Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree4Одобрявам

Климатици Inventor

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #16

    Re:Климатици Inventor

    Отлежала тема, но май още се продава тази марка и за това да споделя. Имам наблюдение над 2 големи конвенционални Inventor-a ( на око ми се струва че са 20-ка и 30-ка), вече 5-та година в търговско помещение. Ако ги сложим в ниския клас са 1,5 пъти по-скъпи от Мидейките и Осачките, което изобщо не ме радва, при условие, че няма 1 лев налят за реклама. Но специално тези 2 машини не са създавали проблеми, филтрите се чистят 2 пъти в годината, и профилактика им е правена веднъж за това време 5 г. Оказва се също, че са и доста икономични, дали защото са монтирани в коридор под земята, но сметката за тока излиза като че ли това помещение не се отоплява или охлажда. А на мен зимата ми се реве, с 10 годишно недооразмерено конвенционално Мицу 20-ка, външното тяло е на огрявана от слънцето стена, помещението е идентично на това с Inventor-ите, пак търговско, ветрилник, 8 часа работа, на края на деня вдига 19-20 * , ако денем се задържа под 0, работи нон стоп и винаги си плащам двойни сметки за ток.

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #17

    Re:Климатици Inventor

    Я кажи тебе от Еко Клима ли те пратиха да рекламираш Осаките и ИнвеНторите? Те още малко и ток ще почнат да произвеждат твоите климатици.

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #18

    Re:Климатици Inventor

    Вземам % от продажбите.
    Сериозно, искам да намеря оптимума $$- качество ( разбирай икономия ) За комфорта просто не ме е**, важното е машината да си избие парите възможно най-бързо, съпоставено с духалката примерно и да поддържа стайна Т*, другото е майтап - я да опърдя зимата спалнята, па плазмата да отстрани мириса, или че се чувал шумът от въздуха през клапите - като пусна ТВ-то нищо не чувам, а доста хора не обичат да има източник на топлина , когато спят...

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #19

    Re:Климатици Inventor

    Оптимума цена-качество е разнично, впредвид различните промоции. На няколко месеца излиза една машина, която си заслужава най-много за дадени пари. Но това се мени с промяна на цените и промоциите. И ако търсиш този компромис в машините за 400 лв. няма смисъл.


    p.s. Това че си глух и шума не те дразни не означава, че и комшията е глух и не иска да спи.

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #20

    Re:Климатици Inventor

    Ми просто ако човек има 3-4 стаи да грее и реши да ръсне по 2 хилки на стая, за да постигне комфорт, висок коп и т.н. -ето ги 6-8 хилки. Тогава най - хубаво за тези пари ено водно подово с помпа въздух - вода и готово - пак ена шапка пари, които нямат избиване, още по-добър комфорт, по-висок коп ... ИЛИ слагаш китайки, като така наистина можеш да си позволиш да имаш отоплителен уред във всяка стая и се надяваш да си касметлия, а ако/като се скапе нещо пък се успокояваш с думите "за такива $$ такова качество, ми ако беше изпушил японец за 2 бона ? " За мен приемлив е втория вариант. Въобще конфорт и клима, която прави течение постоянно малко не си пасват. В БГ машините я работят 6 месеца , в годината, я не. А кинтите си ги налял и никой няма да ти ги върне... А след 10 ина години я камилата - я камиларя - ше излезе нещо още по-ново и икономично - я слънчевите панели ше поефтинеят, я нещо друго, което наистина ще ти грее без пари.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1315157655[/time]_________________________________________________

    Ей го, турнах ено Санио в хола и сега се питам защо ?? За да е ефективно трябва да бачка нон - стоп, а денем няма никой в къщи, няма и фибранец да топли стените, че да си заслужава да работи постоянно. Та ако бях сложил нещо ефтинджак, с добра репутация, например Мидейка, което да поработва за няколко часа вечер, щях да съм напред с $$-те и с тях да опаковам отвън. Ама имал малка минимална консумация 180 W - каквато консумацията, такава и работата му - все едно съм пуснал вентилатора ...

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #21

    Re:Климатици Inventor

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Ей го, турнах ено Санио в хола и сега се питам защо ?? За да е ефективно трябва да бачка нон - стоп, а денем няма никой в къщи, няма и фибранец да топли стените, че да си заслужава да работи постоянно. Та ако бях сложил нещо ефтинджак, с добра репутация, например Мидейка, което да поработва за няколко часа вечер, щях да съм напред с $$-те и с тях да опаковам отвън. Ама имал малка минимална консумация 180 W - каквато консумацията, такава и работата му - все едно съм пуснал вентилатора ...
    Приятелю,нещо много сбъркано ми се вижда в твойта концепция на отоплението с климатици,от там и твоите очаквания...И със сигурност,саньото няма никаква вина за положението, в което е.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #22

    Re:Климатици Inventor

    Има си такъв тип хора, вечно недоволни и неудовлетворени. Ако има клима да харчи един ват на час и да е без пари, пак ще им е кофти. Когато нямаш мир със себе си, не може да имаш и с това около теб.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Re:Климатици Inventor

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Ми просто ако човек има 3-4 стаи да грее и реши да ръсне по 2 хилки на стая, за да постигне комфорт, висок коп и т.н. -ето ги 6-8 хилки. Тогава най - хубаво за тези пари ено водно подово с помпа въздух - вода и готово - пак ена шапка пари, които нямат избиване, още по-добър комфорт, по-висок коп ... ИЛИ слагаш китайки, като така наистина можеш да си позволиш да имаш отоплителен уред във всяка стая и се надяваш да си касметлия, а ако/като се скапе нещо пък се успокояваш с думите "за такива $$ такова качество, ми ако беше изпушил японец за 2 бона ? " За мен приемлив е втория вариант. Въобще конфорт и клима, която прави течение постоянно малко не си пасват. В БГ машините я работят 6 месеца , в годината, я не. А кинтите си ги налял и никой няма да ти ги върне... А след 10 ина години я камилата - я камиларя - ше излезе нещо още по-ново и икономично - я слънчевите панели ше поефтинеят, я нещо друго, което наистина ще ти грее без пари.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1315161240[/time]_________________________________________________

    Ей го, турнах ено Санио в хола и сега се питам защо ?? За да е ефективно трябва да бачка нон - стоп, а денем няма никой в къщи, няма и фибранец да топли стените, че да си заслужава да работи постоянно. Та ако бях сложил нещо ефтинджак, с добра репутация, например Мидейка, което да поработва за няколко часа вечер, щях да съм напред с $$-те и с тях да опаковам отвън. Ама имал малка минимална консумация 180 W - каквато консумацията, такава и работата му - все едно съм пуснал вентилатора ...


    Калчев, за термопомпата вместо климатици съм съгласен.С нея ще отопляваш за по-малко пари отколкото с климатици, НО трябва да се предвиди още при покупката на жилището, да не се оставя на строителя- търгаш той да решава с какво отопление/термопомпа(марка, модел) да се реши отоплението, дали да е с радиатори или подово), защото те по принцип се правят само че се интересуват, но когато нещата опрат до пари строителя или гледа да отбие номера или просто се доверява в повечето случаи на фирми -леваци които са свикнали да доят строителя(а той клиента си) със слаби системи дори и да са от утвърдените марки.

    Та ако някога се купува жилище/къща фирмите се наемат само за това което правят и не им се оставя никаква друга възможност да харчат твои пари като те избират каквото и да е, дори и строителните материали, защото се чудят как и от какво да спестят и да откраднат.Проверяват се по имена в интернет, включително и по имената на съдружниците.Вече има доста строители "изографисани" в нета от тяхни клиенти, а нищо чудно в скоро време да започнат и да ги "препарират" за завлечените от тях 50-60 000лв дори 120 000лв, като не връщат парите поне да клиентите да си имат по една трофейна глава на стената( или в мазата).

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #24

    Re:Климатици Inventor

    Понеже започнах коментара си за Inventor-ите, колко са икономични, явно това, че са инсталирани на 3 метра под земята върши чудна работа. И сега като се замисля, май това си е най-изгодния вариянт - китайка с външно тяло или в голямо подземие или на голям таван. Който е касметлия и има такава възможност ТРЯБВА да се възползва.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #25

    Re:Климатици Inventor

    МИ напълни я тази къща.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #26

    Re:Климатици Inventor

    Цитат Първоначално публикувано от IBANEZ_
    тъкмо ми сложиха един такъв в нас. поблазни ме цената от 610 лв с монтажа, 5 години гаранция (без да идват всяка година на профилактика). аз ще го ползвам само за охлаждане, ще пиша впечатленията си. дано да си заслужава. за сега - изглежда добре, все още е нов и работи доста тихо. сега ще видим дали ще прави някакви проблеми
    важното е да се дава голяма гаранция, която да не се спазва
    самата презумция да обещаваш безусловна гаранция, която се приближава до реалния живот на уреда при нормална експлоатация е признак за търговска нечистоплътност, което обаче никого не трябва да учудва
    ако у нас имаше наистина комисия за защита на правата на потребителя първо тя трябваше да се самосизира и да провери дали предлаганите уреди могат да имат такава гаранция. у нас властва мнението, че едва ли не търговците които обещават големи гаринции са "добри", а такива като мен с двегодишни гаранции са "лоши". а дали се спазват - това няма значение - ще пием по една ракия, ще теглим по една майна и пак по старому - без гражданско общество, без ред, без осъдени...
    а иначе въпросния Грее си е един добър климатик и в никакъв случай не съм против него с марката "инвертор" и т.н.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #27

    Re:Климатици Inventor

    Спокооо, преди 2 години бях се поинтересувал за цените на Inventor-ите и ми искаха 600 лв, а за същата големина на машината ( не си спомням вече каква) в Техното искаха 400 лв за Осачка. Така че, тези 5 г гаранция не се взимат от небето , а от джоба на клиента.
    Това май се води нелоялна конкуренция, ако изобщо има нещо нелоялно, но си е факт, че машинките си бачкат и наближават вече 5 г, без особени грижи и си бичат. А ако се скапят гаранционно, що фирмата ( известна е и все още крета ), от която са закупени да не ги обгрижи, ако всички условия за валидност на гаранцията са спазени. Едва ли някой клиент ше се оплаче от голяма гаранция. Разбира се, че всеки иска ако може доживотна гаранция и последното, което го интересува са някакви правила при конкуренцията или изрядност към държавата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. "Американски" климатик марка Inventor
    От rozeto във форум Други марки климатици
    Отговори: 1
    Последно: 12-05-08, 19:19
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20
  5. Inventor 6
    От Julian във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-11-02, 22:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе