Резултати от 1 до 2 от общо 2

Увиснала клавиатура

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    123
    #1

    Увиснала клавиатура

    При проба за преинсталиране на WIN 2000, ми изчезва клавиатурата точно преди да започне инсталацията. При първоначално зареждане от CD-то клавиатурата се появява, след като си зареди всички драйвери и не знам какво си присветват светодиодите на клавиатурата, NumLock е ON при буут, а след присветването угасва. На екрана ме подканя да направя избор между

    Enter --> Setup

    R --> Repair

    Esc --> Quit,

    oбаче клавиатурата не работи и не мога да направя избор.

    Форматирах С: с PQMAGIC B NTFS, след това пробвах и след формат в FAT32 пак същото.

    На същия компютър има инсталиран Mandrake 9.2 и под него клавиатурата работи и не забива. Върнах FSB на 133/133, и пак същото. Някой може ли да ми каже как да продължа за да си сложа WIN-a.




  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    123
    #2

    Увиснала клавиатура

    Сам си отговарям, за да седи като възможно решение. А ако някой може да обясни защо така се получи много моля да го направи:

    След опит да възстоновя MBR моите неуспехи за инсталация продължиха. С авера започнахме да вадим хардуера, които е различен от предишната инсталация. (Диска беше форматиран и не би трябвало да е проблем новия хардуер. Още повече, че преинсталацията я започнах върху полуработещи "Прозорци"). Първо махнахме FireWire-картата, без успех, след това дойде ред на мишката (преди това бях с обикновена 2 бутона, но сега е 3 бутона и скрол (ако броим натискането на скрола за бутон)). И О ЧУДО, инсталацията не блокира клавиатурата. След натискането на ENTER всичко започна и продължи нормално. След като ни поиска първия рестарт бутнахме мишката. О НЕ отново блокира. Извадихме мишката продължихме инсталацията само с клавиатура (малко неудобно но поне завърши инсталацията). Преди да завършим инсталацията с добавянето на различните драйвери за дъното и т.н. пак пробвахме мишката, а тя все едно нищо не е станало, работи си нормално и скролира и всичко както трябва да е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с увиснала врата
    От gogorog във форум Домашен майстор
    Отговори: 4
    Последно: 11-08-12, 06:48
  2. Проблем с PS/2 клавиатура
    От stenly във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 27-03-07, 17:25
  3. клавиатура
    От iovkito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 04-05-05, 21:12
  4. клавиатура PS/2 към USB
    От Stamen Rusev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 03-05-05, 00:14
  5. клавиатура
    От gonzolito123 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 21-04-05, 11:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе