Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #16

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    ай стига бе !!!
    пусни малко снимки да видим. къде в кой град ? при какво време ? поливал ли си го? текло ли е нещо отгоре му?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #17

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Имам 3 такива случая с FTX50 в София. Случаят се решава със слагане на допълнителен нагревател във ваната

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    9
    #18

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    ай стига бе !!!
    пусни малко снимки да видим. къде в кой град ? при какво време ? поливал ли си го? текло ли е нещо отгоре му?
    Снимки имам на телефона,но си изтрих програмата за нокиа от компа(пак ще трябва да я кача).Нищо не е текло отгоре, просто е задържал вода и беше станал на буца, особенно в долната част. За Варна става въпрос.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    10
    #19

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Точно за това външните тела трябва да се нивелират , за да е задържат вода....
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #20

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Цитат Първоначално публикувано от vRsJdEbEn
    Точно за това външните тела трябва да се нивелират , за да е задържат вода....
    Абсолютно вярно е, само дето това не те спасява от замръзване ако има условия.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #21

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Подкрепям Мега

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #22

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Проблем с FTX50 има и той е в конструкцията на самата тава - мои наблюдения! В края на питата ,при колената тавата е изпъкнала навътре и питата е долепена до дъното - особено външния топлообменник и при замръзване тръбата става на макарон.... Три броя и при мен със спукан топлообменник на едно и също място - в самото начало след колената! Просто факти!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    10
    #23

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Разбира се ,спор за това няма, но оказва голямо влияние , особено ако му е сложен мущука ....

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #24

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    аз не слагам но имам наблюдения на 3 - нямаха проблеми и дори и не са ги поглеждали, моя обаче си замръзваше дори малко поокриви тавата.
    къде по точно аз не видях да опира все пак не съм се навирал а и нямам как да огледам отвсякъде.
    тук ли :


  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    9
    #25

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Точно там, на завоя на питата, долната тръба на вътрешната пита, като спуканото е към външната(м/у двете)... дано с нагревател да стане.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #26

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Говорим за едно и също място, но след ремонта вече няма да имат възможност да се дънят там - просто тази тръба вече я няма.... Да, тръбите са доста тънки, но и леда тази зима се позадържа доста дълго време.... при мен и трите клими са на места, където условията за замръзване са доста благоприятни - вятър, влага и доста студ!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #27

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    на края на питата или на завоя къде се огъва?
    червеното кръгче е на края а не на завоя... трябва да рисувам ...

    1?2? ili 3? 2 е завоя на питата 1 е страната към компресора. 3 е предната страна. дренажа е между 1 и 2.

    коя страна на питата се пука външната или вътрешна - топлообменика е двоен?


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #28

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    Ние имаме една 60ка при която пропуска е при точка 3.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    9
    #29

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    На номер 2! На вътрешната пита, м/у двете(от страната към външната)

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #30

    Re:Daikin FTX50GV педала замръзна накрая на зимата!!!ВИДЕОТО е за една друга тема.

    мдам наистина много лед трупа там и не се и чисти и моя сгъвката на питата - значи е проблем и сгъвката и края , позиции 2 и 3.
    там си мисля че опира директно тавата - иначе около дренажният отвор има разстояние до то. евентуално да се повдигне с нагревателя
    точно м/у 2 и 3 дори малко се огъна тавата леко. не като на мицубишитата и това само за ден и половина зимата го изтървах. ще пусна снимка като си намеря кабела за фотото.
    те станаха много пукнатите машини станаха 7 вече ... за колко ли не се знае.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 10:58
  2. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 11:59
  3. Daikin FTXS35G - замръзна ми външното тяло!
    От sladi4kia във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 06-02-11, 20:35
  4. Daikin FTX50GV за помещение от 25 m² + спалня от 12 m²
    От cheto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 43
    Последно: 09-01-11, 00:05
  5. Отговори: 6
    Последно: 20-03-05, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе