;EN-US;260650



    http://support.microsoft.com/default...b;EN-US;250747

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Изчезна ми jpg формата

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ето какво наблюдавам напоследък.

    Отварям някаква картинка и искам да си я запазя на РС-то, давам save и вместо оригиналното име и формат на файла win-a ми предлага да го запазя като untitled.bmp, това става с всякакви картинки

    Използвам IExplorer, WinXP, SP1

    Не се сещам появата на товва да е свързна с инсталирането на някакъв софтуер, но може и да има нещо, което ми обягва. Моля ви ако се сещате за нещо HEEEEELLLLLPP

    [:D]



    <div align="right">Originally posted by laMARTIN*-*22/01/2004*:* 22:34:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    <s><font color="orange">Вариант 1</font id="orange">. Пробвай, като посочиш с мишката в/у една *.jpg картинка, през Експлорера, да натиснеш клавиша Shift, после с десен клавиш отваряш контекстното меню и избираш "open with", после посочваш, че искаш *.jpg да се отваря с IExplorer, като не забравяш да сложиш отметка в по-долното квадратче, където пита дали да асоциира винаги *.jpg с IExplorer, даваш "ОК" и пробваш дали се е получило.</s>

    <font color="orange">Вариант 2</font id="orange">. Премахване на IExplorer, чистене на регистрите, инсталация на IExplorer, пак (за всеки случай) чистене на регистрите.

    <s><font color="orange">Вариант 3</font id="orange">. Махаш "онази" програма, дето си я инсталирал наскоро и ти е сменила асоциациите на графичните файлове. []</s>

    Явно съм бил разсеян като съм писал поста [:I].

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,053
    #5

    Изчезна ми jpg формата

    ru-boy, един формат да беше предложил като ти гледам в.2... )



    в случая проблема на laMARTIN, е не че са му се оплели асоциацийте, а че когато иска да си запази картинка отворена с IE-то единствената му възможност е untitled.bmp...



    Malone е дал много точни линкове за проблема, които в повечето случаи се решава само с едно чистене на Temporary Internet files...

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Изчезна ми jpg формата

    Благодаря много...Malone точно това май ми трябваше, въпреки че не стана от първия път, т. е. иачетох всичко, изпълних го, рестартирах и нищо. Но като направих упражнението още веднъж и то па взе че се оправи



    Е в краен случай MS предлага решение, което неминуемо ще соведе до някакви положителни резултати



    Method 3

    You can also save the file in .bmp format, and then use a graphics editor to convert the file to the desired file format.




    [][][]


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Изчезна ми jpg формата

    Радвам се, че се е получило.

    []



    Е то Майкрософт, няма начин да не изцвъкат нещо накрая.

    Което означава, че и те не са убедени в съветите си.

    Един вид,

    написали сме това отгоре, но сме го написали така, че от първия път може да стане, а може и да не стане. А може и въобще да не се получи. В него случай, карайте както си знаете.



    Добре, че при тебе се е получило, макар и от втория опит.

    []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PANASONIC TX-L32C4E проблем с формата на картината
    От bodimi във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 28-04-12, 20:21
  2. Отговори: 6
    Последно: 20-08-10, 15:15
  3. Свойство Picture на формата?
    От shanto във форум Програмиране
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-08, 11:38
  4. Масова промяна формата на файлове
    От BerkStock във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 01-11-05, 13:45
  5. Монитор - настройки на формата
    От igulated във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 05-04-05, 14:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе