Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 48

Mp3Pro...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    96
    #1

    Mp3Pro...

    Takam, gledam 4e neshto naposledak sa vischki na valna Windows, ta...da zema da raznoobraznq malko . Za modifiziraniq Pro format na Mp3 se zagovori ot ne mnogo otdavna, zasmetka na tova se 4uha kakvi li ne neshta. V obshti lini Mp3Pro e nqkakava strana kombinaziq ot "normalniq" mp3 format i SBR (Spectral Band Replication) tehnologiq (za pove4e info kvo e tva 4udno SBR - http://www.codingtechnologies.com/ )I sacsem estestveno sled izvesno vreme idva vaoprosa za encodeing/decoding . Za decodirane ima ve4e dori i plagin4e za Winamp. Vaprosa mi e do encodinga. Namrih THOMSON mp3PRO Player, no samo demo veriq, v koqto moje da se izvarshva endoding do 64 kbps. Ta ako nqkoi ima info za palnata versiq ili za druga podobna programa neka spodeli...vqrvam 4e za vsichki shte e lubopitno...




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    157
    #2

    Mp3Pro...

    и аз търсех пълната версия ако някой знае как да я намеря да казва



    One Ring to rule them all

    One Ring to find them

    One Ring to bring them all

    and in the darkness bind them

    "J.R.R.Tolkien"

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    85
    #3

    Mp3Pro...

    Ами mp3PRO както нормалния mp3 е разработен и лицензиран от Fraunhover IIS институт така, че за него трябва да се плаща при кодиране, а и доколкото ми е известно PRO-то е още в стадии RC или beta, т.е. има още работа по-подобряване на кодирането. Иначе по лични впечатления 64К PRO звучи горе-долу колкото 128K~160K mp3, но с LAME кодека 128К mp3 кодирането на най-високо качество звучи чувствително по-ясно, особено във високите тонове.




  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #4

    Mp3Pro...

    За сега лидер в качеството на компресията е OGG VORBIS



    mail:mfg@abv.bg

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #5

    Mp3Pro...

    kato stana duma za mp3 - kajete s kakwo ripwate mp3ki sega si smyknah CDex ver.1.30 s lame codec (www.cdex.n3.net), no ima baq nastroiki koito ne znam kak da gi nastroq, nqkoi ako moje da me swetne koq za kakwo e nqma da mu se razsyrdq. :+)




  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #6

    Mp3Pro...

    Probvai Audiograber tova e izpitano i vurshi rabota!!!!!




  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    96
    #7

    Mp3Pro...

    audiograber da.

    Ina4e SCMPX - ednako dobar e v sravenenie s lameto.




  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #8

    Mp3Pro...

    Преди бях отворил един топик по темата и там бая се изприказва, та гледам сега пак става дума за това и аз да си кажамнението. Значи гепате последните версии на Audiograbber i LAME encoder-a, настройвате го на VBR 0 и получавате най-доброто качество въобще! Ако ви се струва бавно използвайте AudioCatalyst 2.1 също на VBR high - ДОСТА по-бързо е, а качеството е повече от приемливо за масовия потребител. Искам само да допълня нещо - каквото и да използвате гледайте то да не е с CBR технологията - няма смисъл.



    Mix forever!

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    215
    #9

    Mp3Pro...

    Дайте please url за сваляне на Audiograbber.



    Never fear, Psycho's here!

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    96
    #10

    Mp3Pro...

    audiograbra go ima warezBG

    http://212.72.193.174/cgi-bin/ftpex.cgi i tam polzvash

    uname : anonymous

    pass : e-mail-a ti




  13. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #11

    Mp3Pro...

    Audiograbber-a s koi codec raboti?



    Az edno wreme go pozlwah nego ama kogato go polzwah toi mojeshe samo vyv wav da symkwa i posle da si gi kodiram s druga programa otdelno, posle izleze Catalista i se s nego karam do sega, no kakwi li ne raboti chetoh za nego i skam da go smenq.



    MixMan: ne moga da namerq drugata tema za koqto goworish, a sym siguren che imashe takawa daje sym q chel no ne si spomnqm pochti nishto ot neq ...



    Променено от ivo80 на 07/09/2001 17:36:06

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    157
    #12

    Mp3Pro...

    можеш да ползваш AudioGrabber с кодека на Lame само трябва да си го качиш отделно



    One Ring to rule them all

    One Ring to find them

    One Ring to bring them all

    and in the darkness bind them

    "J.R.R.Tolkien"

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #13

    Mp3Pro...

    аз мога да кажа само че ако някакъв диск с музика много ви кефи вземете си празен диск за 70 стотинки и го копирайте едно към едно а ако малко ви кефи музиката тогава компресирайте .Доказано добри енкодери са ЛАМЕ(LAME) само на 256кб вариябъл или 320 VBR LAME.НАй доброто за момента е OGG VORBIS 350 VBR

    И личните ми предпочитания за софтуер http://www.poikosoft.com/cdda/index.html

    или http://www.poikosoft.com/cdda/download.html





    mail:mfg@abv.bg

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    215
    #14

    Mp3Pro...

    Да и аз съм със Easy CDDA, но понеже досега не съм 4увал никакви отзиви за него и много малко хора го ползват, реших да се пробвам с Audiograbber. Едно време бях с Audiocatalist 1.5 - нямах проблеми с него, но едно приятел4е ми препоръча Easy CDDA.

    Бихте ли ми обяснили какво е това VBR (vibrate ли???)?

    Иначе CDDA e с вграден LAME encoder, нали?



    Never fear, Psycho's here!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #15

    Mp3Pro...

    Такааа, явно тук ще трябва да се направят някои тестове. В момента смъквам всичкият необходим софтуеър и започвам подробен тестинг на най-популярните програми/енкодери. След около 4-5 дни най-късно ще постна малко резултати за да ви докажа, че съм прав (просто от сега съм сигурен,че моето мнение съвпада с действителността). И все пак изчакайте, резултатите ще покажат.

    Psycho-> Как може да не знаеш какво е VBR Това е нов начин на кодиране, като при него битрейт-а на всеки звуков фрейм зависи от сложността на звука. В крайна сметка се получава по-добро качество при еднакъв (или дори по-малък) размер на файла.



    Mix forever!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. :RQ:Mp3Pro codec
    От Botzko® във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-02-05, 13:14
  2. mp3pro plugin
    От Cko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 01-01-03, 17:18
  3. MP3pro procutiq format(help)
    От JEITY във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 30-12-02, 01:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе