Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1

    Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Днес без малко природата да успее да победи моя хубустник , температури -3 до 0 , имаше доста топене.
    Прибирам се значи и чувам тракане , в крайна сметка с ужас разбрах че бръмченето е от моето педалче.
    Дори му бях направил козирка да не го вали отзад питчицата.
    В крайна сметка проблема не беше отзад, а отпред.
    Някак си е успял да натрупа лед на въздухо-заборника , пак че не си е счупил перчицата.
    Днес не е валяло и изглежда е натрупало някак си.
    Кофти дизайн на решетката предполагам. Имат какво да оправят китайците още.
    Пускам видеота : първото е общ план

    https://www.youtube.com/watch?v=ija_VD8jO70#

    Второто е къде е проблема :

    https://www.youtube.com/watch?v=HQOKjFN3izU#

    Имам и снимки все се надявах че ще изкара зимата само с две размразявания , но не би,
    Източих един бойлер вода отгоре и го размразих на 100%

    Извод : слагайте педалите където имате достъп за да може да ги поливате с вода за да пораснат големи.

    Кандидатствам за приза за най-замръзнал климатик ама да не правя двоен пост пускам тук.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #2

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty


    Кандидатствам за приза за най-замръзнал климатик ама да не правя двоен пост пускам тук.
    Губиш приза за най-замръзнал климатик на момента https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg557833 . Моя имаше 8см лед в тавата.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #3

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    брей вярно много зле е било, при мене 3 4санта имаше на дъното. но е било достатъчно за да огъне тавата отстрани.

    и при мен в тавата винаги има вода а нивелиран, лично ги връщах че беше легнат напред.

    нагреватели има в една фирма 15-тина лева фриго-нещо си мисля , излиза като търсиш силиконов нагревател.
    мисля да си ги направя с копче за осветление така аз ще знам кога работи и има ли смисъл, и другата зима да не ги поливам постоянно.



  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #4

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.



    Педалите винаги слагаме на удобно място, където всяка вечер да видим и да чуем , за да може да им помогнем !

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #5

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Цитат Първоначално публикувано от dimon


    Педалите винаги слагаме на удобно място, където всяка вечер да видим и да чуем , за да може да им помогнем !
    Така е. Отоплението с климатик е евтино, но изисква малко внимание и грижа.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #6

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Като чета хилядите оплаквания, май не е много малко вниманието и грижата. И не винаги е възможно да ти е "до гъза" монтиран. То и на дърва е евтино, а също и там си иска "малко" грижа и внимание по тази логика.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #7

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Е хайде сега, час и половина поливане с топла вода за цялата зима от октомври до април - много грижа ли е?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #8

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Цитат Първоначално публикувано от dimon
    Педалите винаги слагаме на удобно място, където всяка вечер да видим и да чуем , за да може да им помогнем !
    По-скоро имах предвид поста, че трябва да са близо до ползвателя, че да ги обгрижвал. При доста случаи май не се разминава само с едно къпане, а се налага по-редовна баня. Освен това чета и за перманентни дефрости, бучене, тътени и резонанси и т.н и т.н. Но това си зависи от външни температури, модел, марка, помещение и т.н. Вярно, че последните години станаха по-топли зимите, но като нищо може да се зареди един по-дълъг период с истински зими, което през моето детство беше нещо нормално.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    10
    #9

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Извод : слагайте педалите където имате достъп за да може да ги поливате с вода за да пораснат големи


    Това са глупости,е..х го в климатика ако трябва да му робуваш.Аз също съм със същия климатик , такъв проблем нямам.Проблемът може да идва от отводняването на климатика , пластмасовото коляно което се слага от долу , и понеже е с малко сечение , замръзва супер лесно.Вече втора зима карам с 50-ката и съм очарован от работата й , дори и при -20 , не съм го виждал по-замръзнал от нормалното.

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #10

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Цитат Първоначално публикувано от vRsJdEbEn
    дори и при -20 , не съм го виждал по-замръзнал от нормалното.
    .Колко да е нормално,щом за повечето не е?

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #11

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    коляно няма - замръзва като дупе и почва да трупа лед. не си го виждал защото сигурно не го виждаш не че е спрял просто този път наистина почна да чука перката, което хич не е на добре. не беше замръзнал долу има сигурно 10-тина санта до дъното на тавата, а отстрани докато се топи водата в най-лошият случай ще трака до края на зимата. не в най-лошия случай докато не спре

    VanDan : винаги има място - още 100 лева за тръби и можех да го сложа на покрива. или 200 и директно долу под блокчето на кота 0. 20 метра тръби не са проблем на тази машина. винаги може да има достъп, зависи каква е нагласата.
    аз след осаката вече вътре във тераса отгоре никога няма да сложа машина - много боли глава от удари в стойките.
    ако няма достъп - 20-тина лева за реотанче ако няма модела - на фона на 1000 или 2-те хилки които си инвестирал в клима е смешно да се пести.


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #12

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Виж, това за реотанчето, особено ако е с "умно" управление (поне ключе отвътре) не разбирам защо не се прилага по-масово.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #13

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Цитат Първоначално публикувано от vRsJdEbEn
    Извод : слагайте педалите където имате достъп за да може да ги поливате с вода за да пораснат големи


    Това са глупости,е..х го в климатика ако трябва да му робуваш.Аз също съм със същия климатик , такъв проблем нямам.Проблемът може да идва от отводняването на климатика , пластмасовото коляно което се слага от долу , и понеже е с малко сечение , замръзва супер лесно.Вече втора зима карам с 50-ката и съм очарован от работата й , дори и при -20 , не съм го виждал по-замръзнал от нормалното.
    Това, че ти нямаш проблем не значи, че не се случва и на най-добрите машини. Днес нямаш проблем, другата зима имаш. Така, че по-добре си следи машината, защото не е радиатор и не работи като такъв.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #14

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    не знам дали сте видели от къде излезе че е тракането - второто видео - това дори и реотанче не може да го разтопи , също така се случва сега когато вече всичко се топи. при -20 си замръзваше всичко и само си трупаше лед,а аз си го полива щото ми е пред очите и ме дразни като се испикае не във импровизираната ми дренажната ми система.
    климата беше чиста отгоре без калпак , няма какво да капе отгоре и, само небе е, леда не е много но е там.
    освен с перката да е почнал да вдига вода от тавата и да се кача горе??? иначе 1 метър реотан и там

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    9
    #15

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Това, че ти нямаш проблем не значи, че не се случва и на най-добрите машини. Днес нямаш проблем, другата зима имаш. Така, че по-добре си следи машината, защото не е радиатор и не работи като такъв.
    Потвърждавам! Същия модел Дайкин със замръзнала тава(доста) и за съжаление деформирана и спукана тръба на топлообменника на възможно най- неприятното място.
    p.s. Тръбите на питата са адски тънки...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 10:58
  2. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 11:59
  3. Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!
    От sladi4kia във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 06-02-11, 20:35
  4. Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²
    От cheto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 43
    Последно: 09-01-11, 00:05
  5. Отговори: 6
    Последно: 20-03-05, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе