Страница 1 от 157 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 2355

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    216
    #1

    Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Търсачката досега не е ухапала никого,това е за тези които се боят от нея.
    Резултатът от търсенето може да ви разочарова,но може и да надмине очакванията ви.Докато не опитате няма как да разберете.
    В тази тема http://forum.setcom.bg/index.php/topic,23881.0.html собственици на климатици споделят впечатленията си.Мисля,че отговорите на някои въпроси могат да се намерят там.
    Ако пък я допълните със своите наблюдения от това ще спечелят всички.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    158
    #2

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Първо искам да честитя на всички Новата Година. Много здраве, любов, щастие, късмет и по-малко препирни!!!

    Сега да споделя нещо: бяхме в един хотел до Златните тази вечер, времето беше доста топло. В апартамента имаше климатик от невероятно престижната марка CROWN. Климатика беше настроен по всички параметри на МАКС: вентилатор на мах и температура на 32 градуса. Та, това тъпо добиче духаше по-слабо от вентилатор за шапка за плаж, а за топленето да не говорим, грееше по-зле от 1 реотан на печка ЕЛВА. Седях и не можех да повярвам това истина ли е, или не. Голямо кихане, кашляне, пърхане, и НИКАКВО ТОПЛЕНЕ. Досега за мен лидери бяха световноизвестните марки OSAKA, CHIGO и други безподобни боклуци, но този климатик надмина всички мои очаквания за скапана машина. Всичко това ставаше при външна температура от поне 5 градуса


    НИКОГА НЕ СИ КУПУВАЙТЕ CROWN!!!! Освен ако не ви се ядат сопи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #3

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    CROWN хехе по добре Мидея или Елит!

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,741
    #4

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Най жалкото в случая е че с български пари се финансира сбирнщайн техника

  6. mit
    mit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    29
    #5

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Това на снимката е кондензатора на външния вентилатор виж дали на него не пише 2,5или3,5mf

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #6

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)


    Ха, честито и от мен! Да сте живи и здрави всички, а останалото ще го редим и таз година!



    Относно Crown - кофти изпълнения са повечето, а няколкото сравнително свестни само потвърждават правилото! Навремето им правеха нещо като зимен кит, ама пък той си харчеше немалко...

    Гледам едно спорче по-нагоре - значи в този Форум badr и Tecno май са в техническата част на бизнеса, а Таз е май и в търговската... Та Tecno ми изглежда необщителен, ама като пише не съм виждал да греши

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #7

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от echo


    Гледам едно спорче по-нагоре - значи в този Форум badr и Tecno май са в техническата част на бизнеса, а Таз е май и в търговската... Та Tecno ми изглежда необщителен, ама като пише не съм виждал да греши
    Честита Нова Година и от мен.

    echo

    Аз по принцип съм общителен и ми и много приятно и интересно да участвувам във форума,но времето ми е много огранечено и затова явно сте останали с такова впечатление.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    37
    #8

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    здравейте* честита нова година на всички . имам няколко въпроса и те са имали значение къде се намира външното тяло на климатика дали е на север или на юг дали е* под козерка* и т.н* .* нещо да ми кажете за модела на панасоник CS-E 9CKP спрял съм се на този модел .

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #9

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от mihail69
    здравейте* честита нова година на всички . имам няколко въпроса и те са имали значение къде се намира външното тяло на климатика дали е на север или на юг дали е* под козерка* и т.н* .* нещо да ми кажете за модела на панасоник CS-E 9CKP спрял съм се на този* модел .
    Ако ще го ползваш за топлене е по-добре да е на южна стена и обратно..

    Е9 : бива

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    37
    #10

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    да за отопление ще го използвам но стаята ми е с южно изложение и западно с тераса къде ще е по хубаво да го сложа

  13. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,741
    #11

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Без особено значение в случая

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #12

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от mihail69
    да за отопление ще го използвам* но стаята ми е с южно изложение* и западно с тераса къде ще е по хубаво да го сложа
    Аз мисля че ако се сложи външното тяло на южната стена то би мопгло да ползва коственно слънчевата енергия :
    1. слънцето нагрява стената ( нищо че на вън биха били отрицателни температури )
    2. климатика засмуква въздух затоплен частично от тази стена

    Бях чел някъде за 200W / м2 - такава мощност можело да се извлече от слънцето без много услилия. Та грубо 2-3 м2 х 200W = ~ 500W повече само заради това че климатика е монтиран на южна стена.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #13

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Аз мисля че ако се сложи външното тяло на южната стена то би мопгло да ползва коственно слънчевата енергия :
    1. слънцето нагрява стената ( нищо че на вън биха били отрицателни температури )
    2. климатика засмуква въздух затоплен частично от тази стена

    Бях чел някъде за 200W / м2 -* такава мощност можело да се извлече от слънцето без много услилия. Та грубо 2-3 м2 х 200W = ~ 500W повече само заради това че климатика е монтиран на южна стена.
    разсъжденията ти вървят в много правилна посока. *Изтърваш саме една малка подробност. *Ако навън е слънчево и хубаво време (зимен ден), то и температурите тогава са по-високи, а когато са по-високи температурите - както каза badr няма никакво значение къде е монтиран климатика.

    Но ако става въпрос, когато времето е много лошо - например някоя виелица - това е друг въпрос. *Само дето когато е виелица и кофти време слънцето е скрито зад дебел слой сиви облаци и не нагрява стената на блока и съответно споменатата от теб енергия я няма.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,741
    #14

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    Цитат Първоначално публикувано от alexi_dobrev
    Бях чел някъде за 200W / м2 - такава мощност можело да се извлече от слънцето без много услилия. Та грубо 2-3 м2 х 200W = ~ 500W повече само заради това че климатика е монтиран на южна стена.
    След обед слънцето пече от запад.А пък едни слънчеви дни има през зимата!!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    76
    #15

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)

    На фона на конвективния топлообмен от дебита на въздуха през кондензатора, топлообмена от излъчване е пренебрежимо малък.
    По добре гледай как ще ти е най-лесно да отведеш водата от обезскрежаването.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 157 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 16:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 28-12-08, 00:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 18:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 19:20
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 18:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе