Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 33 от общо 33

Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #31

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Точно така т.2 и т.3 - там тавата опира директно във външната пита, а вътрешната е на една тръба разстояние от дъното....

  2.  
     
  3. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #32

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Да не би през 2012г., Дайкин да са си оправили "ненужното" обескрежаване под -5градуса. Предишните модели на FTX50, и FTYN50
    мисля че не страдат от проблема със спуканите топлообменници.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #33

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Цитат Първоначално публикувано от ya
    Да не би през 2012г., Дайкин да са си оправили "ненужното" обескрежаване под -5градуса. Предишните модели на FTX50, и FTYN50
    мисля че не страдат от проблема със спуканите топлообменници.
    не проблема си е наличен и обсъден на много места във форума - 50 и 60 FTX GV размразява си по чесовник точно както е написано в сервизното.
    тук НЕ става дума за новия FTXN и FTYN. при тях нямам идея как е дефроста.
    тавата е огъната от два дни непоглеждане че имах запой иначе доста поливах тази зима. видеото съм го пуснал вече при температури околу нулата,а не в големия студ. предполагам е вдигало вода от тавата и е мятало нагоре и навън към решетката или е взело отзад въпреки че нямам нищо над климатика, и съм разчистил защото смъквах и преди няколко дни пак поливах през капака.

    климатика ми е нивелиран.
    проблема е в кофти отводняването - малък и само един отвор, и лош дизайн на тавата която в точките м/у 2 и 3 има да не казвам обратен наклон но е хоризонтална и както казват колегите то е опрян директно в тавата.

    Само акоможе колегите да кажат цена за топлообменик и смятам темата за приключена. Просто информативно да се знае за сега нямам нужда - хванах го на време




    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 10:58
  2. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 11:59
  3. Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!
    От sladi4kia във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 06-02-11, 20:35
  4. Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²
    От cheto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 43
    Последно: 09-01-11, 00:05
  5. Отговори: 6
    Последно: 20-03-05, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе