Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 69

голям проблем с конденз и мухъл

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #1

    голям проблем с конденз и мухъл

    здравейте, имам проблем с КОНЗЕНЗА по стените, от който по късно се развива мухъл

    така е при мен, дограмата е обикновена дървена с гумени ленти за изолация

    изолирал съм външните стени на стаите с вътрешна изолация
    мухъла се появява по ъглите на стаите и тавана, а също и в коридора

    понякога избива за часове

    какво да правя
    ПОМАГАЙТЕ

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Хубава външна изолация.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Смътно си спомням че имаше подобна тема май тук.
    Ново строителство, нали?

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #4

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    на четири години
    голяма част е газобетон

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    546
    #5

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    И в моята стая беше така, но баща ми смени дограмата, направи външна и вътрешна изолация и за сега няма проблем...

    Има препарати за мухъл... Не съм сигурна за името, но се интересувай за CAVO, доколкото знам има два вида - за почистване и за "запечатване" (или предпазване), може би и двата ще ти трябват.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #6

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Цитат Първоначално публикувано от Silviya
    И в моята стая беше така, но баща ми смени дограмата, направи външна и вътрешна изолация и за сега няма проблем...

    Има препарати за мухъл... Не съм сигурна за името, но се интересувай за CAVO, до колкото знам, има два вида - за почистване и за "запечатване" (или предпазване), може би и двата ще ти трябват.
    благодаря за съвета, ползвам такива препарати но като че ли те по скоро предпазват временно отколгото да решат проблема

    ако махна уплътненията от дограмата дали ще има подобрение, защото в този случай ще топля тоя дето духа навън

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #7

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Аз имам голям проблем със съдържанието на темата ти ( и на много други ).

    ПРИНЦИПНО ПРЕДЛОЖЕНИЕ: {[IMHO] Не се приема. Нищо лично, поздрави. Malone}

    ЗА ВСЯКА ЕДНА ТЕМА ОР ДЪРА-БЪРА, СПЕЦИАЛИЗИРАНА ПО НЯКАКЪВ НАЧИН ВСЕ ПАК СЕ НАМИРАТ ПОНЕ 5 ФОРУМА, КЪДЕТО Е ВЕРОЯТНО ДА ПОЛУЧИШ ПОНЕ НЯКОЛКО ПО-ЗАСЛУЖАВАЩИ-СИ-ВНИМАНИЕТО ОТГОВОРА НА ВЪПРОСА СИ ( не омаловажавам мненията и компетентността на посетителите, тук, дори ги адмирирам )
    НЕ ВИ ЛИ ПИСВА ДА СТЕ МАСЙТОРИ ПО ВСИЧКО ? НЕ Е ЛИ ПО-РАЗУМНО ДА СЕ ПОСТВА ТАМ И В ПОСЛЕДСТВИЕ ДА СЕ ПУСНЕ ТУК ЕДИН ЛИНК С ГОТОВА РАЗРАБОТЕНА ДИСКУСИЯ И ЕВЕНТУАЛНО РЕШЕНИЕ ? ЕДИН ВИД 'РАМЯНА НА ЛИНКОВЕ' ПЪК И АКО ТУК НИКОЙ НЕ МИ ОТГОВОРИ ДЕСЕТ-ДВАДЕСЕСТ ДНИ И ПОСЛЕ ИЗНЕВИДЕЛИЦА НЯКОЙ МЕ ПОУЧИ, МЕРОДАВНО ЛИ МУ Е МНЕНИЕТО ? ? ?
    в твоя случай ако пуснеш едно трсене в гугъл веднага ще те вкара във форумите на сайтове като имот.бг, имоти.нет и др., които освен със свой собствен форум се явяват и изключително посещавани.

    Не ме разбирай погрешно, бих желал както да си решиш проблемите възможно най-бързо, и дай Боже аз да се поуча от това и да ти благодаря, така и ми се иска да се процедира най-правилно, което е да се събира мъдрост тук вместо да се генерира псевдо такава. със здраве.

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Да, решават го временно, но временното е близо една година, а препарата не струва почти нищо.
    Използвай един български, по полски лизенз.
    Много гадно мирише на белина, като пръскаш, но пък е идеален, ползвах го четири години.
    Сега изолирах отвън и смених с ПВЦ и ще видим сега зимата и напролет как ще е. Имай предвид, северната стена на балкона ми, буквално почерняваше.
    Препарата всъщност е два препарата, отделно се продават. С единия напръскваш и се маха мухъла почти незабавно, за минути. Още веднъж напръскваш за по сигурно, изчакваш да изсъхне и след това напръскваш с втория препарат, той запечатва повърхността.
    Идеална работа вършат.
    Държи поне година, докато почнеш пак да забелязваш някакви белези на мухъл. Повтаряш процедурата за 10 минути и още една година си спокоен.

    Ако не си намерил друго решение, обади се ще отида до магазина и ще видя точно как се казват препаратите, а и ще ти ги снимам.
    Ако няма такива покрай тебе, ще ти купя и ще ти изпратя.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    mitkko е доста прав, все пак е форум с компютърна насоченост тук
    но ето ти база за четене в по-обширен форум
    http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...ber=1942420369
    http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...age=&view=&sb=
    http://clubs.dir.bg/showthreaded.php...ber=1945335414
    а ако се разтърсиш както съветва mitkko , наистина ще намериш много и не твърдя че все компетентни мнения, но поне някое може да свърши работа в малко по-добра степен отколкото съвет от хора дето предимно компютри и програми обезмухлясват
    иначе - не си писал на кой етаж си, ъглов или вътрешен апартамент и прочее, щото тя монетата има 2 страни, мухъла може да се появява и от съседни помещения и от горни течове, а и от некадърно строителство.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #10

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    тъй като почти съм си херметизирал банята (щото мирише гадно от шахтата) на тавана ми се появява мухъл...

    много доволен останах от един латекс - български май, има го в бриколаж, който се продава заедно със специална течност; маже се стената*тавана с течността после с латекса се боядисва; в резултат значително се увеличиха free-мухъл интервалите, а и мухълът се появява много по-малко и бавно

    Има препарати за мухъл
    разни специални препарати за премахване на мухъл не купувам - просто си използвам белина или доместос - вършат същата, че и по-добро работа, а и са по-евтини (освен това антимухъл спецпрепаратите имат същия химикал като белината, т.е. май са си разредена белина почти);

    именно с доместос си почистих тавана от мухала - стана си бял, после с гореспоменатия двукомпонентен латекс (има и чуждестранни май, но са по-скъпи...)

    конденз и мухъл се появава и при дървена стара дограма и старо панелно строителство - както ми се случи на мен в спалнята, в ъгъла по стената слой вода!, изду ми се пракета, ужас! - този ъгъл просто е най-студеният и т.н.

    успех!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    от 4г се боря с мухала и научих 1 важно нещо
    Веднъж появи ли се не можех да го махнеш !!!
    ( освен ако не смениш къщата ) но и там гаранция няма

    Мухала се появява веднага ако сложиш калпава изолация , направена ( произведена или доставена ) от търгаши !

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #12

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    @snoopdoggystyle,
    Мисля, че си поредната жертва на лоша термоизолация! "Запечатването" на помещението води до повишена влажност, а от там и до мухъл. Спасението е редовно проветряване - по 1-2 часа дневно широко отворени прозорци или врати. Препаратите за премахване на мухъл са като аналгина срещу главоболието-отстраняват временно проблема, но не и причината.

  16. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #13

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    С препарата е временно решение само.Трябва добра изолация и проветрение.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    от 4г се боря с мухала и научих 1 важно нещо
    Веднъж появи ли се не можех да го махнеш !!!
    ( освен ако не смениш къщата ) но и там гаранция няма

    Kaто смениш дървената дограма спира да диша през дограмата. Помещението се запечатва .Или ти трябва клима с обвзвлажняване. Тогава трябва и добра външна топлоизолация. Както каза Lupus проветрението м е майката.
    Тази зима при тухлен зид някъде 50 см капеше конденз като роса от хоризонталната част след дограмата / при мен е около 35 см.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Саво и белина са аобсолютно едно и съшо нещо - 5% разтвор на натриев хипохлорид. Разликато е само в цената и опаковката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYA12LCC - голям конденз при разскрежаване
    От yasoo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 02-01-08, 19:47
  2. Проблем ли е изтичането на конденз в студено време
    От lubo74 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 09-11-07, 23:41
  3. голям проблем
    От Jepeto във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-07, 22:36
  4. голям проблем с pc-то ми
    От wheeler във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-03-06, 11:09
  5. проблем !!!!!!!! и то голям
    От flood_master във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 27-08-03, 08:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе