Вижте резултатите от анкетата: Кой фърмуер използвате на Diva FullHD

Гласували
198. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.2280 - 24.09.2009

    2 1.01%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.4821 - 03.12.2010

    6 3.03%
  • Оригинален фърм Diva FullHD - v.7.3.14 r.5283 - 17.02.2011

    11 5.56%
  • Оригинален фърм Diva FullHD (SDK4) - v.7.5.0 r.2285 - 04.03.2011

    9 4.55%
  • Modfirm PlayOn!X - (by mikka) Optware friendly r.4824 rev.4 - 01.02.2011

    5 2.53%
  • Modfirm PlayOn!X - Optware friendly r.4824 rev.5.1 - 03.09.2011

    6 3.03%
  • Modfirm Mede8er - Full v.4.0.5 - 30.11.2011

    8 4.04%
  • Modfirm MedeOn - Full v.1 Shizzl Mod V3.2 (HD Audio) - 07.07.2011

    1 0.51%
  • Modfirm PlayOn!HD r.4824 - 09.01.2011

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.x r.5440 - 16.08.2011

    7 3.54%
  • Друг базиран на PlayOn!HD

    4 2.02%
  • Друг базиран на Diva

    5 2.53%
  • Друг базиран на E-Boda

    2 1.01%
  • Друг базиран на MedeOn

    2 1.01%
  • Друг базиран на Iconbit

    4 2.02%
  • Друг базиран на Asus

    1 0.51%
  • Оригинален фърм PlayOn!HD (SDK4) - v7.4.4.r7317 - 31.01.2012

    12 6.06%
  • Flashstrong IPTV MOD 5405 (SDK3)

    5 2.53%
  • Litoff modfirm PlayOn!HD (SDK4)

    107 54.04%
Страница 129 от 188 ПърваПърва ... 79119127128129130131139179 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,921 до 1,935 от общо 2808
Like Tree45Одобрявам

Media Player - DIVA (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    141
    #1921

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D (RTD1186DD-3D)

    То хубо си дал линкове, но не се разбираме с руския....доколкото разбирам от прочетеното, и те правят опити... В единия към края на темата обсъждат префлашване с JTAG, което ме навежда на мисълта, че и в темата няма да има работещи флашове... А аз не съм толкова наясно, да не кажа изобщо, за да се захващам с каквото и да е преправяне на фирмуера...
    Благодаря за отговорите ти...
    Въпроса сега е: да взимам, или да не взима,? защото според мен китайците изобщо са се отказали да преиздават фирмове...
    и ако взема, мога ли да разчитам на някой ентусиаст за помощ (каква помощ, направо да чакам на готово) ...
    поздрави

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #1922

    Отговор: Media Player DIVA Full HD Explorer (RTD1185DD)/ FAQ в 1-ви пост

    ми то тоя плеър е умрял..какво да пишем..няма нищо общо с миналия модел

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Русе
    Мнения
    45
    #1923

    Отговор: Media Player DIVA Full HD (RTD1073DD/DD+)/ FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравейте колеги, моля някой с опит да ми подскаже с кой фърм мога да накарам ДИВА-та да ми извади DTS HD MA/Dolby TrueHD Passthrough през HDMI ?
    В първи пост е написано, че с определен чипсет става:

    Dolby TrueHD/DTS HD Master Audio Passthrough: (via HDMI/SPDIF) -> не се поддържа от RTD1073DD (това е нашата първа "Дива") и става само с новия чипсет RTD1073DD+/1073DD C+/1073C/1073C+ (новият PlayOn!HD, произведен след Май 2010 г. и Diva FullHD след август 2011 г.) !!! DTS HD MA се сваля до LPCM Stereo във фирмуерите след версия 2388.

    Моята ДИВА е с RTD1073DD C+.
    Пробвах какви ли не настройки и на плеъра и на ресийвъра (ONKYO TX-NR515) и не става.
    Когато HDMI ми е на Рassthrough няма никакъв звук. Когато е на LPCM multi channel се възпроизвежда в стерео.
    В момента съм с фърм v.7.3.4 r4824. Принципно ползвам плеъра за филми и музика и никакви шарении и RSS и т.н. не ме интересуват.
    Търся фърм, който да е стабилен и да поддържа HD звук без да сваля до стерео, независимо колко е стар.
    Ще съм благодарен за всяка подсказка :-)

  5. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #1924

    Отговор: Media Player DIVA Full HD (RTD1073DD/DD+)/ FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от benov Виж публикацията
    Здравейте колеги, моля някой с опит да ми подскаже с кой фърм мога да накарам ДИВА-та да ми извади DTS HD MA/Dolby TrueHD Passthrough през HDMI ?
    В първи пост е написано, че с определен чипсет става:

    Dolby TrueHD/DTS HD Master Audio Passthrough: (via HDMI/SPDIF) -> не се поддържа от RTD1073DD (това е нашата първа "Дива") и става само с новия чипсет RTD1073DD+/1073DD C+/1073C/1073C+ (новият PlayOn!HD, произведен след Май 2010 г. и Diva FullHD след август 2011 г.) !!! DTS HD MA се сваля до LPCM Stereo във фирмуерите след версия 2388.

    Моята ДИВА е с RTD1073DD C+.
    Пробвах какви ли не настройки и на плеъра и на ресийвъра (ONKYO TX-NR515) и не става.
    Когато HDMI ми е на Рassthrough няма никакъв звук. Когато е на LPCM multi channel се възпроизвежда в стерео.
    В момента съм с фърм v.7.3.4 r4824. Принципно ползвам плеъра за филми и музика и никакви шарении и RSS и т.н. не ме интересуват.
    Търся фърм, който да е стабилен и да поддържа HD звук без да сваля до стерео, независимо колко е стар.
    Ще съм благодарен за всяка подсказка :-)
    Здравей колега!! Аз използвам последния преработен фирм от колегата Litoff и ресивер Ямаха. Връзката помежду им е чрез 1.4HDMI подържащ кабел и когато пусна какъвто и да е филм ресивера сам разпознава и съответно възпроизвежда звука в оригиналния му формат. Как си свързал плеъра към ресивера т.е. кои входове използваш - чинч,HDMI.... да не е от там проблема ти. Иначе аз много отдавна съм настроил плеъра да подава Пастру и по двата изхода, въпрки че използвам само и единствено HDMI връзка и никога не е плейнал филм без звук или ресивера да не го опознае автоматично.Другата опция е,това което опитваш да плейнеш да не отговаря на описанията. Ако искаш прати ми линк и ще го пробвам с удоволствие.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Русе
    Мнения
    45
    #1925

    Отговор: Media Player DIVA Full HD (RTD1073DD/DD+)/ FAQ в 1-ви пост - част 2

    Здравей колега,
    връзката между плеъра и ресивъра ми е през HDMI. Кабела е 1.4 въпреки, че ДИВА-та поддържа 1.3 :-)
    Това, което се опитвам да запаля е: замунда_точка_нет/details.php?id=292979&hit=1
    Аудиото е DTS-HD Master Audio 7.1 канала 5750 Kbps. Е не ще и не ще :-)
    Този пост е редактиран от benov; 09-02-13 в 19:41.

  7. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #1926

    Отговор: Media Player DIVA Full HD (RTD1073DD/DD+)/ FAQ в 1-ви пост - част 2

    Цитат Първоначално публикувано от benov Виж публикацията
    Здравей колега,
    връзката между плеъра и ресивъра ми е през HDMI. Кабела е 1.4 въпреки, че ДИВА-та поддържа 1.3 :-)
    Това, което се опитвам да запаля е: ********************/details.php?id=292979&hit=1
    Аудиото е DTS-HD Master Audio 7.1 канала 5750 Kbps. Е не ще и не ще :-)
    Имаш Л.С.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Русе
    Мнения
    45
    #1927

    Отговор: Media Player DIVA Full HD (RTD1073DD/DD+)/ FAQ в 1-ви пост - част 2

    Вече всичко е ОК - последният фърм на litoff :-)
    Благодаря на колегата @frizera !

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #1928

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D (RTD1186DD-3D)

    Здравейте пичове!
    Току що сложих новия фърм на инекст и почвам да тествам.
    Нещо което ми остана неясно е, каква програма трябва да инсталирам на iphone за да мога да управлявам дивата.
    Друго нещо което от доста време се каня да ви питам е за една екстра, която я имаше оригиналния фърм - да ми слага едни оранжеви иконки след папките и файловете които съм пускал. Някой от новите фърмове има ли я?

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    194
    #1929

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D (RTD1186DD-3D)

    Цитат Първоначално публикувано от regned Виж публикацията
    Здравейте пичове!
    Току що сложих новия фърм на инекст и почвам да тествам.
    Нещо което ми остана неясно е, каква програма трябва да инсталирам на iphone за да мога да управлявам дивата.
    Друго нещо което от доста време се каня да ви питам е за една екстра, която я имаше оригиналния фърм - да ми слага едни оранжеви иконки след папките и файловете които съм пускал. Някой от новите фърмове има ли я?
    Не се инсталира никаква програма. Отваряш в браузъра http://ip_address/rc, където ip_address IP на Дивата, и ще се отвори страница, която е като дистанционно.
    А жълтите точки са премахнати, т.к. се създават файлове със същото име на филма и разширение *.itx (ако не се лъжа). Екстрата я има само в фърм на IconBIT v.**39 (провери първия пост)

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    42
    #1930

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D (RTD1186DD-3D)

    Да, "дистанционното" работи и на iPhone и на Android. Има малко лаг, но все пак нещата минават по мрежата.

    Някой успя ли да подкара DLNA с последния фърм на iNext (9980)? Аз засега удрям на камък. А DLNA сървъра ми работи, тествано с телевизора.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #1931

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D (RTD1186DD-3D)

    Здравейте от 2 дена и аз си играя с дивата сложих най новия фирм на inext и за момента съм доволен като цяло,за сега веднъж се рестартира устроиството безпричино,но може би нбеше от много игра
    Много съм разочарован обаче че няма YouTube HD (е има някво руско приложение което работи принципно но немога да си плеивам листата от акаунта ми,да се надяваме че това ще го оправят някои ден) Ако някой е видял работеща HD Туба(в която мога да си впиша акаунта) в друг фирм моля нека да каже.
    Връзването през NFS тук се оказа като детска игра в сравнение с wdtv.
    Другото което ме заинтересува е дисплея (който липсва) хубавото е че я има основната платка с контролера трябва единствено да се плесне един матричен дисплей и плеера става още по функционален,дисплея няма да е по скъп от 15-тина лева незнам защо вносителя е решил да спести тая екстра, но ако някой има някво инфо какъв може да е дисплея нека сподели аз рових доста но няма никакво инфо.поне на няква сника да го видя как изглежда.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    89
    #1932

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D (RTD1186DD-3D)

    Dev-Host - Prodigy_v4.0.1_r9830.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service.Този го инсталирах и дистанционното не реагира и никакви настройки не могат да се направят.Нещо не е както трябва.За това се връщам на инекста,той поне работи.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    194
    #1933

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D (RTD1186DD-3D)

    Цитат Първоначално публикувано от kar4o73 Виж публикацията
    Dev-Host - Prodigy_v4.0.1_r9830.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service.Този го инсталирах и дистанционното не реагира и никакви настройки не могат да се направят.Нещо не е както трябва.За това се връщам на инекста,той поне работи.
    Понеже при Extremer-а е използвана различна система за компресия на фърмуера (виждате че е приблизително 600 МВ, а останалите са по около 200 МВ), има едно решение на проблема за оправяне на дистанционното:
    1. След инсталиране на фърмуера, влезте чрез Total Commander в следната директория:
    /system/rtk_rootfs/usr/local/bin/resource и копирайте файла config.dat на компютъра.
    2. Отваряте го с Notepad или Wordpad и намирате 5 или 6 ред, където трябва да пише:
    rc=CASI (или каквото пише) и пишете rc=RC96 и записвате файла
    3. След това с помощта на Total Commander-а го заменяте в същата директория на плеъра, рестартирате и хоп дистанционното работи.
    Една забележка: пътят до въпросният config.dat може да е малко по-различен, за това не бъдете критични!

    И една новина от вчера, FarVoice е разбил защитата на iNext и който държи на естетиката (т.е. иска в информацията за фърма да пише v.9980) може да си дръпне фърма от тук: moServices • View topic - Модифицированная прошивка от iNexT HD (1186)
    За него важат същите пояснения: променен е инсталатора, буутлодъра не влияе и е добавен MoS както във версията 9823.
    Това е линк без MoS за IconBIT https://docs.google.com/file/d/0B7yl...it?usp=sharing където трябва да се заменят install_a и bootloader.tar с тези от Дивата, но предполагам това всеки го може.

    Ще използвам случая да кажа че за себе си съм преработил именно последния фърм на iNext, като съм добавил Видеотеката от IconBIT и това, за което всички си мечтаем - линковете на уважаемия Litoff. Естествено не ми стигат знанията в областта и не всички работят, пък и трябва официално разрешение от него за публично ползване. За това моля модераторите на форума за съдействие. Предполагам, че за сега не съм нарушил някое правило на форума!

  17. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #1934

    Отговор: Media Player DIVA Full HD (RTD1073DD/DD+)/ FAQ в 1-ви пост - част 2

    Някой колега може ли да съдейства как да добавя субтитри във филм,който е BDMV? Пробвах с преименуване, местене по папките, ама не става. В торента който ще посоча има субс. в папката STREAM, но дори да ги махна или преименувам ефекта е нулев. Ето и самия филм: arenabg.com/torrents/192359/

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #1935

    Отговор: Media Player Diva Full HD Premium 3D (RTD1186DD-3D)

    ra6o74 понеже мисля да го пробвам и аз този фирм и исках да те попитам при свързването с тотал командера предполагам през фтп трябва да се свържа нали? а парола и юзернеим има ли?

    Другото което исках да попитам при Инекста последния фирм има ли начин да се сложи една картинка и тя да бъде за всички менюта на плеера питам защото на лцд-то ми синия фон седи прилично,но на плазмения тв е много светла докато хоум картинката седи добре и на 2-та телевизора

    A забравих да попитам има ли начин как да си сеивна настроиките на последният фирм на инекст за да мога след проби с други фирмове да си ги връщам директно?(във някои фирмуери видях подобни функциии но не ми остана време да ги тествам)
    Този пост е редактиран от sx999; 15-02-13 в 21:55.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 17:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе