Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 61
Like Tree28Одобрявам

Въпроси за D12RN

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #1

    Въпроси за D12RN

    Привет. Отворих нова тема, защото въпросът ми е конкретно за модела D12RN и може да не е последен.
    Досега не бях го ползвал за отопление ,но вчера и онази вечер го пуснахме да обърне въздуха .При температури външни около 12/16 гр. вътрешна 21гр. зададена 24 на климата ,вентилатор 3 степен и спусната надолу клапа- топли си добре. Въпросът: При всяко достигане на температурата клапата се вдига нагоре до водоравно, вентилатора намаля до минимум и светва тази иконка- капка със снежинка която ме притеснява, а я няма описана в книжката На следващия цикъл клапата си се спуска на зададеното долу иконката изгасва и си духа нормално и така всеки път... Стайната температура е закована на 24+1 гр. Какво се случва..?????.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hienata76; 24-09-16 в 19:48.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: Въпроси за D12RN

    Книжка с описание нямате ли ? Там би трябвало да има информация, лично аз мисля че размразява.

    Sent from my K012

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #3

    Отговор: Въпроси за D12RN

    Велев, много рано за дефрости бе! Иначе и аз така мисля![emoji1]

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #4

    Отговор: Въпроси за D12RN

    Достига зададената температура и изключва.

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #5

    Отговор: Въпроси за D12RN

    Цитат Първоначално публикувано от niordanov Виж публикацията
    Достига зададената температура и изключва.
    Индикацията показва друго.

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #6

    Отговор: Въпроси за D12RN

    И на мен ми стана интересно. Погледнах в ръководството и видях, че това е знака за функция изсушаване.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #7

    Отговор: Въпроси за D12RN

    При офф на Атината светва абсолютно същата лампа, затваря клапата на половина и върти леко турбината за да следи температурата.
    hienata76 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #8

    Отговор: Въпроси за D12RN

    Ако е пуснат в режим "отопление", това е много неприятен софтуерен бъг.

    - - - - - - - - - -

    niordanov ,най-вероятно си прав ,но поне да бяха го описали, да не се шашка човека.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #9

    Отговор: Въпроси за D12RN

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Книжка с описание нямате ли ? Там би трябвало да има информация, лично аз мисля че размразява.

    Sent from my K012
    Поне 3-ти я прелистих и няма описание за това нещо. Това става на всеки цикъл и ако размразява така, къде ще му излезе края ? Сега го пуснах и пак същото. Отвън 14гр./вътре 23 нагласен на 25гр. Работи 5/6 минути достигна температурата и вдигна клапата + иконката. Не усещам с ръка студен въздух да духа от него.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    И на мен ми стана интересно. Погледнах в ръководството и видях, че това е знака за функция изсушаване.
    Знака за изсушаване представлява капка и го има само на дистанционното,а на вътрешното тяло нищо не всети,като там не мога да настройвам темп. регулира се автоматично, изобщо... е друг режим.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от niordanov Виж публикацията
    При офф на Атината светва абсолютно същата лампа, затваря клапата на половина и върти леко турбината за да следи температурата.
    Може и да си прав ,защото доколкото съм чел за Атината при дефрост на вътрешното тяло светят две точки. Не ми се иска да е софтуерен бъг

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Отговор: Въпроси за D12RN

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Велев, много рано за дефрости бе! Иначе и аз така мисля![emoji1]

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
    За добрите машини да, днес докакто закусвах видях как пушеше външното на мидея в съседния блок. Така че някои машини си дефросват вече.

    Sent from my K012

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #11

    Отговор: Въпроси за D12RN

    Ако имаш достъп до външното го погледни, ако е в off не трябва да върти нито перката нито да се чува компресор. Но няколко минути след като вдигне клапата го гледай, че на някои модели перката продължава да се върти 2-3 мин. след спиране на компресора. Другото е ватметър. Може просто да е индикация за off, за достигната температура и да няма място за притеснение.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #12

    Отговор: Въпроси за D12RN

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ако имаш достъп до външното го погледни, ако е в off не трябва да върти нито перката нито да се чува компресор. Но няколко минути след като вдигне клапата го гледай, че на някои модели перката продължава да се върти 2-3 мин. след спиране на компресора. Другото е ватметър. Може просто да е индикация за off, за достигната температура и да няма място за притеснение.
    Нямам пряк ,достъп,даже го слагаха с вишка .Виждам го отзад и странично ,трябва да се излиза зад блока ,ослушвам се но не се чува и кога върви, утре ще е по светло. Ватметър нямам, но има опция да се следи директната(моментна) консумация изведена на вътрешно тяло и показва 0.0kw,а когато върви 0.7/04kw.
    Този пост е редактиран от hienata76; 24-09-16 в 21:51.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #13

    Отговор: Въпроси за D12RN

    Поразрових се из чужди сайтове... оказа се ,че това е лампичката за pre-heat mode, която съответно не е обозначена в книжката. Сега забелязах,че свети за около 3/4 секунди при първоначалното стартиране на климатика- в режим отопление,Как не съм го видял преди?

    "Just got off the phone with LG. They said it was the pre-heat mode. Since there is no hard off when the heat temp has been reached, the system runs at a lower frequency to ensure the oil is heated.
    That is what the symbol means. Not very intuitive nor any documentation out there on it he says, but that is what it means."

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hienata76; 26-09-16 в 22:50.
    peshaka одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #14

    Отговор: Въпроси за D12RN

    Изминаха януарските студове и мога да направя някой впечатления от климатика. Апартаменчето е вътрешна гарсониера с разположение на П. гр. Габрово
    LG-то е монтирано в стая 16кв. с външна изолация- EPS 8см. големи прозорци с троен стъклопакет Б/Б/Ка. Избрах 12-ката,защото беше с еднакви показатели с 9-ката в минимумите и дебита на турбината, а ми се щеше да отварям вратите към коридора 6кв. и ,ако "мине" кухня с усвоена тераса 12кв с изолации- външна EPS 10 см./ вътрешна гипсокартон и вата/таван EPS 3см./пода 8+мм. подложка и 8мм. ламинат/троен стъклопакет 4S/Б/Ка.. До -3гр. успява да (стопли) с разлика от 3/4 градуса м/у стаите,после затварям вратите и в кухнята пускам духалката.Пределно ми е ясно,че "циганията" ми минава, НЕ благодарение на климатика , а на "тежката" изолация в кухнята.
    Нямам база за сравнение с друга машина, казвам как работи този.. в моите условия.
    В началото се вманячих...понеже показва директната консумация на вътрешното тяло,през деня го увеличавах, а през нощта намалях с цел икономии,ослушвах се при всеки шум,обикалях го с дистанционното бях заприличал на човека паяк Усетих се ,че за десетина лева икономия ставам смешен нагласих го на 24гр. и скрих дистанционното.
    Вентилатора няма авто ,на 3-та.степен е -доволна,нежна,тиха,топла струя. Външното тяло не го чувам,само при определени условия... споделени по долу.

    Когато е затворена вратата на стаята или при по високи външни темп. работи на ON-OFF -вдига клапата и занижава вентилатора до минимум.
    При ON-OFF в пълна тишина, тънко се чува фреона за около 5 секунди,шумът е по различен от дефрост и някакси (шушненето)се смесва с това на вентилатора и почти не се усеща- НЕ ме дразни... но го има. В стаята температурата е закована на 24+1 гр. и не мърда. Веднага след ОFF тръгва с 0.6кW. духа винаги топло.

    Дефростите не са по време. Протичат с изпуфкване и кратък шум от фреона. Когато няма обледеняване по външното са по 5мин.през 2/3 часа, със лед и снеговалеж х10 мин.през час,два.Това с размразяването е много относително и е комлекс от фактори, не можах да го проследя точно. Никога не са пукали пластмаси.
    След дефрост, при външна от -10/-16гр. компресора се напъва за 10 мин.(търпим,тътнеш шум през стената)да компенсира изгубената температура,началната моментна консумация е от 1,7кW занижава постепенно до 0.6kW. надвишава стайната темп. на 25гр.и влиза в OFF за време около 5/10 мин. така започва следващия му цикъл.
    В най студеното -16 с обилен снеговълеж,след дефрост,градусите в стаята 21.
    Много изсушава въздуха ,влажността падна под 18% купих овлажнител, пускам го всяка нощ./ Йонизатора пречиства отлично/филтъра с мрежата е много добър/Автоматично се стартирва след възстановяване на захранването и помни зададеното положение/страничните жалози се регулират автоматично/термометъра,който мери вътрeшната темп.на дистанционното е супер точен.

    Нахвърлях някой бележки...Зададени 24 гр.

    външна -16гр. не спира, вратите затворени/консум 0.6kW./0.7kW
    външна -11гр. не спира вратите затворени / консум .0,6KW
    външна -7гр. не спира вратите затворени / консум .0,6KW /тук е границата на OFF-a
    външна -5гр. не спира вратите отворени / консум .0,5KW.,ако затворя OFF
    външна -2гр. спира. вратите затворени / ON 10min./OFF 7min. /консум 0,5KW./0.6kW.
    външна +3гр. не спира вратите отворени / консум. 0,4/0,3KW.- fan 5
    външна +6гр. спира. вратите затворени / ON 8min./OFF 16min. /консум 0,5KW./0.6kW.

    Със всеки външен положителен градус се увеличава ОFF.

    Ето извадка от специф. на ЛГ-та имат някакъв "термостат режим", щом са му обявили и консумацията,а колко е ефективен..., ще разбера по януарската сметка за тока

    Electric power input in power modes other than "active mode"
    off mode / 0,0025 kW
    standby mode / 0,0025 kW
    thermostat-off mode / 0,013 kW


    Този пост е редактиран от hienata76; 06-02-17 в 19:29.
    ivan74, popov, Jack Krauser и 2 други харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #15

    Отговор: Въпроси за D12RN

    Много полезна тема...стана ми ясно ,че на LG силата им е в направата на телевизори,но не и на климатици!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси за CX-919
    От zumitaka във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 16-02-15, 20:04
  2. въпроси за сат. ТВ
    От zorbata във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1
    Последно: 25-05-11, 13:16
  3. TV RIP въпроси
    От nniki във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 04-09-05, 23:00
  4. Въпроси - CPU
    От DarkRose във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 20-08-05, 21:18
  5. TV Out Въпроси
    От Executor във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 30-06-04, 12:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе