Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #1

    Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

    Naposleduk vidiah da izlizat vsiakavi testove na AMD Intel windodows 2k -windows xp

    i reshih da si napravia edin test.

    Znachi pusnah na win2k CPU 600Mhz Pentium 3

    winace da arhivira 2 igri obshto 1.5GB

    na win98 s Tbird na 900 pusnah 1 igra 400MB

    okaza se che dvete igri na windows 2000 se arhiviraha po burzo ot ednata na win98 niakoi da ima ideia zashto stana taka....

    Windowsa li e mnogo po kalpav ili Tbirda e mnogo sduhan...



    http://www.rootbg.com

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #2

    Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

    По-интерсно ще е, ако направиш тестове на едно и също ПЦ , под различни ОС или на различни ПЦ-та под една ОС.

    Тогава ще има смисъл да коментираме...





    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #3

    Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

    Иване,просто се чудя на глупостите ти-или не можеш да си конфигурираш ВИН,или пак почнаха простотиите ти Ала Целерон с вградена мрежова поддръжка

    За нещастие имам в момента АМД,и Интел:Атлон1000@1520,както и П4-1500@1780

    Ако имаш пари за губене се хващаме на бас,че Атлончето при компресия на ФАЙЛОВЕ ще го смачка,както го и прави-разбирам да беше казал,че Атлона е зле под Exchange server-да,но

    за архивиране ,компресия,игри........направо ти се чудя-трябва вие двамата с Ковалски да направите една Организация на небивалиците-ти ше вргаждаш рутери в Целероните,а той,както вече и прави,ше продължи да присажда РДПАМ на КТ133А чипсета:-)




  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #4

    Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

    DPetrov ti neshto mnogo mi natiakvash che sum pisal kak se durji duron v mreja i kak se durji seleron v mreja nikoga ne sum pisal che selerona ima mrejova podrujka taka che ne si izmisliai...

    Otnosno testa mojesh da si go pusnesh i sam ta da vidish za kakvo stava duma a ako ti imash pari za gubene mojesh da doidesh pri mene az za shtastie imam dosta po goliama baza za sravnenie na mashini ot tebe imai v predvid che administriram niakolko zali za komputurni igri i internet s obshta broika na mashinite nad 100 taka che moga da ti pusna test pochti na vsiakakva konfiguracia..



    http://www.rootbg.com

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #5

    Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

    Malko sled predishnia mi post pusnah slednia test na 2 masini. Purvata s Tbird 900 mb Gigabite hdd 20GB 5400 rpm 128MB SDram PC133

    Vtorata s Klamat 350@433 128MB PC100 hdd 10BG 5400rpm MB Zida BXI.

    OS na dvete mashini win98 SE.

    Arhiv na WinACE 2.01 arhivira se edna i sushta igra Age of empires 2 430MB.



    Rezultati ot testa:

    Tbird na 900 - 22min 53s

    Klamat na 433 - 21min 50s

    Komentara e izlishen kato se ima v predvid razlikata v chestotite na dvata procesora..



    http://www.rootbg.com

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

    Коментарът наистина е излишен...хм, но резултатът адски ме учудва. Просто ми се струва много странен.





    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #7

    Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

    Ghost ela mi na gosti i lichno shte ti demonstriram niama maitap tova ot dosta vreme go nabludavam che AMD systemite sa mnogo po bavni kogato stava vupros za failovi operacii...



    http://www.rootbg.com

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #8

    Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

    Горния "тест" ми се струва леко неправдоподобен. Или най-вече странен. Дори АМД да е много по-бавен във файлови операции, все пак това си е двойно по-бърз процесор!!! За да не бъда голословен реших да направя същия тест. Само дето АОЕ-то ми е 360МВ. Процесора е Дюрон@1000, което е почти 1:1 с 900 Т-бърд. Разлики има, но са малки предвид разликата в резултата която се получи. 11 мин. Това си е 2 пъти по-бързо! А ако сметнем колко още време ще отнеме мачкането на "липсващите" 70МВ ще получим 13 мин. и малко. Разликата пак е огромна.

    Предвид малкия трансфер на данни (~500КВ/с) отхвърлям възможността проблем да е тясната шина на паметта или бързината на хард-диска. Тогава просто не знам къде епричината?!?! Колкото и некадърно да е сет-ната системата или да липсват драйвери не може да се получи разлика от почти 2 пъти! Така че - къде е проблема изобщо не мога да измисля, но определено тези резултати не са реални...



    __________________

    A Steve Morse Fan!!!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #9

    Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

    Бе незнам за Duron+Lan но да тестваш два различни процесора под две напълно различни OS си е чиста проба..... аре да не го казвам...



    Сложи ги и двете системи на W2K и ми тествай тогава - тука за прилика/разлика и дума неможе да се казва камо ли за тестове и сравнения!



    Научи се да правиш сравненията между процесорите както трябва...




  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #10

    Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

    Втория пост чак сега го видях....



    значи преди всичко трябва да погледнеш най-малко на AMD-то дали свястни драйвери са инсталирани щото това AMD има сигурно 2х bandwight на паметта, да не говорим че това доматено BXi не е определено Top Performance дъното на 21 век....

    А всички знаят за силата на VIA 4-in-1 драйверите...




  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #11

    Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

    И аз направих тест...

    Постановка:

    Компресирам AOE2 (335MB) на система:

    Athlon600@800

    HDD Quantum UDMA33

    512MB SDRAM PC133

    WinAce v2.03 Settings:

    Normal compression

    Solid arch = no

    dictionary size = 1024

    ...



    Резултат: 0040



    Бележки:

    OS - WinXP, NTFS

    Докато траеше компресирането съм сърфирал из Мрежата

    През цялото време тече download.



    Споделени мисли:

    Личният ми опит показва, че Athlon и Duron работят с почти еднаква бързина, която е правопропорционална на тактовата честота. Ситуацията потвърждава отново наблюденията ми:



    335MB/((17min*60sec)+40sec) = 0,316MB/s = 324KB/s (общо средно)



    Накратко - Athlon 800MHz смята по 324KB/s при моя тест.

    ...

    Резултат на Baby Thomas Дюрон@1000 смята по "~500КВ/с"

    ...



    Проверка:



    (324KB/s*1000MHz)/800MHz = 405KB/s



    Такаааам...къде се дянаха тия 81KB/s !?...Хм тук вече си мисля, че тая разлика може да се дължи на няколко причини:

    -Моя компир работи на 100МHz FSB

    -Baby Thomas може да е с друг OS.

    -Baby Thomas дава "приблизително" 500.

    -Baby Thomas може да е правил теста без да хаби системни ресурси като мен.

    -Baby Thomas може да е на FAT, a не на NTFS.

    -Baby Thomas може има по-бързи компоненти от моите (HDD, DDR).

    -Изчисленията които правя са бакалски (линейни), но за по-голяма точност са нужни още данни.



    Като цяло приемам, че моето PC e можелo да дaде малко по-високи разултати (от порядъка на 5-10KB/s). Е...досега не бях се занимавал толкова много (чак да смятам), ама 80/500 = 16%...хм такава относителна грешка при преценка "на око" ме удовлетворява напълно (демек доволен съм от наблюденията си )

    ...



    По отношение резултатите на Ivan



    AMD:

    430MB-00:22:53

    430/((22*60)+53) = 0,313MB/s = 321KB/s



    Intel:

    430MB-0050

    430/((21*60)+50) = 0,328MB/s = 336KB/s

    ...



    Извод:

    Не се нахвърляйте върху Ivan.

    Човека е дал съвсем реални резултати. Дори да не е сложил via4in1, като го сложи няма да скочи на 1MB/s. via4in1 помага основно за работата на AGP и IDE. AGP в случая няма никакво значение, а диска и без via driver все ще направи 1MB/s трансфер, не мислите ли?

    А за разликата в честотата на двата процесора на Ivan нямам думи...

    Аз също съм на вълна "AMD RULEZZZ!!!", ама фактите говорят сами по себе си...

    Извода е ясен: AMD губи по точки при работа с WinAce...







    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #12

    Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

    Taka poneje vidiah che vsichki fenove na AMD me obviniha v nekadurnost i predubedenost povtorih testa kato predi tova instalirah driverite na via via4in1 i ostavih mashinata da se ohladi poriaduchno kato izstudih staiata ...

    novite rezultati pak ne sa vpechatliavashti no vse pak ima napreduk...

    Tozi put sravneniteto beshe s Copermine 600MHz. MB MSI intel 815 HDD 20GB 5400 128 SDRAM...



    Tbird 900 128MB Sdram hdd 20GB 5400 mb Gigabite 7zMM

    Arhive WinAce 2.01

    compresion normal

    Arhivira se pak sushtata igra AOE 2 +ConQ expansion za tova e po goliama moita versia ot vashta..



    Rezultati ot testa :

    Tbird 900 20min 55s

    PIII 600 17min 5s



    Ne mi se misli kakvo shteshe da se poluchi ako predi tova biah natovaril AMD systemata

    da pozagree malko poveche..

    Mashinata s intel procesor ne beshe gasena poveche ot mesec.....



    http://www.rootbg.com



    Променено от ivan на 05/11/2001 16:13:31

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #13

    Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

    Понеже виждам че спорите заради спора, да кажа няколко УСТАНОВЕНИ истини.

    1. Ако харда не работи в ДМА, той пак с лекота ще прави 1МБ/с. Тънката разлика е че ВСИЧКИ данни ще минават по шината през процесора към паметта където е буфера, вместо направо от харда към паметта. Ефекта? Вчера мерих разликата при кодиране на мп3 на "слаб" процесор - К6-2 500. 59МБ wav: СЪС ДМА - 20 секунди, БЕЗ ДМА - 80 секунди.

    2. WinACE e оптимизиран за работа на П2/П3 процесори. Доколкото знам в модулите му е ползвана "ръчна" оптимизация. Същото поне доскоро важеше и за Рар-а. ВинЗип работи по-добре на Атлони(въпреки че не е специално оптимизиран). Въпрос на алгоритъм и компилатор.




  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #14

    Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

    Това за DMA е самата истина, но на мен и през ум не ми е минавало за работа без DMA.

    Виж това за оптимизацията на WinAce е добро обяснение на разултатите...

    Ако някой със свободно време не го мързи да направи тестове и с WinZip и да ги сподели тука в името на спорта!





    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #15

    Performace na AMD + 98 and Intel + win2k

    sravnenie na winrar/winace i winzip na razlichni CPU-ta e praveno - na ixbt.com




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Performace bottleneck в десктоп компютрите
    От Smurfa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 09-09-10, 11:12
  2. SP 4 za win2k
    От ap_pz във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 05-07-03, 11:06
  3. Win2k SP3
    От Ivan във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 04-01-02, 10:44
  4. Win2k Qos
    От Ivan във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-01, 16:17
  5. win2k i dma hdd
    От Lolit във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 05-02-01, 23:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе