Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 120
Like Tree43Одобрявам

Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #46

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Е ти си се регистрирал от 2011г. и от тогава нито едно мнение. Така като се включиш в някоя нажежена тема и пораждаш въпроси.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    18
    #47

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Не помня да съм се регистрирал тогава,ама може и да съм го направи.Аз правя регистрации на много места,но повечето не ги помня.Както и да е,може да не съм прав,не споря.Мен ме интересува това което питах,дали Mitshubishi си заслужава повече от Тошибата,тъй като за Тошиба прочетох няколко негативни неща.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    18
    #48

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Все пак ми прави впечатление,че тук има доста хора разбиращи от климатици и въпроса ми е отправен именно към такива,които са си патили и знаят кое какво е.Само да кажа,че климатика ще отоплява хол и кухня свързани помежду си,без врата и двете помещения общо са 20 квадрата.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #49

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Драги totopz, методът на анкетиране, който прилагате, е напълно неадекватен. Това не е рекламен сайт, където да се възхваляват различни технически недоразумения. Или поне аз се старая да не се превърне в такъв, доколкото ми е възможно. На някои това не се харесва, но не ме интересува особено. Това е форумен раздел за климатизатори, където основно се описват и дискутират недостатъците на всеки един модел. Тук пишат хора, които има какво да споделят като проблем. Възхваляването на каквато и да е машина тук намирам за спам, защото идеална такава няма! Памфлети се намират по сайтовете на производители и вносители. Там ще прочетете това, което искате да чуете. До тук от статистиката. Ако имате няакви съмнения относно това, което пиша, опитайте се да намерите тук недоволен ползвател на аукс, хайер или мидея. Почти няма, но това не означава, че високите им класове са най-доброто на пазара. Просто собствениците им са наясно за какво точно са платили и не ни занимават.
    Що се отнася до риска със студуването, не го намирам за сериозно по две причини:
    1. При правилно оразмерена машина и монтирана на правилното място това не може да се случи;
    2. При гаранция от 3 години, успиваща се машина с неразрешен проблем би отишла там, откъдето е дошла и подменена с друга, за сметка на вносителя.
    Много съм объркан от това мнение. Къде съм анкетирал или рекламирал каквото и да било?

    Преди да пусна тази тема прочетох една друга относно Toshiba Daiseikai 8, която беше пусната от човек, който си е купил 3 такива машинки. Доколкото разбра при него и 3-те се успиват. Сега си мисля - може ли и 3-те да не са оразмерени?
    Относно гаранцията - продължих да чета темата на човека с идеята да прочета как си е решил проблема, но не видях да е писал, че го е решил. По това, което четох фирите монтиращи климатиците си знаят за проблема, но нищо не могат да направят.

    На sasata мога да кажа, че ако може да се примири с липсата на Auto режим на вентилатора и се настрои психически, че ще трябва да управлява по-често климатикът ръчно то тогава Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE не е лош вариант.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    18
    #50

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Totopz

    Мерси много за помощта,досега от 17 години ползвам климатик Panasonic инверторен и той има ауто режим на вентилатора,но никога не съм го ползвал.Винаги държа климатика на първа скорост на вентилатора и съм нямал проблеми,даже за пръв път му направих профилактика на 11 година,което си е моя вина,но това говори колко железен е този климатик.Само малко ми е странно как климатик 17 години след моя,няма ауто режим на вентилатора.Но както казах,това не ми е проблем.Мисля,че съм се ориентирал към Мицубиши,с Тошибата не смея да рискувам.Само не знам дали Мицубишито ще смогва на моето помещение от 20 квадрата...Мерси още веднъж.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #51

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    За нищо! Мицубишито не, че няма Auto режим, а самият режим е много неадекватен. Сега ще ти обясня - климатикът има 4 степени на вентилатора. При мен, за да се сгрява помещението климатикът трябва през повечето време да работи на 3-та степен и евентуално, когато е близо до зададената температура може да мине на 2-ра. Когато го сложа на Auto вентилаторът работи на много ниска скорост - може би на 1-ва или 2-ра степен и така не успява да сгрее помещението.

    За сгряването на 20 квадрата с 25-ца трябва да кажат по-разбиращите хора. Според мен, ако си е студено (т.е. нямаш хубави изолации, имаш много външни стени, север и т.н.) е по-добре да се подсигуриш с 35-ца. Но това си е само мое мнение. Има по-умни хора в тази област, които биха преценили по-добре, кое ще ти е най-добре.

    Иначе аз машината, която искам да взема (след като си избера марка) ще е 12-ка/35-ца за хол около 20-22 квадрата, но е в малка стара кооперация, без изолация, на първи етаж и зимата е бая студено.
    Този пост е редактиран от totopz; 13-10-16 в 17:30.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #52

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    За 25кв. едно Fujutsu 12LT ще свърши работа.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #53

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Мен ме беше страх да сложа 12LT в 21 квадрата и затова заложих на 12 Luca,дано да ме стопли зимата.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #54

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Понеже не съм много запознат - каква е разликата между 12LT и 12 Luca?

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #55

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    LT е високия клас на марката, другото средния. Вземи си 13, осма серия няма да съжаляваш....

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #56

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Той вече е облъчен, няма шанс. Преди 2-3 години му казах, че греши с МЕ-то, но...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #57

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    LT е високия клас на марката, другото средния. Вземи си 13, осма серия няма да съжаляваш....
    ...и гледай да е произведена втората половина на 2016г., така вероятността да попаднеш на някои предполагаеми негативи е намалена. Какво да гледаш на лично...

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #58

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Така ли ти казаха от Кериър?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #59

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    От там за климатици нищо не казват.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #60

    Отговор: Има ли някой доволен от Toshiba Daiseikai 8?

    Гледам че пак се е възродила тема за Дайсекай 8. При мен смениха платките, но още не мога да дам отзиви, защото успиването е в диапазона -5 +5 градуса. За съжаление не ми казаха има ли прояна в софтуерът им ( групата която ги монтира не знаеше).
    Иначе като отрицателни черти, освен успиването, мога да кажа недобър автоматичен режим на вентилаторът (просто не подържа зададената температура в студено време) и да хоризонталните клапи са шумни и се вдигат при офф (за мен не е проблем).
    Предимствата са много солидната работа при ниски температури (под -10), редки дефрости. Много безшумен на автоматичен режим, ако може да се ползва (при тези градуси като сега на мен ми върши работа, но в студеното не)!
    djenev и kokovox харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  5. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе