Резултати от 1 до 9 от общо 9

Win XP - $39.95, MS Office - $59.95 и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #1

    Win XP - $39.95, MS Office - $59.95 и т.н.

    Ето един любопитен сайт:



    http://oemreseller.biz/index.html



    Основният ми въпрос е:

    Бих ли имал легално (според българските правни и търговски норми) копие, от закупените продукти?



    Ако отговорът на този въпрос е "Да", то възникват и други:

    1. Някой пробвал ли е да купи нещо оттам? Да не са някакви ментета ("ти ни прати парите, пък после си чакай...")?

    2. Ще трябва ли да платя някакви мита (за ДДС - ясно) при вноса?



    Благодаря предварително за отговорите ви.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Win XP - $39.95, MS Office - $59.95 и т.н.

    Raid, аз не бих рискувал. Прегледай пак сайта им и ако видиш някъде адрес или че те са оторизиран представител на "Микромеките" значи аз съм го проспал. Много ми прилича на "гаражна история"[:D]

  4. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #3

    Win XP - $39.95, MS Office - $59.95 и т.н.

    Raid нямаш право да ги използваш на БГ територия. Те са само за USA i Canada.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #4

    Win XP - $39.95, MS Office - $59.95 и т.н.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Raid нямаш право да ги използваш на БГ територия. Те са само за USA i Canada.



    <div align="right">Originally posted by breiii*-*19/04/2004*:* 13:51:45</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    И защо мислиш, че са само за САЩ и Канада, като домейнът е регистриран на името на Игор Чудопрянников, Екатиринбург, *****? Освен това в сайта им пише, че се доставят от страна в Източна Европа - очевидно от *****.

    От друга страна, имам спомен за някакви регионални ограничения при дистрибутирането на софтуер. Затова и питам във форума - някой наясно ли е какви са тези ограничения и би ли било легално внесено копие на даден продукт - Win, Office, Corel, Photoshop, Pagemaker и т.н.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #5

    Win XP - $39.95, MS Office - $59.95 и т.н.

    Специално за Windows преди 2 год. мисля беше след въпрос към един от дистрибуторите на Микрософтми беше отговорено - да закупените от чужбина копия на Вин-а са легални, но ако искам да правя upgrade към по-нова версия - upgrade версията закупена тук в БГ не би била легална, т.е. трябва да си купя новата версия в БГ наново за да е легална. Но това беше по времето когато Микрософт имаше т.нар. Upgrade & Upgrade Advantage версии на продуктите си.

    Сега с новите типове лицензи май пак внесеното отвън е легално - ама и в БГ да си купил - пак плащаш за нова версия като нова.

    Сега като излезе Офис 2003 питах колко е upgrade от Офис 2000 и ми казаха че и Офис ХР да имам пак 2003 трябва да си го купя наново щото бил нов продукт.

    На чичко Били му давам звание "знатная доярка", че докато се усетим издои целия свят, че и още му се подлагат за доене[V]

    Това е.....[B)]

  7. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #6

    Win XP - $39.95, MS Office - $59.95 и т.н.

    Raid извинявай за забавянето!

    Доколкото знам регионалния за ***** софт не е толкова евтин.

    Такива са цените за С.Америка и за това са толкова ниски.

    Mожеш да купиш софт от *****, но само ако не е регионален и да не е ОЕМ! Има прецеденти в БГ, но не от този сайт...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    124
    #7

    Win XP - $39.95, MS Office - $59.95 и т.н.

    Не бих те посъветвал. Дори и всичко да е легално MS България ще намерят начин да го отхвърлят.

    Изискванията за лицензно ползване на техните продукти са: покупна фактура и лицензен стикер.

    До колкото разбрах, при тези юнаци трябва да си го свалиш от техен сървър и надали ще получиш стикер.

    Другото което ме притеснява е домейна им "oemreseller" .

    Навежда ме на мисълта, че продават ОЕМ продукти, а за тях има допълнителни изисквания (закупуване с hardware и т.н.)

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Win XP - $39.95, MS Office - $59.95 и т.н.

    Какво е софтуерното лицензиране -

    Пакета трябва да ти бъде продаден само оторизиран партньор на майкрософт- задължително с ДДС ,и ако е оем пакета - с някакъв хардуерен елемент

    а ако лицето не е оторизиран дилър- лиценза е невалиден



    ПП

    тия цени май -преди време бяха пуснати за Тайланд

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #9

    Win XP - $39.95, MS Office - $59.95 и т.н.

    Леле, каква активност в последния час [:D]. Благодаря на всички, които са ми отговорили!



    По темата:

    1. Софтуерът е OEM - изрично са го написали в сайта си. Ако обаче сглобявам компютри (не че това ми е случаят) и го продавам на клиент би трябвало да имам право на тази операция.

    2. Продуктите не се теглят от техен сървер, а се изпращат по пощата.

    3. Това за M$-стикера е наистина така. Ще проверя, дали го осигуряват.

    4. "Пакетът трябва да ти бъде продаден само от оторизиран партньор на M$" - в това не съм абсолютно убеден. Дали всяка асемблираща фирма, която легално продава и софтуер е такъв партньор? Дали имат договори с M$ или е достатъчно да имат с re-seller? Дали договорът с re-seller ги прави "оторизирани партньори"?Всъщност същинският въпрос е: какво значи да продава "легално"? Има ли ограничения за това къде е посредникът между M$ и продаващия на краен клиент - в България, в САЩ, или в Бурунди?



    Така или иначе тая руска фирма ми изглежда крайно съмнителна. Досега винаги съм си купувал Win и Office с компютрите, ама все нещо ме гложди дали не давам излишно много пари []...



    Отново благодаря за всички досегашни и бъдещи съвети []!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MS Office за MAC
    От glarus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 04-06-08, 11:58
  2. Проблен с Office XP и Office 2003
    От pentagod във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 22-06-04, 01:26
  3. Ms Office - как?
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 14-06-04, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе