Вижте резултатите от анкетата: Колко пари сте склонни да отделите за домашен климатик(на бройка)?(ЛЕВА)

Гласували
83. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 500

    6 7.23%
  • 850

    8 9.64%
  • 1000

    11 13.25%
  • 1500

    24 28.92%
  • 2000

    23 27.71%
  • 2500

    4 4.82%
  • 2500+

    7 8.43%
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 36 от общо 36

Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #31

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    ... И цялата система, камината, най-добрите италиански радиатори и работата по монтажа ми струваше 1200 лева. Смятам, че няма алтернатива. В къщи съм по къс ръкав при -3 навън.
    И е уютно.
    Че при -3°С външна си е пролет. Случвало ми се е често да излизам навън по къс ръкав на тая температура. Да отопляваш при температури около нулата не е кой знае колко трудно. А и като напече през прозорците радиаторите ми (те са на ток) въобще не се включват. Иначе си има хамалогия по обслужването на една камина. И сигурно ти отиват 8-10 кубчета дърва. Казвам кубчета, понеже те не са 1 кубик. Пък за миризмата няма да споменаваме като пуши. А и въздуха който отива в комина, нали се сещате откъде идва новия на негово място - отвън. Който си е студен, и трябва да го топлиш и него. Това важи особено при камините стандартно изпълнение.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #32

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    provigo,ако при нас някой направи изолации като на канадска къща се пише пасивна къща.Аз имам къща с 5 см XPS отвън и 5 см вата вътре под картона,лесно се стопля,но не минава без отопление

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #33

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    При мен също не минава без отопление, просто казах че като има слънце навън, при отворени щори, то е достатъчно за да не се включва отоплението в нея стая.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #34

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Предполагам, че в канада изолацията е по-сериозна

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #35

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Абе тя е сериозна, ама и студа не лъже Тази зима дето мина имахме 5-6 дена на около -25°С през деня, а вечер достигаше до -29°С. И най-гадното е че баш нея седмица имах 1-2 обаждания и ходих по покривите да бачкам. Докато наместя стълба, едно друго, и докато се кача на покрива, въпреки че бях с ръкавици, вече трудно си усещах пръстите. Ама какво да ги правиш клиентите, като нямат топло. Покривна машина Йорк, с ел. нагреватели 20 кВт - не работят. Абе гнусна работа студа, до към -15 се трае, -20 не е толкова зле. Ама от там надолу, ухххх.
    Та изолациите тука по стандарт ги изискват R20 термично съпротивление за стените и R40 за тавана на къща примерно. Това са в империална система. Но има стари къщи от камък които не са добре изолирани, стари сгради. Еми там здраво бачка отоплението. До сега не съм видял някой да седи на студено заради икономии. Навсякъде е топло, а икономиите идват от добрата изолация.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #36

    Re:Колко пари сте склонни да отделите за климатик?

    Та изолациите тука по стандарт ги изискват R20 термично съпротивление за стените и R40 за тавана на къща примерно
    Какво точно означава?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 08-03-12, 22:49
  2. Колко пари могат да се вземат за конфигурацията?
    От dimodimitrov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 08-06-07, 19:29
  3. колко пари да дам ... старо ли е това ?
    От zoro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 07-11-06, 18:34
  4. SAGEM MY-X8 къде се продава и колко пари!??
    От xenohack във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 14
    Последно: 24-03-06, 20:21
  5. Колко пари ще искате ?
    От Ivanov във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 11-08-03, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе