Резултати от 1 до 7 от общо 7

голям проблем с pc-то ми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    25
    #1

    голям проблем с pc-то ми

    Имам сериозен проблем с компютъра ми-AMD Athlon 2000+;GIGABYTE GA-7VA VIA KT400;256DDR 400;Monitor MAG796PF;GF TI4200 chaintech;maxtor 80gb 7200.Имам компютъра ми от около 3 години и от самото начало часовникът ми винаги се променя,при стартиране на уиндоуса ,ми дава press F1 from check....нещо си.А от около три месеца насам се появи по-сериозен проблем и незнам от какво може да е: след като си инсталирам някои драйвери за видео картата минава около три седмици и започват проблемите-при стартиране на някоя игра монитора дава черен екран и ми изписва да сменя резолщцията или честотата,а допреди това сам играл на тази резолщция и честота,след преинсталиран на драйверите отново става за игра за период около три седмици.Имам чувството че това става след,като настроя TV OUT-а,но не сам сигурен.По-принцип монитора ми разрешава 1024/768 на 100HZ.Предварително благодаря за отговора.

  2.  
     
  3. Fani
    Guest
    #2

    Re: голям промблем с pc-то ми

    Струва ми се,че това е по-скоро софтуерен отколкото хардуерен проблем. Друго не мога да ти кажа,не съм наясно. Някой друг ще даде по-компетентно мнение,надявам се.

  4. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #3

    Re: голям промблем с pc-то ми

    ...от самото начало часовникът ми винаги се променя...
    Как точно се променя? Ако се нулира или изостава и показва минало време, обикновено трябва да се провери батерията на дъното. Ако си променя часовете, може да е от настройките на часовата зона в Windows.

    ...press F1 from check....нещо си.
    Ако това съобщение излиза още при включването на компютъра, значи има хардуерен проблем или трябва да се настрои нещо в BIOS. Ако е след стартиране на Windows - не знам...

    За проблема с честотата и драйверите - явно е въпрос или на правилно инсталиране (не си писал дали си сложил драйвери за дъното, например), или е от настройката на TV Out-а.

    Ще те посъветвам следното:
    1. Провери си напреженията и температурите в компютъра. Можеш например да използваш SpeedFan.

    2. Провери си настройките в BIOS. Ако наистина батерията на дъното не работи и настройките се нулират, ще ти трябва нова батерия; освен това правилните настройки там т гарантират безпроблемна работа на устройствата, доколкото зависи от дъното.

    3. Виж някое ръководство за настройка на TV Out-а. В момента не мога да ти дам линк, но по-късно ще гледам да намеря нещо.

    Промяна: Виж тук и тук.

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Re: голям промблем с pc-то ми

    Цитат Първоначално публикувано от wheeler
    Имам сериозен проблем с компютъра ми-AMD Athlon 2000+;GIGABYTE GA-7VA VIA KT400;256DDR 400;Monitor MAG796PF;GF TI4200 chaintech;maxtor 80gb 7200.Имам компютъра ми от около 3 години и от самото начало часовникът ми винаги се променя,при стартиране на уиндоуса ,ми дава press F1 from check....нещо си.А от около три месеца насам се появи по-сериозен проблем и незнам от какво може да е: след като си инсталирам някои драйвери за видео картата минава около три седмици и започват проблемите-при стартиране на някоя игра монитора дава черен екран и ми изписва да сменя резолщцията или честотата,а допреди това сам играл на тази резолщция и честота,след преинсталиран на драйверите отново става за игра за период около три седмици.Имам чувството че това става след,като настроя TV OUT-а,но не сам сигурен.По-принцип монитора ми разрешава 1024/768 на 100HZ.Предварително благодаря за отговора.
    Не ти е наред видеокарта. Може би и батерията ти не е наред. Смени я, струва 2-5 лв.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    25
    #5

    Re: голям промблем с pc-то ми

    И аз мисля,че ми дава error i press f1 to check... защото ми е за смяна батерията на дъното,часовникът сменя сам дори годината,а относно видео-картата ми преинсталирал сам няколко пъти драйверите,преинсталирах и уиндоуса на няколко пъти,speedfan ми дава температурите че са добре.Май най-удачното решение е да събера пари за нов компютър той и без тва тоя е тъжен вече като конфигурация.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #6

    Re: голям проблем с pc-то ми

    hi, wheeler,
    Батерийката на дънната ти платка поддържаща настройките на БИОС-а и часовника ти е за смяна! Нормално е за 3 години една такава батерийка да се изтощи. И преди мен ru-boy ти го е написал.
    Сложи си нова и проблемите ще ти се решат. Не ти е още съвсем за изхвърляне РС-то, освен, ако не си запален геймър. Заради едни 2-3 лв. да сменяш цяло РС - според мен не си струва!
    Успех!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: голям проблем с pc-то ми


    бих те отървал от него срещу скромна сума

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Голям проблем!
    От juspar във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-12-11, 22:04
  2. Голям проблем с лаптоп
    От peacemakera във форум Мобилни устройства
    Отговори: 14
    Последно: 06-11-07, 08:53
  3. голям проблем
    От Jepeto във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-07, 22:36
  4. АТX проблем-ГОЛЯМ...Помагайте!!
    От g_velev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 07-04-05, 11:23
  5. проблем !!!!!!!! и то голям
    От flood_master във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 27-08-03, 08:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе