Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28
Like Tree10Одобрявам

Въпрос за духане на топло при 3 климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    24
    #1

    Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Здравейте, преди 6 месеца ми поставиха 3 климатика дайкин (чисто нови последният за тогава модел от серията) в 3 различни стаи. Климатиците са абсолютно еднакъв модел. Прави ми впечатление, че единият климатик почва да духа след около 2-3 минути (в това студено време), а след около 8та минута се усеща, че духането си е топло. Другите два климатика почват да духат след около 10-15 минути... топло чак след около 45 минути. Стаите като кобатура също са еднакви. Въпроса ми е... нормално ли е да има такива разлики между климатиците като период на загряване и почване да духа топло? Вторият ми въпрос е... като цяло нормално ли е да е необходимо да минат 45 минути преди да почне да духа топло или да се обаждам за гаранционен сервиз?
    Поздрави и благодаря за отговорите

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Кои са моделите, че има Дайкин от 800 лв има и от 3800?

    Повече няма да редактирам.
    ponyasd одобрява това.

  4. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #3

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Моя Дайкин след дефрост работи като твоя първия-първо почва да духа леко топъл или стаен въздух и чак след няколко минути почва с топлото.Неприятното е,че ако е малка стаята,се усеща веене,но това съм го излекувал чрез функцията комфорт,която насочва клапата респ.струята право надолу.
    Не знам защо другите два започват толкова късно да духат топло-или имаш зверска изолация,или те имат някакъв проблем.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #4

    Re: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Ако се ползат като духалки да се пускат и спират при отрицателни температури и в помещенията да изстива много е нормално, да не могат да почнат да духат горещо, но това е грешно ползване на климатик по принцип през зимата, може и самите модели толкова да си могат.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    24
    #5

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Въпроса е, че сега се нанесох в къщата и съответно идеята ми беше да затопля всичките стаи максимално бързо. Това, че единият затопля осезаемо по-бързо ми направи веднага впечатление. След 3 дена нарочно реших да видя ако ги спра и пусна наново дали пак ще има разлика... и да, пак имаше разлика. Въпреки че са еднакви и отопляват еднаква квадратура, а стаите са съседни, единият климатик включва след 2-3 минути, а отоплението му е след 8... другите два са между 10 и 15 минути включване и след 25-45 минути да топлят. Това ми се видя прекалено голяма разлика, заради което се чудя дали това е нормално. Това на практика са първите пускания на климатиците. Модела и на трите климатика е: FTXB25C2V1B.
    avenger, изолацията наистина е хубава, но в стаите в първият случай не беше отоплявано изобщо... а при повторният тест ги бях проветрил за час на широко отворени врати на терасите (всяка стая си има тераса) и съответно си беше еднакъв клинч навсякъде.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #6

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от ronim Виж публикацията
    Другите два климатика почват да духат след около 10-15 минути... топло чак след около 45 минути.
    Това не е нормално първия ти климатик си бачка ок. В какво време ги правиш тези експерименти.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #7

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от ronim Виж публикацията
    Въпроса е, че сега се нанесох в къщата и съответно идеята ми беше да затопля всичките стаи максимално бързо. Това, че единият затопля осезаемо по-бързо ми направи веднага впечатление. След 3 дена нарочно реших да видя ако ги спра и пусна наново дали пак ще има разлика... и да, пак имаше разлика. Въпреки че са еднакви и отопляват еднаква квадратура, а стаите са съседни, единият климатик включва след 2-3 минути, а отоплението му е след 8... другите два са между 10 и 15 минути включване и след 25-45 минути да топлят. Това ми се видя прекалено голяма разлика, заради което се чудя дали това е нормално. Това на практика са първите пускания на климатиците. Модела и на трите климатика е: FTXB25C2V1B.
    avenger, изолацията наистина е хубава, но в стаите в първият случай не беше отоплявано изобщо... а при повторният тест ги бях проветрил за час на широко отворени врати на терасите (всяка стая си има тераса) и съответно си беше еднакъв клинч навсякъде.

    Не е нормално.На 2-те бобчета им трябва сервиз.Първото е ок.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    24
    #8

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от avenger Виж публикацията
    Не е нормално.На 2-те бобчета им трябва сервиз.Първото е ок.
    Днеска си бях в нас и направих теста като записвах всичко по часовник (закръгляйки до най-близката половин минута)

    при климатик 1:
    20 секунда - духане на средни обороти
    2 минута - пълни обороти, стайна температура
    4 минута и 30 секунда - топло, пълни обороти

    при климатик 2 и 3:
    първите 2 минути - абсолютно нищо, няма дори трудно доловим полъх
    3 минута и 30 секунда - слаб, студен полъх
    9 минута - духане на средни обороти, хладно
    15 минута - духане на средни обороти, стайна температура
    20 минута - пълни обороти, стайна температура
    28 минута - пълни обороти, затоплена стайна температура
    33 минута и 30 секунда - топло, пълни обороти

    --------
    Вечерно време, когато е по-студено, не могат да поддържат дори 23 градуса и духат хладно.

    Предвид, че климатиците са нови и реално неизползвани... няма такова нещо като разработване, нали? Някаква идея на какво би могло да се дължат проблемите на два от трите климатика? Дали би могло да е следствие от некачествен монтаж?

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #9

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Колко е дълъг тръбният път?

  12. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #10

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    "B"-то си е рахитично, въпреки еднаквите характеристики с "комфорта".

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Каквито и да са машините при студени помещения за да подържат температурата трябва да поработят поне седмица. Не случайно в сервизните характеристиките се дават и замерват при 20градуса стайна температура.

    Sent from my K012

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #12

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от ronim Виж публикацията
    Предвид, че климатиците са нови и реално неизползвани... няма такова нещо като разработване, нали? Някаква идея на какво би могло да се дължат проблемите на два от трите климатика? Дали би могло да е следствие от некачествен монтаж?
    Няма разработване,има темпериране на стаите.Надявам се,че не ги ползваш като духалки нали-не ги изключваш,а си работят постоянно?Относно монтажа...доста неща са,от които 1 да не е спазено и...все пак аз съм потребител,не техник.Но в най-общи линии-нивелиране,вакуумиране,правилно оразмеряване-ако са налице тези условия не би трябвало да има проблем.Филтрите как са?
    Какъв режим ползваш-Heat или Auto,турбината на auto ли е или?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    24
    #13

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Това не е нормално първия ти климатик си бачка ок. В какво време ги правиш тези експерименти.
    Последните тестове... 16:00 часа. Иначе първите резултати бяха на око от изобщо първото им пускане.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Колко е дълъг тръбният път?
    От почти до тавана до почти до пода на една и съща стена, разбира се от различни страни са вътрешното и външното тяло.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Каквито и да са машините при студени помещения за да подържат температурата трябва да поработят поне седмица. Не случайно в сервизните характеристиките се дават и замерват при 20градуса стайна температура.
    Проблема е, че тези 2 климатика не могат да достигнат до 20 градуса. Без тях в помещенията е около 14-15 градуса. С тях е 18-19 градуса. Вечерно време духат хладно, а не зададените им градуси - пробвал съм и с 23 и с 25. Духат нон стоп освен когато правят дефрост. Помещенията са 20 кв.м. всяко. И пак повтарям... климатиците работят при абсолютно еднакви условия и единият се справя чудесно, а другите 2 не се справят.

    Цитат Първоначално публикувано от avenger Виж публикацията
    Няма разработване,има темпериране на стаите.Надявам се,че не ги ползваш като духалки нали-не ги изключваш,а си работят постоянно?Относно монтажа...доста неща са,от които 1 да не е спазено и...все пак аз съм потребител,не техник.Но в най-общи линии-нивелиране,вакуумиране,правилно оразмеряване-ако са налице тези условия не би трябвало да има проблем.Филтрите как са?
    Какъв режим ползваш-Heat или Auto,турбината на auto ли е или?
    Единият (от двата проблемни) работи нон стоп, понеже ми е в спалнята. Другите 2 в момента не ми трябват, понеже са в стаи за гости... аз просто държах да ги тествам дали работят - свикнал съм да проверявам всичко що придобия. Въпреки това и те бяха оставени да работят цял ден, ей така да видя дали ще стоплят. Единият да, другият не. Този който работи постоянно (в спалнята ми) натрупа повече от седмица непрекъсната работа, но в стаята много рядко става 20 градуса и то само следобед в слънчев ден. Режима който ползвам е хийт. Турбината не е на ауто, а на 5та степен. Задал съм 23 градуса, но 2та климатика биха ги достигнали само ако навън се запролети. Филтрите трябва да са идеални, все пак монтажистите едвали са успяли да ги увредят.

  17. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #14

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Аз питах дали са чисти,а не дали са здрави.В студеното време ги чистя на 4-5 дена,въпреки че в книжката пише друго.
    Ако са чисти/филтрите/ и машините са монтирани както трябва,викай сервиз.Поне аз откъм идеи се изчерпах.
    Rumb@ta одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #15

    Отговор: Въпрос за духане на топло при 3 климатика

    Да не си цъкнал някакъв ЕКО или силент режим, който да ограничава компресора. Може да се закачи един ватметър и ако даде 700..800..900W консумация, а не духа топло не е добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за налягането на климатика
    От aaangelll във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 20
    Последно: 13-03-17, 10:04
  2. Отговори: 2
    Последно: 08-10-14, 21:01
  3. Въпрос за избор между 2 климатика
    От darkiceman във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 20-08-12, 22:10
  4. Въпрос за работата на климатика
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 05-01-12, 22:15
  5. Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°
    От provigo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 22-07-09, 18:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе