Вижте резултатите от анкетата: Колко пари сте склонни да отделите за домашен климатик(на бройка)?(ЛЕВА)

Гласували
83. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 500

    6 7.23%
  • 850

    8 9.64%
  • 1000

    11 13.25%
  • 1500

    24 28.92%
  • 2000

    23 27.71%
  • 2500

    4 4.82%
  • 2500+

    7 8.43%
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36

Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #16

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Е, че ти си отделил по 1500, не по 2500+ Доколкото схващам, анкетата е за 1 бройка.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #17

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    И е така, и не е! Аз с тези клими си топля жилището. Ако бях взел един 24-ка примерно вместо тези 2, какво трябваше да пиша?
    А ако трябваше да казвам за 1 климатик за 1 стая (коя по-точно), по-добре да не гласувам. Съжалявам, но свършен факт - вече гласувах.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #18

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    2500лв.е моят отговор,ама оточнявам,че става въпрос за 4бр.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #19

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Анкетата трябваше да се напише колко бихте дали за домашен климатик щото има и VRF системи по 100.000лв. канални по 10.000лв. и т.н.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #20

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от dgenov
    Така е, възможни са и други вариации, но в общи линии е нещо подобно. Евтини марки се купуват от/за:
    1.1. офиси/магазини/предприятия - идеята е за ниски първоначални разходи
    1.2. хора които с ниски финансови възможности - просто нямат повече пари
    1.3. хора с високи финансови възможности но със начин на мислене че е все тая и за какво да се набутват - като се збъга в кофата и се слага нов(имат тая възможност)

    "скъпи" марки се купуват от:
    2.1. хора със всякакви финансови възможности но с виждане че техниката задължително трябва да е качествена(за лична удоволетвореност; за да не се занимават със сервизи и прочие)
    2.2. хора с високи финансови възможности които просто всяко нещо което купуват е скъпо

    П.С. както и всичко останало в тоя живот(къща/кола/жена) 99.99999% е въпрос на кинти И да питам "знаещите": тъй като живея малко извън града - около нас настроиха огромни еднофамилни къщи и живеят вече хора в повечето - но пукнат климатик не се вижда закачен по стените - с какво се отопляват/охлаждат? Мисля си че колкото и да е скъп един климатик, пак е до определени финансови възможности - над тях "баровците" се топлят със съвсем други неща? Или са пак подобни инсталации но телата им са скрити в покривите/мазето? Гледам че яко покривите им са със слънчеви "колектори" ли се наричат - едни стъклени плоскости?
    Пак не си си написал домашното. Рече - и отсече. Как стигна до тия изводи? И за не съм голословен, отговарям по ред, като да се има предвид, че важи /за всичко или за части/ не само за мен, а и за голяма част от хората с които контактувам - приятели, познати, колеги, част от комшии.......случайни запознанства, но продължили във времето.
    1.1 Глупости на търкалета. Аз /и не само/ имам в офиса си VRF. Имам се за около, по скоро, под "средна ръка".
    1.2 Тук, да, но има варианти и не са малък процент. Познавам много хора дето не са богати, но искат качествено, надеждно икономично......демек и по-скъпо. И ако нямат достатъчно, търсят, заеми взимат и т.н.
    1.3 И тук истината е по средата. има и от двата модела.....може и да са по равно

    2.1 Е тука влизаме в противоречие с т 1.2 Или.....аз съм прав за нея?
    2.2 Пак не е точно така. Справка - поста на zaqza

    А тука.......съвсем ме смахна....ти кви хора познаваш бе човек..?
    Айде "оцени" ме. Къщата ми е наследствена. "Вкарал" съм не малко в нея. Строена е с години /нвремето/, не купена с много кинти, наведнъж. Карал съм и запорожец и москвич и лада и..........сега карам 50 запорожеца. С жена ми се запознах като "имах" не повече от 1/5 от това, което "имам" сега. И повечето е с общи усилия.

  7. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #21

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    За тези които са си написали общо сумата за всичките си климатици - къде прочетоха че е такъв въпроса: пише "климатик" в единствено число! ... и се разбира много добре за какво се пита ама карай.

    patra6kov, до изводите стигнах по лични наблюдения - твоите са други - ОК. Според поста ти, си 2.1

    Цитат Първоначално публикувано от patra6kov
    Да се отчета и аз, като новобранец.
    Имам едно Санио и 3 Тошиби. Без забележки.
    Ползвах до неотдавна 2-ра ръка 2 японски Шарп, преди това, Рос. А още преди това Трейн.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #22

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за клим

    Ами като правиш анкета я прави по обширна да влючва ..климатик и климатици..защото ваппроса ти е :колко сте склонни да отделите?А не колко скъп може да си купите.
    п.с.Аз го рабирам като колко пари сте дали до сега за климатик.

  10. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #23

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    ОК - сори че съм те подвел Приемам разбира се всякакви идеи за подобрение - приложих вече че за домашни и за един става въпрос

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #24

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    dgenov, казах ти, ще има "ама това, ама онова" ...
    Въпроса, като цяло е грешно поставен.
    Бих дал 2500+ лева за да отоплявам/охлаждам цялото жилище. Ти си по "климатично" грамотен, има такива системи, монтират ги в самите жилища, между тавана и гипскартона. С две тръби навън, не знам как се казват. В цялото жилище по същия начин има прекарани тръбни трасета и си духа през отвори. По хубавите са дву/три зонални.

    Та как да сравниш моето мнение, ако ти напиша 2500+ с баджо, който иска да си отоплява/охлажда кухнята, която е 3 х 3 х 2,50 и ти напише 1200 лева.
    Разбираш ли? Задал си уравнение с много неизвестни, нерешимо. Ще пишем цени, ама с условия, което е ... доста неАнкетно.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #25

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    dgenov, казах ти, ще има "ама това, ама онова" ...
    Въпроса, като цяло е грешно поставен.
    Бих дал 2500+ лева за да отоплявам/охлаждам цялото жилище. Ти си по "климатично" грамотен, има такива системи, монтират ги в самите жилища, между тавана и гипскартона. С две тръби навън, не знам как се казват. В цялото жилище по същия начин има прекарани тръбни трасета и си духа през отвори. По хубавите са дву/три зонални.

    Та как да сравниш моето мнение, ако ти напиша 2500+ с баджо, който иска да си отоплява/охлажда кухнята, която е 3 х 3 х 2,50 и ти напише 1200 лева.
    Разбираш ли? Задал си уравнение с много неизвестни, нерешимо. Ще пишем цени, ама с условия, което е ... доста неАнкетно.
    Прав си, но има и нюанси. Генов поясни, в крайна сметка - битов, за брой. Ако имаш/искаш N помещения - ......лв, по съответния брой. За останалото, както и в по-горните ти постове е абсолютно вярно, обаче не много хора са склонни да дават пари освен за техника и труд и за консултански услуги, защото всъщност са такива. И не са дотам евтини, както повечето от колегите се заблуждават. Аз лично съм почитател на това положение, но съм съгласен и с масовото мнение, че надали си струва да се прави на среден етаж на 10 етажен стар панел. Би било подходящо за къщи /били те и стари, при реконструкция/ и/или за новостроящи се жилища. При вторият случай обаче отиваме на желанието на строителя/инвеститора да го прави и съответно да го оскъпи.
    Има и един тънък момент. Трябва да се заложи като идея и да се проектира. Пак допълнителни разходи. И нормално, масово не се прави. И като дойде новодомеца почва да мисли и да "копае".

    За това, което описваш са необходими не малко условия. На първо място достатъчно междутаванно пространство. Да не говорим, че височините масово са под 3 метра. И какво правим, ако искаме подобна система? Сваляме тавана с поне 20-30 см. Струва ми се кофти. Аз лично не съм много висок, но няма да се чувствам комфортно на височина около или под 2,50, само за да имам въпросната инсталация. И не на последно място, не трябва да има никакъв механизъм между таваните, ако са гипскартон, защото ако /не дай боже/ се скапе нещо и трябва да се пипне.....какво става...рушим.

    ............
    По повод виждането ти като цяло, /вече казах, че съм съгласен/ има една еретична идея. Казвам еретична, защото, независимо, че според мен е добра, надали ще съм жив да я видя.
    Та.......с две думи. Изтъпанваме се в произволен жилищен блок. Парното - за скраб. Прави се съответната с-ма, независимо каква, има няколко варианта. Собствениците не плащат първоначално, но се сключва 10 годишен договор, че ще плащат същите сметки, които са плащали на Топлофикация до сега. И съответните гаранции, че няма да спира топлото/студеното освен при форсмажорни обстоятелства.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #26

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Това последното съм го предлагал поне на 10 входа в Сф,и то в разл.варианти.Никога не се получаваше съгласие м/у собствениците по никакъв вариант.Гарантирах,че цените ще са по-ниски от на Теца и ще може да се охлаждат лятото.Нищо не се получи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #27

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    E, така де.
    Аз затова казвам, че няма да доживея да видя. Естествено може и да има недостатъци, но няма да има монополисти, както и вероятно малоумията на Топлото, Енергото, ВиК.......и пр. нещастници.
    Ама хората трудно зреят и е нормално да има недоверие. А, варианти има. Е, детайли, уточнения, структуриране, мрънкане, капризи, недоволства......едно-друго... Ама всяко начало е трудно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #28

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Аз мога да си позволя който и да било климатик, отделно имам URURU SARARA и панасоник японски. Топлината която дава не ме кефи и не топли нито тяпото ми нито душата. Това с климатик да се отопляваш си е едно компромисно евтино икономично решение . За охлаждане лятото е незаменим приятел просто защото другата алтернатива е отворен хладилник в стаята
    Ако отново трябва да вземам решение какъв да бъде климатика ще взема най евтиния който и да е той за охлаждане и съответно ще мисля за камина или някакви модерни конвектори на ток (adax може би)

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #29

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    patra6kov, тази система за която пиша също е битова и е един брой.
    Монтира се, поне в 95% от случаите на жилища със стандартна 2,70 височина. Такъв е стандарта там, по ниски жилища няма. Има място и за климатика и за тръбите. Самия монтаж е свързан с купуването и монтирането на специален капак, който не е скъп и е почти незабележим след монтажа. Вижда се дръжката за отваряне и самото му очертание. А и той не се монтира в центъра на хола, а обикновено в коридор, поне това съм виждал аз.
    Което ще рече, че не би трябвало да имам особени притеснения, относно уютността на коридора.

    Аз живея в панелно жилище и не мисля, че няма смисъл. Особено, какъвто е моя случай, изолирано в максимална степен.
    Но тук пък ще се съглася с noises, от три години се отоплявам с камина с водна риза и не мисля, че скоро бих я сменил за нещо друго. Уюта е несравним.

    Струва ми дървата, които поръчам + 40 лева на двама мангала да ми ги качат до сушилнята на 5-ия етаж.
    Един ден неудобство.
    Чистенето е все едно си изхвърлям пепелника.
    И цялата система, камината, най-добрите италиански радиатори и работата по монтажа ми струваше 1200 лева. Смятам, че няма алтернатива. В къщи съм по къс ръкав при -3 навън.
    И е уютно.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #30

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    да съживя тази стара тема :Malone така е но дърветата рано или късно ще свършат и ще стане пустиня тука .. то вече има симпроми .. освен това слугуването не е баш като да си хвърлиш пепелника ,ами е малко повечко ..има си хамалогия по носенето на дърва , правиш се и на огняр 1-2 пъти дневно ( а ако всички са на работа / училище , и нощем кой слага дърва не е известно) като духа вятър си попушва в стаята ,и трудно се регулира температурата - аз съм сигурен че ходиш по къс ръкав щото се налага не щото искаш ,а и камината не охлажда лятото - много съществено .. има и други недостатъци но тия са основните ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 08-03-12, 22:49
  2. Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?
    От dimodimitrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 08-06-07, 19:29
  3. колко пари да дам ... старо ли е това ?
    От zoro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-11-06, 18:34
  4. SAGEM MY-X8 къде се продава и колко пари!??
    От xenohack във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 14
    Последно: 24-03-06, 20:21
  5. Колко пари ще искате ?
    От Ivanov във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-03, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе