Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45

Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #16

    Re:Апарат за предпазване от токов удар и др. п

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Забелязвам никой от тези производители на такива защити не дава времето за реакция на тези устройства.

    Тоест - тези схеми са добри за 50% от случаите, за другите 50% просто няма да имат време да реагират. Ето защо мисля, че 95% или да не говорим за 99% защита е прекалено силно казано и невярно.
    Бе всичко си дават хората http://www.zashtiti.com/rabota.html и в pdf-чето си пише, ма предположението ти за реакция от мили-секунди е оптимистично. Но няма 100% защита - с това съм съгласен. Всякакви вариации на тема AVR също са инертни.

    П.С. ЕОН, ЧЕЗ и ЕВН са педерасти калпазани.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #17

    Re:Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?

    Сори, сега видях Tr ( времезакъснение при изключване ) = 2сек. Боже божееее....(кръсти се)

    Как беше оня старт виц:

    Мутра и фолкпевица си говорят малко преди да почнат:

    "- Мили, обещай, че ще ме пазиш!!!"
    "- Разбира се, мило, ще те пазя"

    Почнали те... и точно "на момента".... мутрата закрещяла:

    "-ПАААЗЗЗИИИИ СЕЕЕЕ"


  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #18

    Re:Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Сори, сега видях Tr ( времезакъснение при изключване ) = 2сек. Боже божееее....(кръсти се)
    .....
    Защо се чудиш? Това се прави нарочно, за да се избегне задействане на защитата от кратковременни пикове или спадове в напрежението. По-високите къси пикове се обират от арестерите, а спадовете не са опасни за електрониката, защото винаги след изправителя има електролити, които ги поемат. В моите устройства HG07 също съм въвел подобно закъснение, за да се избегнат фалшиви съобщения за отпадане на мрежовото захранване.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #19

    Re:Апарат за предпазване от токов удар и др. п

    И аз това щях да репликирам - Че той тока... не се движи чак толкова бързо.


    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Сори, сега видях Tr ( времезакъснение при изключване ) = 2сек. Боже божееее....(кръсти се)
    Минималното време за изключване е 1 секунда. Впрочем, виждал съм и друго интересно(?) решение - Допълнителен аксесоар, който се монтира към предпазител на Schneider и го изключва механично, при напрежение над 250V.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #20

    Re:Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?

    При катодните отводители няма, превключване, няма контактори, нама релета , поради това и скоростта на работа е огромна ( под една микро секунда). Ето тук http://www.schneider-electric.bg/doc..._Catalogue.pdf е описано много добре.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    34
    #21

    Отговор: Re:Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?

    Цитат Първоначално публикувано от strupi Виж публикацията
    Мисля че FARES търси такава защита http://www.klimaticiruse.com/bg/klim...ka/sono/sono-/
    Подкрепям напълно колегата!!! Sono за климатична техника с микропроцесор- имам поставени на всички климатици и хладилници и ги имам от много години- работят безупречно: изключват мигновено и след токовият удар ако всичко е наред, включват след 2 мин. Български са, с отлично качество и цена м/у 27-29 лв в зависимост откъде е купен. В Конрад цената е най-добра.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #22

    Отговор: Re:Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?

    Цитат Първоначално публикувано от Troy Виж публикацията
    Подкрепям напълно колегата!!! Sono за климатична техника с микропроцесор- имам поставени на всички климатици и хладилници и ги имам от много години- работят безупречно: изключват мигновено и след токовият удар ако всичко е наред, включват след 2 мин. Български са, с отлично качество и цена м/у 27-29 лв в зависимост откъде е купен. В Конрад цената е най-добра.
    Сигурен съм, че колегата ще оцени подкрепата ти (макар и позакъсняла), въпреки че за 10 години е възможно технологиите да са се попроменили...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    34
    #23

    Отговор: Re:Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Сигурен съм, че колегата ще оцени подкрепата ти (макар и позакъсняла), въпреки че за 10 години е възможно технологиите да са се попроменили...
    Е, за него вероятно е късно, но нали утре, в други ден новобранци във форума като мен ще се включат с питанки от сорта. Нека всички да знаят. възможно е да има и нови технологии за които не знам, на засега за мен това е най-доброто. Живея в квартал на Варна, където токовите удари са ни ежедневие през зимата и без тези машинки безброй пъти щях да пропищя.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #24

    Отговор: Re:Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?

    Цитат Първоначално публикувано от Troy Виж публикацията
    Е, за него вероятно е късно, но нали утре, в други ден новобранци във форума като мен ще се включат с питанки от сорта. Нека всички да знаят. възможно е да има и нови технологии за които не знам, на засега за мен това е най-доброто. Живея в квартал на Варна, където токовите удари са ни ежедневие през зимата и без тези машинки безброй пъти щях да пропищя.
    А може би трябва да се започне с обяснение на понятието "токов удар". Що е то?

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #25

    Отговор: Re:Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    А може би трябва да се започне с обяснение на понятието "токов удар". Що е то?
    Нещо такова?

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #26

    Отговор: Re:Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    А може би трябва да се започне с обяснение на понятието "токов удар". Що е то?
    Лятото имах интересно преживяване.
    Тъкмо започваше буря и се чуваха гръмотевици в далечината. Аз нещо цъках на десктопа и си викам: "не е зле да издърпам лан кабела за всеки случай".
    Извадих куплунга на кабела от дъното и го подпрях на корпуса на кутията...
    ... измина минута, може би минута и нещо откакто изключих кабела, аз продължавам да си цъкам на компа...
    ...внезапно, нещо страшно силно изпатка и присветна като светкавица на фотоапарат точно зад компютъра, където беше лан кабела...
    и само секунда по-късно отвън се разнесе Т-Р-Я-Я-С - ужасяващо силен тътен от мълния. Сърцето ми чак подскочи и се навря в петите...

    Викам си ле-ле, това беше директно попадение в кабела, само минута ако се бях забавил компютърът отиваше за скрап. Най-странното беше, че когато свърши бурята включих кабела, и интернета заработи нормално. Аз очаквах, оборудването на доставчика или поне кабелите да са тотално овъглени. А какво беше това присветване и изпаткването в стаята, така и не можах да си обясня, обаче ми изкара акъла.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    29
    #27

    Отговор: Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?

    Някой друг с мнение за тези уредчета на SONO? Мисля за климатична техника да ги ползвам.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #28

    Отговор: Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?

    Ами, аз ги ползвам от няколко години, и според мен вършат работа.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #29

    Отговор: Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?

    Цитат Първоначално публикувано от georgi1986 Виж публикацията
    Някой друг с мнение за тези уредчета на SONO? Мисля за климатична техника да ги ползвам.
    Аз имам по две от два вида. Едните могат да "гасят токът" ако е извън рамките, почват да пищят и мерят. Ако се оправи напрежението след 2 минути "пускат". Аз обаче често имам близо 250В на едната фаза и ми писна да гасят и пищят. Нищо не е заминало още, а онези неумните две си ги ползвам също вече няколко години.

  18. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #30

    Отговор: Апарат за предпазване от токов удар и др. подобни?

    Това ползвам на всякаде където имам включена електроника.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от frick; 15-12-20 в 22:36.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Защита от токов удар
    От abv във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 202
    Последно: 14-02-19, 23:04
  2. Защита от токов удар?
    От svetlik във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 69
    Последно: 27-12-17, 20:52
  3. защита от токов удар при бойлер
    От pier_67 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-08, 12:52
  4. Токов удар при LCD!Последици!!!
    От tonito1912 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-07, 10:02
  5. Защита на климатика от токов удар?
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 15-12-06, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе