Вижте резултатите от анкетата: Колко пари сте склонни да отделите за домашен климатик(на бройка)?(ЛЕВА)

Гласували
83. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 500

    6 7.23%
  • 850

    8 9.64%
  • 1000

    11 13.25%
  • 1500

    24 28.92%
  • 2000

    23 27.71%
  • 2500

    4 4.82%
  • 2500+

    7 8.43%
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #1

    Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Колко пари сте склонни да отделите за домашен климатик за един брой - а не общо за цялостната климатизация на жилището?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #2

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Genov,с толкова много анкети можеш да отвориш агенция за пазарни проучвания.Ще изядеш хляба на GFK.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    1 000 лева за Уруру Сарара.

    Идва да рече, че въпроса ти е малко некоректен.
    За какъв климатик? Има климатици и климатици, а тук сме интелигентни хора.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #4

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Съгласен съм, че въпроса не е много коректен преди месец почти купих 2 машини за общо почти 3300лв, едната за детска, там бях склонен да дам повече пари заради комфорта на децата и за хол където пък се изискваше по-висока мощност /едновременно исках и да са свавнително икономични машините т.к. ще работят постоянно/. Предстои ми купуване на поредна машина за дневен тракт, там не смятам да инвестирам много. Така, че наистина зависи....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #5

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Вие пък големи критици сте бе, оставете го момчето...като иска да прави анкети и т.н. ми нека да сиправи, какво толкова?!

    Аз бих дал до 1 800 лв., повече не давам!
    Ако ще и с 1 000 000 екстри да е!

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Правилния въпрос е "Колко пари сте склонни да отделите за цялостно терморешение на жилището си. Проектанта [който ще отговаря и за изпълнителите] ще даде писмена гаранция за оптимална ефективност за еди каква си цена."
    Сега ще има ... "Ама то така ... каква гаранция, трудно е".

    Трудно е, но така се прави. Аз от такива проекти не разбирам и не предлагам, но съм виждал как работят хората.
    Скъпо, но с гарантиран ефект. Без локуми.
    Климатика не е панацея, само с него нищо не се постига.
    Мисълта ми е, че тази работа трябва да се работи от квалифицирани хора, а не от самоуки монтажници. Монтажниците да монтират.
    Тук стана сборно място на монтажници без да обиждам никого.
    Ще се опитам да изпрося от някъде един такъв проект, ако благоволят да ми дадат. Няма да е на български за съжаление.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Самото проектиране не е скъпо,както си мислиш.Обикновено от инвеститора идва задание с конкретни количества на уредите по обеми-т.нар.количествена сметка.За мен остава да подбера най-доброто решение за конкретния обект.Да не говоря,че фирма като Дайкин има собствена програма за пълно изчисляване на мощности и варианти за климатизиране,като се зададат обемите с някои подробности.Изкарва ти подходящ модел външно тяло,няколко типа вътрешни ,връзките между тях,дължини,сечения и т.н. Става за 1 час.

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #8

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Как така "нищо" не се постига с климатика?
    Какво "термо" - какво "решение" - от какъв "проектант" да си наемем за стотиците хиляди панелни жилища из комплексите - в които сети се сам с какви финансови възможности хора живеят?

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #9

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Аз и 5000 лв. съм готов да заделя,но не е там въпросът.
    Във този форум се обсъждат главно скъпи и качествени инвертори."Скъпи" за 80% от българите.
    От Варна съм , и карам такси...т.е. обикалям цял ден града и имам възможност да видя какво си монтират хората навсякъде.
    Според моята класация пазарът във Варна се оглавява от марката Osaka -най-недолюбвана и не много обсъждана във форума.

    Обаче е факт че около 50% от климатиците са с надписите на Eco-clima...

    Следват с около 25% марките MIdea и Haier ,и oт евтините Панасоници

    10% за, Eltte ,LG ,Beco ,NEO и т.н.

    Остават 15 % за марковите инвертори - ето колко хора си ги купуват !

    Виждал съм в добър квартал , в "тузарски" къщи или кооперации всички клими са MIdea ,Haier и LG....коментар ?

    Daikin се среща уникално рядко..коментар?

    В кооперацията където е офисът на Мицубиши няма нито една машина от тази марка...

    Относно климите монтирани в магазините - там лидери са Мидеа и Осака...



  12. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #10

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Така е, възможни са и други вариации, но в общи линии е нещо подобно. Евтини марки се купуват от/за:
    1.1. офиси/магазини/предприятия - идеята е за ниски първоначални разходи
    1.2. хора които с ниски финансови възможности - просто нямат повече пари
    1.3. хора с високи финансови възможности но със начин на мислене че е все тая и за какво да се набутват - като се збъга в кофата и се слага нов(имат тая възможност)

    "скъпи" марки се купуват от:
    2.1. хора със всякакви финансови възможности но с виждане че техниката задължително трябва да е качествена(за лична удоволетвореност; за да не се занимават със сервизи и прочие)
    2.2. хора с високи финансови възможности които просто всяко нещо което купуват е скъпо

    П.С. както и всичко останало в тоя живот(къща/кола/жена) 99.99999% е въпрос на кинти И да питам "знаещите": тъй като живея малко извън града - около нас настроиха огромни еднофамилни къщи и живеят вече хора в повечето - но пукнат климатик не се вижда закачен по стените - с какво се отопляват/охлаждат? Мисля си че колкото и да е скъп един климатик, пак е до определени финансови възможности - над тях "баровците" се топлят със съвсем други неща? Или са пак подобни инсталации но телата им са скрити в покривите/мазето? Гледам че яко покривите им са със слънчеви "колектори" ли се наричат - едни стъклени плоскости?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #11

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за кли&#

    Според мен под проект за решаване на проблемите с климатизацията се има предвид не само да ти изчисли климатика или газовия котел, а да ти предложат цялостно решение - ремонт, изолация, дограма, климатици или котел, радиатори. Това не се прави никак лесно при вече готово жилище, особено в блок!

    За сведение - мой клиент (оправям му компютрите), доста платежоспособен - купи апартамент на дъщеря си в стар блок в центъра, 3-ти етаж от 6. Направиха му цялостно предложение - интериор, 3 Daiseikai-a, външна и вътрешна изолация, на пода изолации, банята, бойлери разни такива, дограма от най-добрата и му легна не знам си колко десетки бона ремонта без мебелите. Но всичко с план, сметнато, от един изпълнител - правиха го към 4-5 месеца. Това обаче е непосилно за нас - първо нямаме парите, второ не можем да идем да живеем в хотел 3 месеца, нали (той не отиде в хотел, дъщеря му си живее при него още).

    Да, за къща - термопомпи и геотермална+соларна енергия е хита в момента! Реално се избива бързо инвестицията, но отново не става за старите жилищни блокове, в които живеем ние! На моя съученичка мъжа и има точно фирма за такива термопомпени системи и е казвал, че наистина са хит в момента! Отделно наистина са безшумни или шумът ти е в мазето/двора/кладенеца, не под прозореца на спалнята ти! Но аз, на 5-ти етаж от 6 в стар блок (не е панелен поне) - как да го направя това? Ако сложа на покрива големи соларни панели - злобните комшии от завист ще мрънкат, че заемам "тяхната площ" от покрива, да не говорим как ще пробивам и прекарвам тръби и инсталации. За геотермално още по-абсурдно - ще ревнат, че копам в градинката. Къща в Бенковски или Марково не мога да си позволя, за жалост.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #12

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    dgenov-понеже живея в Симеоново,София и около мен са само такива "къщички",та да ти отговоря на въпроса-има и други ,по- съвременни решения за цялостна климатизация на жилище.Например термопомпа вода-вода.От сондаж или кладенец се помпи по 1м3/ч за къща 100 м2,прекарва се през термопомпата,която е в мазето,от нея се отнема топлина през зимата или се предава през лятото.Топлото после се пуска по стандартна разводка за парно,но с вентилаторни конвектори в стаите,за да може да охлажда лятото.Не си зависим от околната температура,демек КОПа е винаги висок,топла вода през зимата в пъти по-евтина,а лятото е без пари.Може да работи съвместно със солари,така става още по-изгодна далаверата.
    Разновидност е термопомпата с въздушно охлаждане,когато нямаш вода в двора. Външното тяло го завираме в ъгъла на двора и обикновено му правим преградна стена около него,да не се чува и вижда.Вътрешния хидромодул се монтира в къщата в мазето или в килер,перално и т.н. Прилича по размери на газов котел.
    Цените паднаха много и в момента пълна система със соларите,бойлери,конвектори за 100 м2 е около 10-12 х лева.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    48
    #13

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    dgenov,не е само до парите.Едва ли който е решил да даде 1400лв за две конвенционалки,неможе да отдели още 1000 за да бъдат инверторни.Преди четири години,като се замислих за климатици имах впечатления и реших,че не ми харесва инвертора,защото зимата не искам да ми духа постоянно с намалени градуси на изходящия,особено за детската стая-все течение да става.Като по елитна и разпространена марка-реших Панасоник конвенционален.По стечение на обстоятелствата,мой наемател работеше във фирма за климатици и горещо ме посъветва да не е Панасоник,а също да избягвам машините с 407 и 410.Затова съм с евтини китайци.Да не говорим,че яко проветрявам и хич не ме интересува колко ток ми харчат.Да уточня за декември и януари по електромер-310 лв,по касова бележка-34 лв декември,274лв януари/лошо отчитане/.Аз съм доволен.

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Ами ... ето това имах предвид dgenov, монтажника си е монтажник, ако ще 1/2 от световната литература да прочете, остава му само за удоволствие.
    Не търси решение на проблема, а причини за неуспеха. Било то "панелка", било то дограма, било то марсианско изложение на апартамента.

    Проектанта, затова казвам, че трябва да е добре образован в тази материя и трябва да разбира и от строителство, а и от финансови инструменти.
    Да може да смята и да дава готови предложения.
    Изолации, дограми, комбиниране на средства за отопление, охлаждане, всичко заедно.
    И накрая се излиза с проект, който смислово казва:

    "За да ви гарантирам 22 градуса в жилището 365 дена в годината за разход, не по голям от 120 лева на месец [към цените с днешна дата] е нужно да се направи следното: Първо, второ, трето. Гаранцията важи за цялата година, с изключение на форсмажорни обстоятелства, като: ....

    Ще струва толкова, като цената се формира от следните компоненти: ...
    Минимална гаранция на техническата част, три години.
    Минимална гаранция на строителните и изолационни работи, пет години.
    Бих ви съдействал за кредит от банка 1, банка 2 и банка 3.
    Възможности за използване на "Кредит енергийна ефективност" са възможни по компоненти 1, 2 и 3 на проекта.

    Аз поемам грижата за изпълнители, материали и т. н.

    Цената за услугата ми е еди колко си и е включена в цената."

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #15

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    По анкетата - гласувах 2500+, защото така и направих вече (справка подписа).
    А ако трябваше да се разбира за парче, то си зависи от конкретни условия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 08-03-12, 22:49
  2. Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?
    От dimodimitrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 08-06-07, 19:29
  3. колко пари да дам ... старо ли е това ?
    От zoro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-11-06, 18:34
  4. SAGEM MY-X8 къде се продава и колко пари!??
    От xenohack във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 14
    Последно: 24-03-06, 20:21
  5. Колко пари ще искате ?
    От Ivanov във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-03, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе