Страница 9 от 37 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 542
Like Tree70Одобрявам

Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #121

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Аз ползвам WD Green и всичко е наред от 2009 насам . Още от времето с Diva HD Media center по препоръка на съфорумците . Green е заради по малкото греене и консумация.

  2.  
     
  3. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #122

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7 Виж публикацията
    Аз ползвам WD Green и всичко е наред от 2009 насам . Още от времето с Diva HD Media center по препоръка на съфорумците . Green е заради по малкото греене и консумация.

    Да така е, но когато купувах диска бях притиснат до стената и за това вземах въпросния seagate. Сега си сглобявам NAS и си купих WD NAS RED пък да видим. Стария ще го сменят с нов, но и неговата съдба ще е тежка - влиза в кутията на сървърчето и колкото изкара. Предполагам, че пак ще е толкова защото до сега плеъра работеше нонстоп, а скоро сървъра ще работи на този режим, така че само времето ще покаже.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Русе
    Мнения
    45
    #123

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Не е същото :-) В сървърчето ще работят нон стоп, няма да има развъртане/спиране, няма да има високи температури. Аз имам 1,5Т от най-трошливите Сийгейти. Ами още си е ОК. СМАРТ-а му е супер и когато да го погледна все показва 36-38 градуса. Вече направи година а все още си е ОК. То гаранции няма за нищо де, но според мен няма да имаш грижи.

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    Да така е, но когато купувах диска бях притиснат до стената и за това вземах въпросния seagate. Сега си сглобявам NAS и си купих WD NAS RED пък да видим. Стария ще го сменят с нов, но и неговата съдба ще е тежка - влиза в кутията на сървърчето и колкото изкара. Предполагам, че пак ще е толкова защото до сега плеъра работеше нонстоп, а скоро сървъра ще работи на този режим, така че само времето ще покаже.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    78
    #124

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Здравейте! Пишете и мен в клуба! Взех си MED800X3D преди седмица за да замени старата Дива. Веднага с въпросите:
    - от сетъп-а давам ON на трансмишъна, но след изключване на плейъра се изключва и трансмишъна - така ли трябва да е?
    - не възпроизвежда някои .cue файлове, макар че повечето нямат проблем - на какво може да се дължи?
    - изтеглих от З....а Хъдзън Хоук на блу рей. При опит да стартирам възпроизвеждане с т.нар. ENTER (централния бутон на дистанционното) не ми предлага опция PLAY, а направо ми отваря папките - аз ли греша нещо???
    Благодаря на отзовалите се предварително!

  6. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #125

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от Georgo Виж публикацията
    Здравейте! Пишете и мен в клуба! Взех си MED800X3D преди седмица за да замени старата Дива. Веднага с въпросите:
    - от сетъп-а давам ON на трансмишъна, но след изключване на плейъра се изключва и трансмишъна - така ли трябва да е?
    - не възпроизвежда някои .cue файлове, макар че повечето нямат проблем - на какво може да се дължи?
    - изтеглих от З....а Хъдзън Хоук на блу рей. При опит да стартирам възпроизвеждане с т.нар. ENTER (централния бутон на дистанционното) не ми предлага опция PLAY, а направо ми отваря папките - аз ли греша нещо???
    Благодаря на отзовалите се предварително!
    Честито колега !!! и със здраве да го ползваш!!! Що се отнася до въпросите ти: трансмишъна винаги остава изключен когато включиш плеъра и трябва да го включиш допълнително, "cue" файловете може да не са "добри" и за това да имаш проблем. Аз до сега не съм имал такава ситуация. За да ти пусне филма директно от бутона Enter при BluRay трябва в менюто на плеъра да укажеш какво да плейва при такива формати. Не се сещам точно как бе формулирано, но разгледай внимателно менюто. Мисля че в system беше тази настройка или video.... След като си го нагласил коректно при пускане на филм в посочения формат ще ти излезе един прозорец на който ще пише: Play Disk и Brows Disk. По подразбиране е маркирана опцията Play Disk просто натискаш още веднъж Enter и филма тръгва. Успех и със здраве!!!!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    78
    #126

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Благодаря frizera! С торента имаше някакъв проблем... оправи се след речекване. Плейъра е с фърм 3.0.1. - струва ли си да качвам по-нова версия - виждам, че има 3.0.6 final? Тази засега ме устройва, но пък знам ли какво изпускам? И друго - струва ли си да експериментирам с джубокса, или по-добре да не се вкарвам в приключение, че тази материя ми е силно непозната (страхувам се да не за..ра нещо).

  8.  
     
  9. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #127

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от Georgo Виж публикацията
    Благодаря frizera! С торента имаше някакъв проблем... оправи се след речекване. Плейъра е с фърм 3.0.1. - струва ли си да качвам по-нова версия - виждам, че има 3.0.6 final? Тази засега ме устройва, но пък знам ли какво изпускам? И друго - струва ли си да експериментирам с джубокса, или по-добре да не се вкарвам в приключение, че тази материя ми е силно непозната (страхувам се да не за..ра нещо).
    Що се отнася до новите версии аз лично първо чета какво са променили и преценявам дали има смисъл от ъпдейт. Винаги под съобщението за новата версия има Log за какво се отнасят промените и ако има нещо съществено тогава инсталирам. Не бързай със смяна на версиите въпреки че може да се направи даунгрейд. Ето пример с последната версия: http://www.mede8erforum.com/index.ph...c,14621.0.html

    Джубокса за мен е много полезен. Графичното оформление позволява по лесно да се ориентираш кой филм да гледаш. Според мен не се "влиза във филм" особено ако използваш вградения Movie Scraper. Плеъра сам събира базата данни за филмите в диска или мрежовия сторидж, като можеш предварително от настройките да укажеш на какъв език да се извлече информацията. Поддържа се и Български език, а ако няма информация на Български, то плеъра ще я генерира на Английски. Аз съм разделил игралните филми от анимационните и така хлапетата се кефят максимално защото няма нито един филм за мама и тати при техните.
    Този пост е редактиран от frizera; 04-07-14 в 11:36.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    15
    #128

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Здравейте колеги,
    От два дни съм с мед600 и имам следния въпрос.
    Домашната ми мрежа е с два компютъра, но използвам wi-fi връзка - мед600 е свързан към рутера с кабел и когато пускам 3д исо от някое пц недостига скорост. След това поставих 2.5 инча хдд в кутия форматирах го и след закачане към мед-а всичко заспа.
    Тук възникнаха два въпроса:1.Немога да намеря опция формат на хдд от меда (със софт 3.0.1), ако това има значение.2. Има ли торент клиент за меда които мога да иснталирам, защото с този трансмишън смъкнах 40гб исо, но забелязах,че след определено време губя връзка към него и само с рестарт на меда отново имам достъп до трансмишъна. Това е най-важното за мен да мога да смъквам всички торенти директно на хдд на меда.
    Надявам се да има лесно решение за моя проблем и да се възползвам пълноценно от новата си придобивка.

  11. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #129

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    При MED 800 , какъвто ползвам има опция за формат SETUP-SYSTEM-FORMAT . Тук обаче може да оказва влияние че съм с вграден диск , при външен може би има значение структурата на диска и ако се наруши софта му да стане беля. Формата в моя случай е препоръчителен. Не ползвам торенти чрез плеъра и друг колега може да отговори в тази част.
    mars1914 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    15
    #130

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Мерси колега след работа ще проверя дали ще форматна хдд-то така.
    Сега се зачетох във форума на медера и се оказа,че ми трябва Transmission Remote GUI този софт на пц-то за да мога да управлявам торентите.
    Ще тествам и с този софт и утре ще споделя дали всичко е ОК. Аз досега зареждах торент файла през уеб като задам ип-то на медера на порт 9091 мисля.
    Този пост е редактиран от mars1914; 21-07-14 в 18:35.

  13. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #131

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Според упътването няма форматиране, защото се ползва външен HDD http://www.mede8er.org/Firmware_Fina..._30May2012.pdf

  14.  
     
  15. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #132

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от mars1914 Виж публикацията
    Мерси колега след работа ще проверя дали ще форматна хдд-то така.
    Сега се зачетох във форума на медера и се оказа,че ми трябва Transmission Remote GUI този софт на пц-то за да мога да управлявам торентите.
    Ще тествам и с този софт и утре ще споделя дали всичко е ОК. Аз досега зареждах торент файла през уеб като задам ип-то на медера на порт 9091 мисля.
    Мисля, че по назад в темата бях писал относно проблемите които създава торент клиента (поне при мен). Не очаквай чудеса! Когато ползвах торент клиента се стигна до ситуация в която трябваше да ограничавам драстично скороста на даулоуд (под 1МВ) защото иначе плеъра забива. Не като цяло, а само торент клиента и се налага да рестартираш плеъра за да може торнтите да "захапят" отново. През уеб интерфейса нищо не може да направиш щом е забил. Дори и "той" ще реве за липса на връзка.Това мога да дам като съвет за сега. Пробвай и се убеди сам какво се случва. Успех!!! и дано не се разочароваш :rolleyes:
    mars1914 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    15
    #133

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Изчетох цялата тема още преди да си поръчам медера и изобщо не съжалявам за избора си
    За два дни успях да сваля няколко 3д исота през торент клиента на медера и интересното е ,че самия плеар незабива а само губи връзката към този порт 9091.
    meder.jpg

    Вие как най-лесно смъквате тези исота и съответно как сте си организирали достъпа до плеара ?
    Питам защото при мен на този етап нямам място на пц-тата а само на хдд което е закачено към медера.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    25
    #134

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Ще споделя моите впечатления от торент клиента на моя плеър MED1000. Ограничил съм даунлоуда до 2мб/с, ъплоуда до 1,5мб/с. При мен активните торенти не надвишават повече от 10, иначе забива. Едновременни сваляния съм сложил 3. Когато заредя повече неща за сваляне, връзката с торент клиента изчезва, но до минута две се оправя, без да рестартирам плеъра. Зареждането на торентите го правя през таблета ми, чрез уеб интерфейса.
    mars1914 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    15
    #135

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Искам да помоля колегата martovojda ,
    След като тества торент клиента да каже и с кой софт е мед1000, за да знам дали да упвам софта. Аз съм с 3,0,1.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 37 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  3. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Hyundai (всички модели)
    От myDiva във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 508
    Последно: 29-03-14, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе