Резултати от 1 до 15 от общо 15

Проблем ли е изтичането на конденз в студено време

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    23
    #1

    Проблем ли е изтичането на конденз в студено време

    Здравейте имам два климатика единият е HITACHI RAS/RACE14H2 а другият е MITSUBISHI -MSZ-GС25VA интересното е,че при митсубишито тече много повече конденз отколкото при хитачито.Ще ви бъда благодарен ако някой сподели мнение и дали това е притеснително.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #2

    Re: Проблем ли е изтичането на конденз при студено време.

    Кога и от къде тече?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    23
    #3

    Re: Проблем ли е изтичането на конденз при студено време.

    от външното тяло си капе почти постоянно

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #4

    Re: Проблем ли е изтичането на конденз при студено време.

    Нещо с хитачито не е на ред значи.
    Или се пълни с конденз, или изтича скришно, или не работи правилно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    23
    #5

    Re: Проблем ли е изтичането на конденз при студено време.

    Благодаря

  7. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #6

    Re: Проблем ли е изтичането на конденз при студено време.

    Цитат Първоначално публикувано от bobo21
    Нещо с хитачито не е на ред значи.
    Или се пълни с конденз, или изтича скришно, или не работи правилно.
    Много те моля да не се изказваш толкова много неподготвен , защото по този начин заблуждаваш хората.Колкото до конденза от външното тяло за него от значение са много фактори , особенно важи това когато говорим за инверторни климатици.Ако Хитачито работи на 20 процента от мощността си за да подържа зададената температура , разбира се че конденза от външното тяло е много малък , дори и може да липсва(особенно при малка влажност на въздуха).
    Като извод мога да направя , че количеството конденз отделяно от външното тяло изобщо не е показател за нормална работа на един климатик , особенно при инверторните климатици.Направи един опит с Хитачито задай му 32 градуса и остави отворени прозорците за около 10 минути , гаранитирам , че ще потече като "лейка" външното тяло.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #7

    Re: Проблем ли е изтичането на конденз при студено време.

    Факт, ако хитачито е по-слабо натоварено ще прави по-малко конденз.

  10. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #8

    Re: Проблем ли е изтичането на конденз при студено време.

    Цитат Първоначално публикувано от bobo21
    Факт, ако хитачито е по-слабо натоварено ще прави по-малко конденз.
    Еми да.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    23
    #9

    Re: Проблем ли е изтичането на конденз при студено време.

    благодаря ви

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #10

    Re: Проблем ли е изтичането на конденз при студено време.

    И аз ще използвам темата, за да попитам нещо подобно. Включих климатика Hier 22ka на отопление и работи 5-6 часа. Като го спрях от външното тяло започна да тече доста силна струя за около 5 минути. Отделно има тръба, която е за конденза, но тя отива в улук и не знам дали оттам изтича вода (но оттам си е нормално). Не знаех, че и от външното тяло от някаква дупка ще тече. Техникът по телефона каза, че било нормално, но аз не съм сигурна дали не се е запушило нещо?

  13. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #11

    Re: Проблем ли е изтичането на конденз при студено време.

    Sunny

    Спи спокойно, нормално е.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #12

    Re: Проблем ли е изтичането на конденз при студено време.

    Влагата кондензира върху студена повърхност.
    В режим на отопление това е топлообменника на външното тяло, на охлаждане - на вътрешното.

    Цитат Първоначално публикувано от Sunny
    И аз ще използвам темата, за да попитам нещо подобно. Включих климатика Hier 22ka на отопление и работи 5-6 часа. Като го спрях от външното тяло започна да тече доста силна струя за около 5 минути. Отделно има тръба, която е за конденза, но тя отива в улук и не знам дали оттам изтича вода (но оттам си е нормално). Не знаех, че и от външното тяло от някаква дупка ще тече. Техникът по телефона каза, че било нормално, но аз не съм сигурна дали не се е запушило нещо?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #13

    Re: Проблем ли е изтичането на конденз при студено време.

    Здравейте,
    става въпрос за инверторен Хайер 12. През лятото изтичаше конденз от вътрешното тяло през дренажната тръба. Сега като е обърнат на топло не тече нищо, обаче за сметка на това капе от външното тяло. Нормално ли е това ?
    Освен това за самата работа на климатика - външното тяло не работи постоянно, чувам го като се включва за около минута на всеки 5 минути. Нали инверторите трябва само да забавят обороти и плавно да променят мощността ? Вентилатора съм го сложил на Ауто, като се включи духа на най-ниската степен, поддържа си 22 градуса в две стаи / преходни, без коридор / около 40 м2 са общо.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #14

    Re: Проблем ли е изтичането на конденз при студено време.

    Климатика ти работи нормално.Външното тяло капи само когато е висока влажноста на въздуха,разбирай около нулата.А това че спира външното тяло или стаята е топла или климатика е преоразмерен.Като стане по-студено ще работи нормално.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #15

    Re: Проблем ли е изтичането на конденз при студено време.

    Цитат Първоначално публикувано от lubo74
    Здравейте имам два климатика единият е HITACHI RAS/RACE14H2 а другият е MITSUBISHI -MSZ-GС25VA интересното е,че при митсубишито тече много повече конденз отколкото при хитачито.Ще ви бъда благодарен ако някой сподели мнение и дали това е притеснително.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
    Това е нормално господине. Не се притеснявайте. Може да събирате водата и да поливате цветята на терсата с нея или да доливате акумулатора на колата с нея. Всички клими отделят конденз ако е по-висока влажността на въздуха и са усилени повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. голям проблем с конденз и мухъл
    От snoopdoggystyle във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 68
    Последно: 20-11-13, 18:10
  2. Fujitsu AO28ТPR на 100V - проблем при студено време
    От jankov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 04-01-11, 20:42
  3. Отговори: 16
    Последно: 26-12-10, 02:33
  4. Отговори: 10
    Последно: 27-12-06, 23:46
  5. Win2003 Activation, след изтичането ?!
    От Zetle във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 22-11-04, 09:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе