Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 179 от 188 ПърваПърва ... 129169177178179180181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,671 до 2,685 от общо 2808
Like Tree45Одобрявам

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    32
    #2671

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Здравейте,

    някой може ли да ми даде линк към:
    unicgi_0.0.1_mipsel.ipk
    samba_3.0.23c_mipsel.ipk
    btpd_0.0.1_mipsel.ipk

    Не мога да намеря работещ линк.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #2672

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Благодаря Hell,
    За уточнение - флашването е чрез Setup--Upgrade, или по системата чрез бутона за захранване?
    Цитат Първоначално публикувано от Hell Виж публикацията
    @Dien
    Е, това не го разбрах. Всички плеъри като прекъсне захранването спират, а след като се възстанови и ги включиш - тръгват отново. Ако искаш да не спира плеъра - слагаш UPS ...
    ...При прекъсване (спиране) на тока, всеки уред изключва и остава изключен след възстановяване на захранването. Diva-та обаче тръгва сама след "пускането" на тока. Поне при мен е така!

  4. Moderator Аватара на Hell
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    879
    #2673

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    @Dien - флашването е по начина с вътрешния бутон "ресет" - достъпен през входа за HDD и ето кратко упътване (изключен плеър от бутон "он/офф" отзад, слагане на флашката с фърма в предния вдясно USB, задържане на "ресет", включване от он/офф, изчакване да изгрее надписа за USB ъпдейт и пускане на "ресет")

    noname.png

    Относно включването на плеъра след спиране на тока - е, това е като някаква екстра (спомням си, че някои колеги искаха да може да се включва по този начин старата Diva, но тя не можеше без хардуерна намеса и ето това го получаваме безплатно в този модел ;-) ... просто е някакъв бъг в някой тригер или в sdk-то на фърмуерите, ще направя малко опити и ще ти кажа ...
    Този пост е редактиран от Hell; 10-03-15 в 23:15.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #2674

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от Hell Виж публикацията
    @Dien - флашването е по начина с вътрешния бутон "ресет" - достъпен през входа за HDD и ето кратко упътване (изключен плеър от бутон "он/офф" отзад, слагане на флашката с фърма в предния вдясно USB, задържане на "ресет", включване от он/офф, изчакване да изгрее надписа за USB ъпдейт и пускане на "ресет")...
    'K
    И процедурата се повтаря последователно два пъти - за буутлоудъра и за фърма?

    МОД:

    Да, първо бууткода, а след това фърма.
    Този пост е редактиран от Hell; 11-03-15 в 19:51.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    11
    #2675

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Едно питане към тези, които имат повече наблюдения:

    Някой попадал ли е на firmware за Diva Full HD Premium 3D v1, която да има по-висока версия на Андроид?
    Искам да инсталирам апликацията на Bulsatcom, но са я направили само за по-нови устройства (Андроид 4 и нагоре).

    МОД:

    Андроидът на Дивата (и на всички клонинг плеъри с такъв чипсет) е v.2 и няма развитие, защото е портната версия за MIPS процесори и даже в по-новите фърмове е премахнат.
    Този пост е редактиран от Hell; 12-03-15 в 13:43.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    18
    #2676

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Имали шанс Дивата да отвори това
    Video/Видео: x265 HEVC

    МОД:

    Защо слагаш цитати на постове, след като въпросът ти няма нищо общо с цитата ? И защо не ползваш първо търсачката на форума, а не да задаваш въпрос на който вече е отговорено ? Последно предупреждение за оувъркуотинг !

    Този пост е редактиран от Hell; 14-03-15 в 23:31.

  8.  
     
  9. Member Аватара на alphabeta
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    295
    #2677

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Не, x265 не се поддържа хардуерно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    18
    #2678

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Мерси
    Този пост е редактиран от Hell; 18-03-15 в 19:47.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #2679

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    от Hell
    За Diva Full HD Premium 3D v2 (с дисплей)
    - п
    ърво слагаш този буутлоудър на EvaVision, а след това iNEXT 2.14 moS (Maximen) - гарантирано се възпроизвеждат "почти" всички формати (без 2К и 4К разбира се).
    Инсталирах успешно бууткода и фърма. Но съществена промяна в прочита на Blu ray 3D iso няма. Съмнявам се в HDMI връзката между плеъра и телевизора, която е през ресивър, ще видя!
    Обаче с тази версия, плеъра не иска да се изключи от дистанционното, което е много неудобно и досадно.
    Възможно ли е това да е вследствие на настройки?

    МОД:

    Плеърът се изключва, но не му гаснат всеки път диода и дисплея - това е от различната хардуерна реализация на модула за изключване на iNeXT HD1 (MeLe) и Diva 3D v2 (Bluetimes).
    Относно 3D.iso при мен всичко върви перфектно - тествал съм с Херкулес, Пасифик Рим и Гравити. Настройката в сетъпа е изключено Blu-Ray меню и Auto 3D On, при мен сигнала също минава през ресийвър, но с 3D HDMI съпорт.

    - - - - - - - - - -

    Благодаря за бързия отговор.
    Точно така! Изключва се, но при мен само изходящия сигнал. Това, че светодиода и дисплея (който остава през цялото време неактуален - не отчита никакво време) остават включени, не е голяма беда. Вентилаторът, вътрешния HDD, а вероятно и всичко друго, функционират пожизнено, което не ми харесва. При това положение On/Of функция няма, има единствено заден бутон. Доста демоде.
    Дистанционното, въобще и по принцип е велико изобретение!

    МОД:

    Не знам на кого се сърдиш, но ние от форума не сме нито производители на плеъра, нито на фърмовете за него ! Това което се опитваме да направим и то безплатно, е да дадем още живот на нещо, което е излязло от съпорт на производителя Bluetimes в края на 2013 г.! Тези алтернативни фърмове са едиственият шанс да продължаваш да го ползваш пълноценно ! Е, не всичко работи (изключването от дистанционното и дисплея), но това е цената на ползването на този моднат фърмуер от друга марка плеър. Мен например не ме бърка да стана и да си изключа плеъра ръчно. Ако искаш да ти гасне нормално и да ти работи дисплея, слагай директно фърм 2.66 от ЕваВижън от 30.05.2014 г. (също съвместим с Bluetimes) без никакви екстри (за тях се плаща и важат основно за ***** и Украйна) и си готов. Фърмуер iNeXT 2.14 е от 05.02.2015 г. - все пак има разлика ;-)
    Този пост е редактиран от Hell; 23-03-15 в 23:27.
    Antonov одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #2680

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    О, въобще не се сърдя, разсъждавам, споделям и съм благодарен, защото получих много ценна помощ от тук. Съжалявам, ако е прозвучало така!
    Фърма, който посочи, дава, струва ми се, по-добра картина и звук, това е нюанс, който усещам и точно това ми е необходимо. Не държа на нищо повече и никакви екстри. Ю-тюб и всевъзможните добавки ги имам и на БД Плеъра и на телевизора (там даже имам и абонамент на Берлинската филхармония). Хубава картина, звук и функционални команди - нищо повече за мен! Затова, ако фърм 2.66 от ЕваВижън , който си посочил ги има тези неща ще съм напълно доволен.
    Благодаря ти още веднъж.
    П.П. По същия начин ли се инсталира? И как, евентуално да върна сегашния?
    П.П.П. Предишният ми плеър Privileg просъществува 4 години с фърма, с който беше закупен (2010 г.), и не съм страдал особено. Работеше като пушка, но вече не четеше някои нови формати, кодеци и пр.

    МОД:

    Вече си с подходящ буутлоудър (0060) и можеш да слагаш директно само фърмуерите (от други марки само моднати). От ЕваВижън слагай без да се притесняваш, а ако не ти хареса (както си мисля) слагаш отново iNeXT 2.14 moS. Методът на флашване и в двата случая е с ресет бутона вътре. И правилно си забелязал, че iNeXT 2.14 moS е с по-добро видео и аудио декодиране. Успех в избора.
    Този пост е редактиран от Hell; 20-03-15 в 23:12.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #2681

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Засега няма да променям нищо, още повече, че и мен не ме притесняват няколкото крачки до плеъра.
    Малко е странно, че в началото, след преинсталирането, дистанционното го изключваше (светещ диод в червено)!
    Сега ще се занимавам с BD 3D ISO, при пускане на 3Д материал (Lord of the dance 2011) от плеъра, и бутон 3Д на телевизора, автоматично отива в настройка 2Д на 3Д, (при SBS,T&B директно отива върху иконата на съответния формат и там всичко е наред). Картината е с изразена дълбочина и пространство, за разлика от BD 3D Iso. Свалих Pacific Rim, но преди да го видя, ще сменя HDMI кабелите, дано да се получи нещо. Иначе в 3Д материалите от приложенията на телевизора, всичко е наред. На практика излиза, че причината не е във фърмуера, поне при мен!

    МОД:

    Направи си настройките в сетъпа (секция видео) на плеъра както съм ти ги казал - изключено Blu-Ray меню и Auto 3D On. При мен така най-добре захапва различните 3D контенти (има значение и марката TV, аз съм с Panasonic и LG, но и релийза как е направен също има значение).
    Този пост е редактиран от Hell; 23-03-15 в 12:41.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #2682

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Победа! Свързах директно плеъра с телевизора и истината блесна. Оказа се, че рисивъра, Yamaha RS - V465 не поддържа Blu Ray 3D Iso. Това е по-скоро за успокоение, че машинката си е наред, защото анаморфните формати преобладават, а и в 3D материалите въобще, не са много онези, които ме интересуват. Има и оптична аудио връзка между телевизора и рисивъра, което е утеха. Предполагам също, че е възможно да се използва нещо като HDMI сплитър за връзка на плеъра с телевизора и рисивъра, защото е много неудобно да се сменя кабел отзад, колкото и да е рядко. А-пропо, възможно ли е нов фърм да реши дистанционното изключване. А иначе в този откривам много нови интересни и полезни неща!
    П.П. Интересно, че настройката BD Menu се задейства след рестарт.
    П.П.П. Pacific Rim го има в 3D рилиз само на SBS формат.

    МОД:

    Никъде в нета не намерих модел Yamaha RS-V465, а само RX-V465 ! Никъде в спецификациите му не пише да поддържа 3D/HDMI 3D !!! Е, без тази поддръжка няма как да стане това което искаш и всичките ти негативни настроения към плеъра и фърм iNeXT 2.14 moS са неоснователни (с изключение на познатите несъответствия - не работещ дисплей и изключването/включването).
    Този пост е редактиран от Hell; 28-03-15 в 16:11.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    34
    #2683

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Здравейте, съвсем бос съм с тези плеъри и за това имам голяма нужда от вашия съвет. Интересува ме този модел Diva http://www.technopolis.bg/bg/Multime...-DVB-T/p/34618

    Заслужава ли си цената общо казано. От прочетеното тук разбрах, че Diva няма "голяма" софтуерна поддръжка официална такава, освен моднатите фирмове, но единствено ме интересува дали, ако взема този модел ще имам някакви проблеми, дори и с оригиналния софтуер, като насичане, забиване и несъвместимост с някой формат видео. Ще го ползвам предимно свързан през HDMI директно в TV, и евентуално ще "дърпа" филмите по LAN от PC. Благодаря предварително, много ще се радвам на някаква насока, ако този модел не е добър. Поздрави.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    194
    #2684

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от achodemo Виж публикацията
    Здравейте, съвсем бос съм с тези плеъри и за това имам голяма нужда от вашия съвет. Интересува ме този модел Diva http://www.technopolis.bg/bg/Multime...-DVB-T/p/34618

    Заслужава ли си цената общо казано. От прочетеното тук разбрах, че Diva няма "голяма" софтуерна поддръжка официална такава, освен моднатите фирмове, но единствено ме интересува дали, ако взема този модел ще имам някакви проблеми, дори и с оригиналния софтуер, като насичане, забиване и несъвместимост с някой формат видео. Ще го ползвам предимно свързан през HDMI директно в TV, и евентуално ще "дърпа" филмите по LAN от PC. Благодаря предварително, много ще се радвам на някаква насока, ако този модел не е добър. Поздрави.
    Имам същия плеър, ползвам го с моднат фърм от iNext и ще кажа, че за това кето мислиш да го ползваш и начина си уцелил точния плеър.
    Единственото което не се подържа, и то на хардуерно ниво, е h.265 кодек.
    Като го купиш, порадвай му се два-три дни и после пиши на лични, ако искаш да сложиш моднат фърм от iNext.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    7
    #2685

    Отговор: Media Player - DIVA (всички модели)

    Здравейте на всички! Съжалявам че пиша извън темата, но искам да изкажа специални благодарности на Hell ! След като убих моята Diva до такава степен, че и в сервиза ми отказаха да я възстановят, той направи всичко възможно и я възстанови.
    За сега работи, даже имам възможност с iNeXT фърма да я управлявам от телевизора. Моите благодарности към всички, които помагат на "ближния" в беда. И весели празници!

    МОД:

    Радвам се че всичко е наред. И занапред внимателно с ъпдейтите на фърма. Весели празници !
    Този пост е редактиран от Hell; 12-04-15 в 18:47.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе