Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Проблем с Windows Media Player

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. iso
    iso е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    8
    #1

    Проблем с Windows Media Player

    Привет на всички! Не пропускам ден да не се намъкна в форума на сетком. Доста нови неща научих като следя вашите мнения, спорове или др. Не съм кой знае какъв специалист по РС и сега ми се налага да се обърна за помощ. Значи уин плеаъра ми образува нерви Когато се опитам да отворя файл ми дава грешка и да се обадя на Майкрософт. Да не занравя да кажа, че съм с ХР. Деинсталирах плеъра и след това инсталирах отново Windows Media Player 9. Положението беше същото. Още докато кликна fail/open и ми излиза грешката. Да имате представа къде съм нагазил кромидовите култури?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #2

    Проблем с Windows Media Player

    А с какви кодеци си?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #3

    Проблем с Windows Media Player

    Първо добре дошъл във форума.

    За грешката която ти дава трябва по обстойно да разкажеш как ти я дава, какво пише и т.н. така едва ли някой може да ти помогне.

    Aко искаш да гледаш видео изтегли си една малка и много добра програмка MV2 player. По добра е от WMP9

  5. iso
    iso е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    8
    #4

    Проблем с Windows Media Player

    Искрено благодаря на Sunny и saint056a, че се отзоваха толкова бързо и ми помагат. Значи инстализал съм K-Lite Codec Pack 2.24 Full. Мисля си (но мога да и да греша), че някой кодек ми бърка нещата. Мисля да го деинсталирам и да го инстална отново, но само кодеците които ми трябват а не всичките. Дали съм на прав път?




  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Проблем с Windows Media Player

    @saint056a & iso

    Мисля, че бъркаш Светец ...

    Към момента няма плеър, който да извади по-добро качество от WMP9.

    Това не е мое мнение, не се мъча да го налагам, но имам приятели "киномани" [над 5 часа на ден], които неистово мразят Microsoft и щом те го казват, склонен съм да повярвам на тях.

    Нямам представа на какво се дължи, не познавам енжина на плейърите, но съм сравнявал това, което се вижда и разликата е очевидна.



    iso, на файлове с какви разширения ти дава тази грешка?

    Изпиши точно текста на съобщението.

    Опита ли се да преинсталираш WMP9. Ако не деинсталирай го напълно и след това го инсталирай наново.

    Имаш лш ш други плейъри. Възможно е те да правят някакви конфликти.

    Уверявам те, че ти е нужен само един. Аз ти препоръчвам WMP9, но избора си остава твой.

    Има един или два пакета задължителни кодеци, които трябва да имаш, ако искаш да гледаш повечето филми, които намираш.

    Дай повече подробности.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #6

    Проблем с Windows Media Player

    Едва ли проблемът ти е от многото плейъри... Имал съм и доста повече такива: тези, които изброи + elecard + redlight + divxplayer някакъв + mv2player и всичкото това заедно; излишните кодеци по - често би трябвало да ти развалят изображението, да ти забавят филмите, да проявяват странност в изображението, като прозрачности, обръщане на екрана, да зарежда ужасно много харда, да прекъсва филма и да се генерира грешка. Ти обаче пишеш за един пакет кодеци и за това, че филмите(цитирам; "Когато се опитам да отворя файл ", т.е предполагам с повече от един филм си пробвал) въобще не се отварят. Според мен помисли за евентуални липсващи кодеци или повреда в кодеците на пакета, който качваш. Кажи като пишеш пак ако пак го има този проблем, опиши точно какво става, забавя ли, опитва ли да се свърже с интернет плейъра, как е кръстена грешката, номера и т.н. Аз пак идвам на своето, но доста хора ползват ХР с последното Ace mega codecs pack и поне засега нямат проблеми.



    //edit

    съжалявам, че пиша тук, но пък сега твърди, че правя накакъв флуд на по - малко от 30 секунди, което не е вярно....

    Малоун, дано не съм те разбрал погрешно, ама файлове, асоциирани с bs player или дори все още неасоциирани (имах такива - *.dat файлове) аз безпроблемно ги отварям с WMP 9 ?????

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #7

    Проблем с Windows Media Player

    Аз бих направила следното:

    Деинсталирам k-lite и wсички кодеци, които имаш на PC-to и инсталирам на чисто k-lite, като от него ти трябва DivX G400 - с него WNP си върви перфектно. Дори да е друг проблема с player-a това с кодеците трябва да го направиш, за да гледаш нормално. Ако сложиш всички кодеци от K-lte, WMP ще ти дава ядове - например на мен ми насича образа така, че нищо не се вижда.

    Malone е прав, че WMP е добър player, но аз лично предпочитам BS Player, който си върви в пакета на K-lite.

  10. iso
    iso е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    8
    #8

    Проблем с Windows Media Player

    Malone, благодаря за вниманието. След като се прибера в къщи ще последвам съветите ти и ще видя в кои файлове ми дава грешка. Иначе освен WMP9 имам инсталирани BSplay и Cristal player.



    Sunny, смятам да деинстална всичко и да почна на чисто. В понеделник ще пиша какво е станало.



    Благодаря на всички за вниманието!

  11. iso
    iso е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    8
    #9

    Проблем с Windows Media Player

    D3BEPP, благодаря за наставленията. Значи правилно преполагаш - пробвах с няколко филма. Всички филми на останалите плеъри си вървят нормално, само на уин плеъра изобщо не ми дава възможност да ги отворя. Сега се сетих нещо - вчера взех диск за щерката с Ну погоди! Файловете са няккави неиндифицирани - като кликна на тях ми иска да посоча с какво да ги отвори - посочвам му с уин-плеъра и ги отваря. Сериите си вървят нормално. Опитам ли пак първо да стартиран уин-плеъра и дам ли му open - отново се явява същия проблем.

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #10

    Проблем с Windows Media Player

    Това не може да се нарече проблем.

    Просто не си му посочил с кой софт да ги асоциира [непознатия тип файл].

    Там където му указваш, по надолу, има check box, който ако е чекнат указва винаги този тип файл да се отваря с този софт.

    И няма да те пита повече.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #11

    Проблем с Windows Media Player

    @ Malone

    Значи да се уточня и аз използвам WMP9 за да гледам филми заедно с G400 защото съм свикнал с него. Но по принцип имам филми на които субтитрите посмъртно не могат да му се заредят (реве, че не може да ги зареди) така че винаги имам резервен плеър под ръка

  14.  
     
  15. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #12

    Проблем с Windows Media Player

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">филми на които субтитрите посмъртно не могат да му се заредят (реве, че не може да ги зареди)



    <div align="right">Originally posted by saint056a*-*27/02/2004*:* 21:57:53</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    DivXG400 пищи когато има грешка във субтитрите (защото ги чете наведнъж). Обикновенно е някой излишен символ или скоба. Отвори ги с да кажем Subtitle Workshop и ги запиши наново. Ще видиш, че всички работят (някои от субтитрите в Скат са скапани []).

  16. iso
    iso е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    8
    #13

    Проблем с Windows Media Player

    Привет отново!

    Значи деинсталирах K-lite и след това го инсталирах от части. Нещата се оправиха. Поставих само няколко кодека (но така и не ги запомних кои са точно). Значи като се инсталира целия пакет - ошашква WMP-ра. Благодаря на всички, които изказаха мнения по въпроса.

  17. Member Аватара на MoPcKu
    Тук е от
    May 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    521
    #14

    Проблем с Windows Media Player

    Добре де, защо не използваш по-стара версия, аз съм с 2.21 и нямам никаъв проблем! Да не би да си забравил нещо да де-инсталираш?

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #15

    Проблем с Windows Media Player

    Пробвай след като си инсталирал целия или отчасти пакета на K-Lite да инсталираш и кодеците на Windows Media Player 9 - WM9Codecs.exe - 823 kB . Свали си го директно от M$ .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с Windows media player
    От dragozow във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 27-05-07, 21:32
  2. Отговори: 3
    Последно: 16-04-07, 01:03
  3. Проблем с Windows Media PLayer 10.
    От DEF във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 30-11-06, 22:18
  4. Windows Media Player?
    От Djniki във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 08-08-05, 21:14
  5. за WindoWs Media Player 10
    От shutdawn във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 14-05-05, 16:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе