Страница 1 от 156 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 2333

Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    21
    #1

    Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Търся информация за НЕинверторните модели - трябва ми за охлаждане и за отопление във времето когато не е пуснато парното още.



    Иначе имам едно инверторно мицубиши и знам как трябва да изглежда и работи един добър климатик Въпросът е, че ми трябва още едно по-евтино решение за 500-600 лева, а там съм бос кое е добро и кое не.



    Ако се изкажат и специалисти по Haier ще съм им много благодарен.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    31
    #2

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Купих си климатик Haier HSU-12HM03 B, инвертор,може ли някой да ми каже нещо повече за него. Какъв е този хигиенен режим и изобщо някакво информация! А също така дали се сменят филтрите, и кога? Как работи този режим на вентилатор?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    101
    #3

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)



    здравейте момчета, даите малко акъл гледам че в техномаркет-та са пуснали някакви hitachi-та на доста прилични цени ras/rac25yh4 за 850 лв и ras/rac35yh4 за 1000лв търсих ги по разните сайтовеи и там пише доста добри неща и направо извънземни параметри, но за тези пари нещо ми изглежда подозрително, а пък и маи са сделани в китай имате ли някаква представа, ще ми се да си взема нещо za отопление, качествено, икономичн и на прилична цена (това маи са несъвместими неща)


  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    18
    #4

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    ЗА ХАЕР 12 RD03 ОБИКНОВЕН МОДЕЛ ОТ ДОЛНИЯ ЦЕНОВИ КЛАС КОМПРЕСОР "РИЧИ" ТАЙВАН РАБОТИ ДОБРЕ ДО ОКОЛО -7-10, НО

    РАБОТИ СТРАШНО ШУМНО. ВЪНШНОТО ТЯЛО БУЧИ СТРАШНО, ОСОБЕНО АКО Е НА БЛИЗО ,ЧЕСТО ИМА ПРОБЛЕМ С КОМШИИТЕ

    ИНАЧЕ ТОПЛИ, вносител "МАГНУМ" РЕЖИМ ХИГИЕНА чистете редовно филтрите понякога светва и лампа, но не винаги. Инверторните не са лоши, но зависи от монтажа и експлоатацията колко ще изкарат ,

    също много шумни ,НО ТОПЛЯТ РЯДКО ДЕФЕКТИРАТ




  6. Nic
    Nic е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    20
    #5

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Искам да попитам дали всички климатици вкарват студен въздух по време на размразяването си и ако има такива, които не го правят кои са те?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #6

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Климатиците не вкарват студен въздух освен ако нямат опция "пресен въздух".

    При процеса на размразяване вътрешния вентилатор спира така че ти няма как да усетиш че духа студено.

    При размразяване климатика работи на охлаждане с тази разлика че и двата вентилатора спират(външен и вътрешен).

  8.  
     
  9. Nic
    Nic е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    20
    #7

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Ако сравним Midea и Osaka/неинверторните модели/ 12-ки, кой от тях е с по-добри параметри за отопление, като шум на външно и вътрешно тяло, работа на ниски външни температури, консумация на ел. енергия, ефективност и др. Решил съм да си купя климатик от тези два модела и като гледам те са от един и същи ценови диапазон, та се чудя кой от тях да избера. Благодаря Ви предварително за вашите отговори!

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #8

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Имам 2 мидеи 12-ки неинвертори MSF3 към 600лв излезнаха с монтажа някъде, но ако ще я взимаш за спалня - не ти препоръчвам, аз лично немога да спя с ТОЗИ климатик, може да има други НЕинвертори/за инверторите ми е ясно/, които да са по-подходящи. Климатиците ги имам 2-ри месец, топлят без проблеми стаите в които са, НО аз имах идеята да топля и друга съседна стая и коридора и..... т.н. /кубатурите на стаите се вписват с обслужваемата такава на 12-ките/ но не се получава въобще ЕФЕКТИВНО, бачкат почти постоянно ако не са затврени вратите [!]. сега се замислям за 3-ти, ама вече ще стане смешно за 50м2 3 климатика....пък и дали ще харчат по-малко 3, отколкото тези 2 постоянно...???

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    2
    #9

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    На нашия пазар има три вида климатици- на японски фирми ; на китайски фирми и ОЕМ - т.е. на български фирми. Японските се произвеждат в МАлайзия , Тайланд или Китай и въпреки това качеството им е гарантирано от производителя. Китайските - като Midea, Haier, CHIGO са с оригиналните си имена някои по-добри други по-лоши. На тези два вида можете да видите страници в нета защото са със запазена марка и традиции. Третия вид са поръчваните от наши фирми в Китай - ОЕМ ( или но нейм ) . Такива са Осака , Нео , САНГ, БЕКО.

    Необходимо е да ви кажа също че в Европа никъде не се произвеждат климатици освен в Италия и Белгия. Никъде в България "някъде край Бургас или Велико търново" не се произвеждат климатици. НИе нямаме такава производителност и още повече пазар за такова количество че да имаме завод. Единствено в Турция има производство на евтини климатици - LG.

    Естествено всеки климатик в себе си има чипове на Mitsubishi или на NEC. Но това не означава че той е продукт на MITSUBISHI. И Panasonic използва чужди части - например на OMRON ; FUJI ELECTRIC ; NEC ; MITSUBISHI .

    Основно и важно е според мен да се насочвате към специализирани фирми за климатизатори а не към супер маркетите. При специализираните фирми продавача желае да останете доволен от качеството на климатика за парите които сте дали . Целта е да няма изненадани и да не си мислите че ако купите САНГ за 400лв. или Мидея за 437 лв това е върхът на климатика . Естетствено не всеки може да си купи Panasonic или FUJI ELECTRIC. Важно е да знаете какво получавате за вашите пари .

    Ако имате мнения по моята теория пишете на адрес tempex@mail.bg

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    2
    #10

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Взе ли го? А топли ли ? Не естествено . Този климатик може да стопли стая около 7кв.м. - т.е. тоалетна. По-добре за тези пари си вземи катайска 12-ка или на Panasonic модела CS-A9/A12CKP който се произвежда в Малайзия. Или RS-9UA на FUJI ELECTRIC - 3.1kW на отопление.







    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Дайте мнение за този модел на Panasonic засега съм се спрял на него, имали основателна причина поради която да НЕ го купувам?

    http://get.bg/catalog/product_info.p...aabbb31c671294



    <div align="right">Originally posted by sirko*-*27/12/2004*:* 16:19:55</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    30
    #11

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    От доста време следя тази тема и смятам, че е полезна , НО практиката и опита поне за мен са най-ценни, затова ето малко инфо и от мен.

    Купих си климатик ОСАКА 9-ка(инверторен), цена с монтажа 750лв.

    Засега съм меко казано доволен! Ето малко факти:

    През летния сезон, сметката ми за ток беше около 20-25лв(имам бойлер, който е с часовник и работи само от 4:00 до 6:00 сутрин)

    Понеже ми казаха, че климатика през зимата(да се разбира, когато темп. са под нулата) НЕ е добре да се изключва, така и направих. През месец декември, климатика не е спиран изобщо. През деня и вечер го оставях на 18С, само сутрин преди да стана и вечер като се прибера го "засилвах" на 23С-25С. Стаята е 5м на 3м, първи етаж, съседите не ме топлят, абе драма , НО климатика се справя много добре и в тези условия! Сега идва най-интересното, сметката ми за ток, за месец декември, очаквах да е около 80-90лв, а тя е точно 51лв !!!

    Такива мнения търсих къде ли не, е не намерих, дано съм бил полезен.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Взе ли го? А топли ли ? Не естествено . Този климатик може да стопли стая около 7кв.м. - т.е. тоалетна. По-добре за тези пари си вземи катайска 12-ка или на Panasonic модела CS-A9/A12CKP който се произвежда в Малайзия. Или RS-9UA на FUJI ELECTRIC - 3.1kW на отопление.







    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Дайте мнение за този модел на Panasonic засега съм се спрял на него, имали основателна причина поради която да НЕ го купувам?

    http://get.bg/catalog/product_info.p...aabbb31c671294



    <div align="right">Originally posted by sirko*-*27/12/2004*:* 16:19:55</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    <div align="right">Originally posted by lozanov*-*13/01/2005*:* 08:07:41</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Aз случайно минах през Бургас ина излизане по пътя към София видях големи халета на "Техноклима" Какво ще кажеш за тях?

    Август 2004 г купих за офиса "Emerson" 24000BTU .Офиса е 22кв.м кубатура 63 куб.м.През лятото на по-малко от 23градуса по дистанционното не се сваля защото не се търпи студа.

    Преди Нова година когато паднаха температурите под нулата го оставях вечер на минимума -16 градуса и сутрин за нула време вдига температурата в офиса.Офиса е на около 500м от Варненското езеро, с 3 външни дебели бетонни стени и таван, 4 -тата стена е към неотопляем склад. Климатика поддържа температура и е комфортно -опрез деня се държи на 25-26 градуса по дистанционното.Тока за декемери беше 88-89 лв/ има включени 2 компютъра ,2 принтера, копирна машина,хладилник,апарат за топла/студена/ вода 6 лум. тръби по 80 вата/.

    За сведение -колегите в Бургас имат инверорен "Хисенце" 12- ка, но е голям студ повече от 13-15 градуса в офиса им не се вдига.Имат и окачен таван,3 вътрешни стени и същата квадратура.

    Но напрежението им е 180 В само

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    4
    #13

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    Отоплям си целия апартамент с 3 климатика. Двата са мощни инверторни Дженерал Електрик - еднакви. Доволен съм само от единия! Първия го монтирах преди години на десет см. от тавана. Втория го сложих под прозореца (на 60 см. от пода). Разликата е огромна! При първия климатик разликата между температурата на пода и таване е 5-6 градуса! Затова ако някой си купува климатик основно за отопление задължително да го монтира колкото се може по-ниско. Един приятел скоро ми каза, че е гледал за това и по телевизията. Някакъв чужденец у нас си поръчал климатик, сложили му го горе и той след това го преместил долу.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #14

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    За монтажа възможно най-ниско съм донякъде съгласен, обаче това не е възможно винаги. При мен няма къде да се сложи толкова ниско, и си мисля, че чак толкова ниско /60см/ няма да може да обърне въздуха добре в цялата стая /като си го представя, че нали уж имат някаква система на отопление самите машинки/ пък и "ветрилцето" винаги духа надолу .... аз моите си ги исках на 20см от тавана и мисля са достатъчни, то иначе и ще се праши много повече. а това, че на дистанционното показва 25 а то е 22 реално, не ме притеснява особено, купих си 3 термометъра за всяка стая и готово [8D]

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    4
    #15

    Re:Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)

    За Алексб

    Може би долу се прашат повече, не знам, но почистването им е по-лесно (не ти трябва стълба). За ветрилцето - то духа от хоризонтално до около 60 градуса. Аз моите съм ги нагласил почти хоризонтално. А въздуха се върти и от законите на физиката. Ако от горе духа топло, то стига до около метър височина, не по-долу.Застани пред климатика си и виж къде усещаш струята. За да е добре, при тавана трябва да е 26-27 гр., т.е. и съседа горе ще е доволен. При долен монтаж температурата навсякъде е еднаква.А и нали всички отопл.уреди са долу.Е, ако ти трябва и за охлаждане е друг въпрос, но колко месеца се охлаждаш и колко се топлиш? Нямаше да пиша всичко това ако не съм го проверил лично и не съм сигурен в голямата разлика при горен и долен монтаж. Разбира се ако нямаш място долу (както при теб), всякакви аргументи губят смисъл.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 156 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 16:37
  2. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 28-12-08, 00:13
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2007)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1699
    Последно: 31-12-07, 18:40
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 17:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2004)
    От Julian във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 157
    Последно: 30-12-04, 18:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе