Страница 1 от 14 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 210

На къмпинг

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    На къмпинг

    ------------------------------------------Списък на местата, подходящи за къмпиране: --------------------------------------------

    - къмпинг Топола. Това е между Балчик и Каварна, на територията на бившият комплекс на СБА. Ходих на място, но нямаше кой да ми отговори на въпросите за цени и т.н. Изглежда запуснато, може би защото сезона не е започнал. Има доста каравани там, безлюдни, старички, вероятно постоянно си седят там. Хубавото е че плажа е на метри, има хубав малък залив. Общата баня и WC отдалеко изглеждаха в окаяно положение. Може пък и да ги стегнат нещата нататък.

    - къмпинг Албена. Плажа е на около 10 минути пеша. За каравана, с осигурен ток за нея, ползване на баня и WC - 20 лв за ден. Има и много двуетажни бунгала - луксозни. Разгледах едно - за 6 човека е, изпипано, с барплотове, трапезарии и т.н., но с цена над 150 лв на ден. Има и добре изглеждащ ресторант с голяма тераса в къмпинга, магазини и т.н.
    Къмпинга е в резерват Балтата, наблизо тече река Батова, в гора (лонгозна), така че комарите още отсега бяха стръвни, а като настъпи сезона - сигурно късат парчета плът

    - къмпинг Лагуна - намира се малко преди Златни Пясъци, като се идва откъм Албена. Пътят до къмпинга е стръмен и тесен, вътре в него също нещо не ми допадна разположението на местата. Както и че е на стръмен баир, така че пътят, който обикаля из къмпинга също е стръмен. Цените - 20 лв за каравана, 6 за палатка, отделно по 6 лв на човек. Аз лично не бих отишъл там с каравана.

    - къмпинг Рай. Намира се до устието на Камчия. Там проучих нещата само по телефона. За каравана с двама човека цената е 15 лв на ден, с ползване на баня и WC в бунгало. Имало заведения, детска площадка, плажа бил на 50 метра.

    За къмпингите на юг не съм проверявал още как са нещата. Нека който има впечатления за къмпингите в България - да ги сподели. Интересни и много удобни били къмпингите в Гърция, но за тях може би ще отворим отделна тема.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #2

    Re: На къмпинг

    В Градина беше около 3000лв на сезон на първа линия. Последната година почна да се позастроява наоколо. В Смокиня е прекалено натъпкано за моя вкус, Каваците се набляга на бунгала и тук-там някоя палатка, каравани има малко, което ме води на мислълта, че е много скъпо. Къмпинг Юг почти го няма, къмпинг Китен... - не знам какво е положението.
    Нагоре към Дуранкулак - къмпинг Добруджа ти е наблизо?
    Иначе с каравана - пробвай в Албания, Гърция е малко изтъркано и пренаселено вече като че ли.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: На къмпинг

    Абе някой за Албания може ли да разкаже повече? Как се ходи, какви са условията, цените? От Балканския полуостров само там не съм бил и ми е мерак да отида...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #4

    Re: На къмпинг

    Имам предубеждения към Албания... нали имаше размирици там по едно време. Доста бедна страна е и може би ще има проблеми със сигурността, кражбите...
    За хърватското крайбрежие чувам само хубави неща. Няколко пъти само съм преминавал през Хърватска, но като гледам какъв поток от коли с каравани от Австрия и Германия се движи по магистралите там - явно има защо. И не само с каравани. Колесари с яхти, лодки, джетове. А и нещата там изглеждат почти на европейско ниво.

    Иначе с тази скъпа нафта, а и както караваната вдига разхода с още 50-70% - на първо време ще пообикалям наоколо.
    КрИс, къмпингите които спомена на юг съм ги виждал само отвън. Сигурно ще ги опитам през отпуската. Жалко за къмпинг Юг до Китен. От 2 години не съм ходил там и не знам какво е положението, освен че построиха онзи комплекс.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: На къмпинг

    @roumen68 като ти говорех за метан , ти ми се смееше !!!
    шегичка де

    Бих ти препоръчал Банско , до връз Зараница - уникално място.

    Аз имам малко да обработя снимки и ще постна поредния си пътепис който направих със семейството до Видин.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #6

    Re: На къмпинг

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Бих ти препоръчал Банско , до връз Зараница - уникално място.
    Там има къмпинг? Кажи какви са условията.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: На къмпинг


  10. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #8

    Re: На къмпинг

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Абе някой за Албания може ли да разкаже повече? Как се ходи, какви са условията, цените? От Балканския полуостров само там не съм бил и ми е мерак да отида...
    http://patepis.com/?cat=55
    Тук има информация от първа ръка.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: На къмпинг

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    http://patepis.com/?cat=55
    Тук има информация от първа ръка.
    Наистина добри пътеписи. Лошото е, че пътуването до там е сериозен проблем. Ако се тръгне през Черна гора - Будва, Котор те чака долината на река Лим. Минавал съм я - красота и кошмар за шофьора. Ако се тръгне през Охрид пак е много път и проблемите, които описва моториста. За съжаление регулярни линии на самолет или автобусна линия от София до там няма, а не е и туристическа дестинация. Близо до Котор има летище, но самолети от България до там не летят. А и да стигнеш - после? И пак единственото смислено решение си остава колата.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: На къмпинг

    Нали на река Лим загинаха много наши деца ?

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: На къмпинг

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Нали на река Лим загинаха много наши деца ?
    Така е. Имали са късмет останалите, че всичко е станало на излизане от каньона и автобуса просто е влязъл в реката. Ако това се беше случило на километър по-горе, живи нямаше да има. Казват, че каньона е втория по дълбочина в света след тоя в Америка. Паметниците на загиналите са буквално през километър, а някои автомобили още си стоят долу. Просто няма как да бъдат извадени.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    27
    #12

    Re: На къмпинг

    Бих препоръчал на караванаджиите къмпинг "Златна рибка"-между "Градина" и Созопол-прекрасен залив,безопасен за децата плитък плаж -направо рай ! Това,което не ми харесва там е поддръжката на баните и тоалетните-дано вече да са ги пооправили.От няколко години започна да става все по-предпочитано от караванаджии-изчезват палатките...Има добри сенки,ток,идеална гледка и романтика ! Мечтая си и аз за една каравана и веднага бих я пробвал точно там-особено преди края на юни,когато е по-спокойно .

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,242
    #13

    Re: На къмпинг

    Цитат Първоначално публикувано от daskala_63
    Има добри сенки,ток,идеална гледка и романтика
    Така е, има и 6-етажен хотел за допълване на романтиката + Санта Марина на 100м оит него.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #14

    Re: На къмпинг

    През уикенда ходих на къмпинг Рай, на Камчия. С две думи - запуснато и няма жива душа. Сигурно още е рано, сезона не е започнал. Няма нито един работещ магазин. Има 2-3 заведения, откъдето звучеше класическа ретро чалга от средата на 90-те. Но те бяха далеко от мястото ми за къмпиране. Тъй като пристигнах късно, а из къмпинга беше тъмно като в рог - първата вечер паркирах караваната направо на алеята пред даденото ни бунгало за баня и WC и ток. Бунгалото беше адски мизерно. Две легла с разбрицано шкафче между тях, прогнил балатум и тежък мирис на мухъл. И това нещо струва 35 лв на вечер. Аз не бих препоръчал да се използва и за бежански лагер, а камо ли някой да даде такива пари да спи в него. Банята, която ни интересуваше беше в същото окаяно положение. Незатварящ се прозорец, съдрана мрежа за комари с гъста паяжина по нея. Бойлер от Априлският пленум на БКП с висящи проводници под него, без капак. Първият ден работеше, а на вторият вече не. Та си ползвахме банята в караваната. Караванката ми в сравнение с такова бунгало е като 6-звезден хотел.

    На другата сутрин след кафето паркирах караваната на една полянка, оградена отвсякъде с бунгала. Нещо като вътрешен двор. И имаше хубав завет там. На окосена трева - чудесно! Носех шатра с 2 затварящи се стени 3 х 3 метра, но не се наложи да ги слагам - нямаше вятър. Пуснах 20-метров кабел от злощастното бунгало до караваната, така че нямаше нужда ни от генератора, който си го носех, нито от 2-та нови акумулатора х 75 амперчаса всеки, с които караваната става автономна за доста време. А така и бяха непрекъснато включени и климатика (мястото е на слънце, без сянка) и бойлера на караваната. Единствената хамалогия беше зареждането на резервоара с водата - с една 20 литрова туба от бунгалото. Както и изхвърлянето на отпадната вода от 2-те мивки и от канала на банята, която се изтича от една тръба от лявата страна. За следващият път ще се погрижа за подходящи маркучи. Както и наместо трудно сглобяващата се шатра с 6 различни вида рейки - един градински чадър с диам. 3 м.

    Преди обяд ни дойдоха на гости приятели, за 1 нощувка. Те наеха едно от по-добрите бунгала, за 55 лв/ден. На 2 етажа, със стръмна и тясна стълба между тях. Малко по-добро, но не кой знае колко. Отидохме на плажа, който е наистина наблизо. И бяхме почти сами.
    Вечерта беше гала-вечерята. На тиган-грил на газовата печка в караваната се приготвиха предварително маринованите пържоли, а на друг тиган - пържените картофи. Имаше и задушени зеленчуци, и разбира се - шопска салата с ракията. Два хладилника държаха студени бирата и безалкохолните напитки.

    Поляната, както и къмпинга наоколо са непрогледно тъмни, но бях приготвил две мощни крушки с кабели, които окачихме на шатрата. И се получи много добре!


  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    2
    #15

    Re: На къмпинг

    Здравейте всички. След като случайно попаднах на форума, хлъцнах и се регистрирах. Луд съм на тема къмпинг и каравани. Радвам се,че има и други запалени като мен. Но, по темата. Миналата година ходихме с палатката на къмпинг Юг, до Китен. Останах много доволен. Вярно, че има някаква бетонна конструкция до плажа, но не беше чак толкова зла. Може би и това че беше края на сезона /28. 08 - 06.09/ се оказа от значение. Нямаше много хора, беше много спокойно и отморяващо. В къмпинга има направени нови тоалетни и бани. Оборудвани са със слънчеви колектори и имаше постоянна гореща вода 24 часа на ден. Явно имаше и кой да ги почиства, защото сутрин бяха винаги измити и чисти. Говорих с хората от администрацията и разбрах, че не се предвиждат нови строежи. Препоръчвам къмпинга на всички. Тази година ще ходим в разгара на сезона от средата на юли и ще споделя новите впечатления. Имаше много каравани, някой стояха явно целогодишно. Условията за палатка също не бяха лоши. Много се надявам за тази година да съм с каравана. Решил съм да си купя, но още избирам. Може ли някой да ми каже, тъй като имам С категория, нужно ли е да карам за Е? Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 28-05-12, 05:17
  2. Къмпинг "ЕКЗОТИКА" (между Кранево и Албена)
    От roumen68 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 6
    Последно: 02-08-10, 23:31
  3. Информация за къмпинг Добруджа - Шабла?
    От kod във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 17
    Последно: 30-06-09, 12:31
  4. Отговори: 4
    Последно: 19-05-09, 00:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе