Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с BIOS-не мога да инсталирам Windows XP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #1

    Проблем с BIOS-не мога да инсталирам Windows XP

    Здравейте,имам малък проблем и той се състои във това,че не мога да инсталирам WINDOWS XP PRO, НА компютъра на който преди това беше същия windows,сега ми показжа грешка във BIOS,и не мога да го инсталирам.Грешката е 10 цифрена,а ако по някакъв начин успея да го инсталирам,след това ми показва грешка в системнмите файлове,или регистрите.И след това ми прави всевъзможни проблеми!!! Моля ви помогнете,защото преди месец се набутах пак и не ми се дават повече кинти... Благодаря[8D]

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Проблем с BIOS-не мога да инсталирам Windows XP

    поясни малко какво ти е дъното, процесора и т.н.

    и все пак пробвай да си флашнеш биоса

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #3

    Проблем с BIOS-не мога да инсталирам Windows XP

    Мирише на проблем с видеото или паметта. Ама много малко данни даваш - кажи какво съобщение ти изписва, кога в процеса на инсталация става мазалото, пробвал ли си какво става при подмяна на някой от горните компоненти. Въпреки, че щом казваш, че все пак успяваш да инсталираш може пък и проблем с диска да имаш... Не знам, много малко информация даваш - то така само може да се гадае.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #4

    Проблем с BIOS-не мога да инсталирам Windows XP

    ДЪНОТО МИ Е SHUTTLE AB48N ,PROCESORA MI E P4 NA 2.0 GH,256 DDR RAM , NVIDIA MX 440 NA 128 MB...



    //edit

    ПО СРЕДАТА НА ИНСТАЛАЦИЯТА МИ ДАВА СИН ЕКРАН,И МИ ПИШЕ НА АНГЛИИСКИ АКО ТОВА СЪОБЩЕНИЕ СЕ ПОЯВЯВА ЗА ПЪРВИ ПЪТ -МИ КАЗВА ДА РЕСТАРТИРАМ PC-TO,СЛЕД ТОВА МИ ПОКАЗВА НЯКАКВА 10 ЦИФРЕНА ГРЕШКА НЕЩО ОТ СОРТА НА- 0000000080 И ПОСЛЕ НЕ МОГА ДА ИНСТАЛИРАМ И СЛЕД ТОВА ПАК ЗАПОЧВАМ ДА ИНСТАЛИРАМ,НО НЕ МИ ДАВА ПАК СТИГАМ ДО ГРЕШКАТА.... А ПРЕДИ ТОВА САМ ИНСТАЛИРАЛ МНОГО ПЪТИ БЕЗ НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ.... МЕЙДЪ ДРУГОТО ВЕДНЪЙ КАТО СИ ОТВОРИХ КУТИЯТА,НАМЕРИХ В НЕЯ ЕДИН JUMPER,ОТ ДЪННТА ПЛАТКА Е МАЙ,АМА НЕ СЪМ СИГУРЕН....

  6. Gadget
    Guest
    #5

    Проблем с BIOS-не мога да инсталирам Windows XP

    Пич, правиш хубаво, че пишеш на кирилица, но ПИШИ С МАЛКИ БУКВИ. Трудно се чете с големи.



    Така както ги пишеш тези неща, по добре намери някой да ти го инсталира. Тази грешка сега я проверявам и може да бъде всичко. Някой трябва да ти провери хардуера, да се увери, че е ОК и тогава да пробва да ти инсталира ХР

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #6

    Проблем с BIOS-не мога да инсталирам Windows XP

    Вече е малко по-ясно. Та значи личен опит от събота:

    Същото дъно, но с P4 2.6, 1x512 DDR и FX5200. Същата ситуация - по време на инсталация на XP извежда съобщение за грешка, в което пише, че ако съобщението се появява за първи път трябва да рестартирам компютъра, а ако е за втори път - значи имам проблем с видеото и/или паметта. Връщам default настройките на BIOS-а - без промяна. Сменям видеото с MX440 (такова имах подръка) - същото. Тичам до продавача, сменям паметта с 2x256 - пак така. В понеделник се разбра, че е дефектен процесор. Продавачът го смени и сега аверчето куфее.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Проблем с BIOS-не мога да инсталирам Windows XP

    бах мама му ко му има на процесора ве един чип и той да се сбъгляса

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #8

    Проблем с BIOS-не мога да инсталирам Windows XP

    <font color="blue">[offtopic]



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">бах мама му ко му има на процесора ве един чип и той да се сбъгляса



    <div align="right">Originally posted by glarus - 29/01/2004 : 05:40:00</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Нали - един чип със "само" около 55 млн транзисторчета в него [8D]



    [/offtopic]</font id="blue">

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #9

    Проблем с BIOS-не мога да инсталирам Windows XP

    Един комшия има същия проблем само че на дъно Elite Group (от тия с запоените процесори). Не може посмъртно да се инсталира ХР - дава грешки още при копиране на файловете за инсталация, синия екран и постоянно забива компютъра. Сменихме 4-5 памети - същия проблем. Сложихме му две памети (има само два слота) и всичко тръгна по вода.Така и не разбрахме каде беше проблема, явно е от дъното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 21-10-08, 17:40
  2. Нищо не мога да инсталирам!!! ВИРУС - Незнам!
    От periel във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-01-08, 21:08
  3. Отговори: 5
    Последно: 05-10-06, 00:19
  4. Защо не мога да си инсталирам принтера ??
    От obshtinska_mishka във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 26-06-06, 16:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе