Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 69

голям проблем с конденз и мухъл

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #31

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Имаше много плесен в спалнята, обаче след като напръскахме със САВО, после боядисахме с една противоплесенна полска боя (има и българска, ама много гадно мирише) вече половин година няма и помен от плесен. Боята я взехме от Бриколаж, но предполагам я има навсякъде. Мисля, че и в практикер виждах подобна.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #32

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Питах в два-три битово-строителни магазина за боя термомакс и термошийлд - продавачките нищо не знаят по въпроса.

    Къде се продава това чудо ? Някакви специализирани магазини/верига ли е това ?
    в София има магазин на ул. Хризантема - на ъгъла на бул. Гоце Делчев и цар Борис 3 - по диагонал от другата страна е пазара на Красно село (по Борис 3 върви трамвай 5, по Гоце Делчев - автобус 83) ето карта: http://www.ukazatel.com/sofia_map.php?l=Х

    използвах термомакс в ъгъла, където ми се образуваше конденз, засега няма; май е по-икономично с мече, щото с четката покрих по-малко пространство двукратно (1 л за 3 кв.м.); едно търсене в бълг. странцици в Гугъл ще ти даде много мнения и указания, както и по-горните линкове.....


  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2
    #33

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Термошилд продават и на бул. Дондуков 24Б - в двора. Имат и бригада, дето го полага - мен ми свършиха чудесна работа. Имам един GSM 0888 231624 - инж. Огнян Въгленов - той е шефа

  5. pissimissi
    Guest
    #34

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    еееееййй хора много съм доволна, тази зима минах без конденз - мъжа ми монтира нещо пластмасово с някаква пластина вътре която се отваря като
    стане по - влажно в помещението а особенно в кухнята, не ми е ясен принципа важно е, че стъклата не течаха взех телефона на фирмата която
    предлага това нещо / 02-962 57 54 или 0888 286 379

  6. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #35

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Цитат Първоначално публикувано от pissimissi
    еееееййй хора много съм доволна, тази зима минах без конденз - мъжа ми монтира нещо пластмасово с някаква пластина вътре която се отваря като
    стане по - влажно в помещението а особенно в кухнята, не ми е ясен принципа важно е, че стъклата не течаха взех телефона на фирмата която
    предлага това нещо / 02-962 57 54 или 0888 286 379
    можеш ли да го снимаш?

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #36

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Аз на работата имам една машинка влагоуловител.Едно правоъгълно такова с чекмедже в което се събира водата и потенциометър с който се задава каква влажност да подържа.Има си и реленце и включва и изключва.Сложено е в едно много влажно помещение.В понеделник ще го снимам с телефона и ще го постна.

  8.  
     
  9. SAGE
    Guest
    #37

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Аз на работата имам една машинка влагоуловител.Едно правоъгълно такова с чекмедже в което се събира водата и потенциометър с който се задава каква влажност да подържа.Има си и реленце и включва и изключва.Сложено е в едно много влажно помещение.В понеделник ще го снимам с телефона и ще го постна.
    Няма нужда да го снимаш. Продават се на доста места, дори и в METRO вече ги има.

    Ето една "снимка" от : http://www.tweuropebg.com/youlong/yl2100more.htm

  10. pissimissi
    Guest
    #38

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    това за което говоря не е влагоуловител и въобще не е толкова огромно и няма никакви вани за събиране на вода, дълго е около 60 см щироко около 2 см, монтира се на самата дограма, когато има предпоставки за конденз се задейства клапа който пропуска въздух

  11. mira_bg
    Guest
    #39

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Ето откъде може да се поръча ТермоШилд и ТермоМакс!! http://www.utilitiesbulgaria.com/thermoshield.htm

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #40

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Нашето решение на този проблем е ВЕНТИЛАЦИЯ!
    Освен ежедневното проветряване мъжът ми постави и хубав мощен ел. вентилатор на отдушника в банята, който работи почти без прекъсване и още по един такъв на комина в кухнята и в хола, които пускам само от време на време при нужда (освен абсорбатора над печката разбира се).
    Повярвайте ми, при нас течаха реки а сега няма и капчица конденз никъде.
    Не споменах, че апартамента ни е външен ъглов изолиран и с подменени дограми.

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #41

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Съгласен съм с последното мнение. Може би това е най-лесния начин , стига да има къде да поставиш вентилатора (отдушника). Даже не е необходимо да е с ел. двигател , важното е да има връзка с външната среда и решава проблема на 100 %.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #42

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    То в тоз форум нямаше ли някакви тарифи за рекламите ?
    Има, имааа.... Не може бос през лука.

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #43

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    Не смятам, че всяка полезна информация трябва да се счита за реклама! Ако имаш алтернатива която не би "прозвучала" като реклама - сподели я!

    \\ Добавено:
    Е и с какво сега темата е полезна за този които я чете? И какво спечелихте Вие както я редактирахте - едно голямо НИЩО! - добре че я прочетох преди това, че да науча нещо което ще ми бъде полезно!

    ...и не забравяите приказката - "Прекаленият светец и Богу не е драг..."


    \\ Добавено:2

    По вашата логика 95% ОТ ПОСТОВЕТЕ В РАЗДЕЛ "ОТОПЛЕНИЕ И КЛИМАТИЗАЦИЯ" трябва да бъдат изтрити - АМИ ИЗТРИЙТЕ ГИ ДЕ, КАТО СТЕ ТАКИВА ЕРБАПИ И "БОРЦИ" ЗА СПРАВЕДЛИВОСТ!

    ...на умряло куче нож да вади, всеки може...


  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #44

    Re: голям проблем с конденз и мухъл


    Pat, извинявай, но когато някой се регистрира преди 5 минути в един форуми и първата му реплика е колко велик е един продукт, а като аргумент посочва единствено и само връзка към някаква страница - е за мен този човек е пуснал определен набор от ключови думи в Google и е наспамил форумите които са излезли като резултати. А спама аз го маразя органически.
    Използвай даден продукт, помогни и на другите със съвет - добре, ще ти повярвам, но иначе - не върви, и без това ежесекундно по радио, телевизия и преса се опитват да ми промият мозъка колко велик е даден продукт, било то прах за пране, банков кредит или дамска превръзка. Айде без мен.
    Ако мислиш, че не съм прав - можеш да ме обориш аргументирано

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #45

    Re: голям проблем с конденз и мухъл

    След тези аргументи съм съгласен с теб!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYA12LCC - голям конденз при разскрежаване
    От yasoo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 02-01-08, 19:47
  2. Проблем ли е изтичането на конденз в студено време
    От lubo74 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 09-11-07, 23:41
  3. голям проблем
    От Jepeto във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-07, 22:36
  4. голям проблем с pc-то ми
    От wheeler във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-03-06, 11:09
  5. проблем !!!!!!!! и то голям
    От flood_master във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 27-08-03, 08:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе